Konkurs drużynowy PŚ w skokach narciarskich Zakopane 2023

Konkurs drużynowy PŚ w skokach narciarskich Zakopane 2023

W trzeci weekend stycznia 2023 r., po Turnieju Czterech Skoczni, zawodnicy PŚ przyjadą do Polski. Wystąpią na Wielkiej Krokwi, gdzie rozegrany zostanie konkursy indywidualny oraz drużynowy. Zawody te od lat cieszą się wielką popularnością nie tylko wśród kibiców, ale również wśród czołowych zawodników. Kogo zobaczymy w tym roku? Jakie wyniki osiągnął? Obstawiaj Puchar Świata w Zakopanem 2023 w zakładach bukmacherskich LV BET.

Konkurs drużynowy Pucharu Świata w Zakopanem najważniejsze informacje

Konkurs drużynowy mężczyzn rozegrany będzie na Wielkiej Krokwi (K120). Polacy wystąpią więc na domowym obiekcie, co na pewno będzie ich zaletą. Największe szanse na wygraną w konkursie indywidualnym w Zakopanem ma Dawid Kubacki. Dwa lata temu był 6. w tej rywalizacji, w ubiegłym roku nie wystąpił, bo zakaził się koronawirusem. Będzie miał więc wielką motywację do zwyciężenia! Kto stanął po raz ostatni na zakopiańskim podium? Zwyciężył Marius Lindvik. Na kolejnych miejscach uplasowali się Anze Lanisek, Karl Geiger oraz Ryoyu Kobayashi. W klasyfikacji drużynowej wygrali Słoweńcy. Wyprzedzili Niemców i Japończyków. Jak będzie tym razem?

Program konkursu drużynowego Pucharu Świata w Zakopanem 2023

Na pierwsze emocje pod Wielką Krokwią kibice mogą liczyć w piątek 13 stycznia 2023 r. To wtedy skoczkowie rozpoczną treningi, ale też oddadzą skoki kwalifikacyjne. Dzień później powalczą drużyny, a zawody indywidualnej zaplanowano na niedzielę.

13.01.2023, piątek

 • 15:30 Oficjalny trening HS-140 (2 serie)
 • 18:00 Seria kwalifikacyjna

14.01.2023, sobota

 • 15:00 Seria próbna
 • 16:00 Drużynowy konkurs skoków Puchar Świata

15.01.2023, niedziela

 • 15:00 Seria próbna
 • 16:00 Indywidualny konkurs skoków Puchar Świata HS-140

Kto ma największą szansę na wygranie konkursu drużynowego Pucharu Świata w Zakopanem 2023?

Faworytami tegorocznej rywalizacji w Pucharze Świata jest broniący mistrzowskiego tytułu Ruoyu Kobayashi i Dawid Kubacki. Japończyk w swojej karierze zaliczał już udane występy na zakopiańskiej skoczni. Kubacki jest w szczytowej formie. W tym roku zdobył tytuł letniego mistrza Polski w skokach narciarskich na Średniej Krokwi (K-95 / HS-105). Ostatnio w zimowym PŚ w Zakopanem wystąpił w 2021 r. Rok temu zarówno on, jak i Paweł Wąsek, otrzymali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, który wykluczył ich ze startu. Z zeszłorocznego występu w stolicy polskich Tatr wycofał się też Kamil Stoch, który miał kontuzję. Na Wielkiej Krokwi wystąpili Piotr Żyła, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Kacper Juroszek, Stefan Hula i Jan Habdas. W rywalizacji o medale będą też uczestniczyli inni najlepsi skoczkowie, a wśród nich Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik, Karl Geiger, Anze Lenisek czy Stefan Kraft.

A jak będzie wyglądała rywalizacja drużynowa? W ubiegłorocznej edycji zakopiańskiego PŚ udział wzięło łącznie 73 zawodników, w tym 9 ekip w rywalizacji drużynowej. Tak licznej obsady konkurs ten nie miał od czternastu lat. Niestety, tak jak i w starciach indywidualnych, tak i w tej, polska kadra nie zachwyciła. Ekipa w składzie Piotr Żyła, Jakub Wolny, Paweł Wąsek i Stefan Hula, zajęła 6. miejsce. Bezkonkurencyjni byli za to Słoweńcy, którzy pewnie wygrali z resztą stawki. W tym roku można liczyć na lepsze miejsce polskiej drużyny. Jeśli nie będzie komplikacji zobaczymy w niej rewelacyjnego Dawida Kubackiego. Wciąż nie wiadomo, czy znajdzie się w niej Kamil Stoch. Piotr Żyła raczej nie powinien obawiać się o miejsce w kadrze.

Gdzie można obejrzeć transmisję konkursu drużynowego Pucharu Świata w Zakopanem 2023?

Polscy kibice nie będą mieli problemu z obejrzeniem rywalizacji skoczków narciarskich w Zakopanem! Konkurs ten pokaże TVP oraz grupa Discovery. Gdzie i kiedy można będzie obejrzeć transmisję na żywo?

13 stycznia 2023 r. – kwalifikacje

 • TVP Sport godz. 15.45
 • TVP 1 godz. 17.45
 • Eurosport godz. 17.45
 • Player godz. 17.45

14 stycznia 2023 r. – konkurs drużynowy

 • TVP Sport godz. 14.45
 • TVP 1 godz. 15.45
 • Eurosport godz.15.45
 • Player godz. 15.45

15 stycznia 2023 r. – konkurs indywidualny

 • TVP Sport godz. 14.45
 • TVP 1 godz. 15.45
 • Eurosport godz. 15.45
 • Player godz. 15.45

Nie zapominaj, że podczas trwania rywalizacji PŚ w Zakopanem możesz na bieżąco stawiać swoje zakłady live w LV BET.

Jak obstawiać konkurs drużynowy Pucharu Świata w Zakopanem 2023

Zawody w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi od wielu lat są jedną z najważniejszych imprez w Polsce, ale też w sportowym świecie. Rywalizacja ta odbywa się nieprzerwanie od 2002 r. Zimowa stolica Polski przyciąga najlepszych zawodników z całego świata, a każde wydarzenie jest niezapomniane! Polscy kibice tworzą cudowną atmosferę pod skocznią, a typerzy chętnie stawiają swoje zakłady bukmacherskie. Postaw swoje typy i przyłącz się do gry! Pamiętaj, że podczas obstawiania emocje i sympatie są złym doradcą. Do postawienia pewnych typów niezbędne jest przeprowadzenie dokładnej analizy bukmacherskiej. Nieoceniona jest wiedza o wcześniejszych występach zawodników, którzy wejdą w skład drużyn. Jeśli oglądasz zawody Pucharu Świata regularnie bez problemu zobaczysz, kto jest w najlepszej formie i na kogo warto postawić. A Ty masz już swoich faworytów?

Typy i zakłady bukmacherskie na konkurs drużynowy Pucharu Świata w Zakopanem 2023

Wszystkie wydarzenia, które zawiera tegoroczny program Pucharu Świata, możesz obstawiać w LV BET! Legalny bukmacher udostępnia rynki na wszystkie skoki narciarskie. Obstawisz więc konkurs indywidualny, ale też drużynowy. Już dziś możesz postawić swój kupon na zwycięzcę/zwycięzców tegorocznej rywalizacji w PŚ. Przed kolejnymi zawodami w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej znajdziesz też możliwość typowania skoków narciarskich w poszczególnych lokalizacjach. Na jakie rynki możesz liczyć? Od wskazania zwycięzcy pierwszej serii, po triumfatora całego konkursu. Możesz też ograniczyć się do zakładów na jednego zawodnika lub porównania dwóch w zakładach H2H. Jeśli nie masz mocnego faworyta atrakcyjnym rozwiązaniem jest wybór Top 3 czy Top 6. Podczas trwania zawodów zaś zajrzyj do zakładki z zakładami live. Początek zawodów może być początkiem Twojej przygody z zakładami bukmacherskimi! Postaw swoje typy na skoki narciarskie PŚ w Zakopanem i wygrywaj!