Złote Globy 2021

Złote Globy 2021

3 lutego 2021 r. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło nominacje do tegorocznych Złotych Globów, a już za chwilę poznamy ich zwycięzców. 28 lutego, po raz pierwszy w historii w dwóch miejscach, odbędzie się wielka gala i rozdanie statuetek. Pandemia koronawirusa sprawiła, że na pewno przejdzie ona do historii jako jedna z najdziwniejszych. W zakładach bukmacherskich LV BET zaś możesz typować tegorocznych zwycięzców.

Mówi się, że Złote Globy to wstęp do Oscarów. Niektóre nominacje w tych pierwszych jednak często dziwią. Eksperci wskazują, że w tym roku namieszał nie tylko koronawirus, ale też nominacje. Wybór dokonany przez członków Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej bowiem wskazał jasną drogę – stawia na filmy streamingowe. Garstka filmów, która w zeszłym roku weszła na duże ekrany, została praktycznie zignorowana.

Twardzi faworyci Złotych Globów

Walka o statuetkę za najlepszą reżyserię będzie bardzo zacięta. To historyczne wydarzenie, bo szanse mają na nią aż trzy kobiety, czyli są w większości. Najwięcej nominacji, bo aż po sześć, uzyskały dwie produkcje. „Mank” zdominował kategorie filmowe, zaś „The Crown” okazał się najbardziej docenionym przez jurorów serialem. Pierwsza z nich. To opowieść o scenarzyście alkoholiku Germanie Mankiewicze, druga zaś to seria przedstawiająca dzieje brytyjskiej rodziny królewskiej. „Nomadland”, „Od nowa” i „Ozark” zaś mają szasnę na wygranie w czterech kategoriach. Szansę na dwie nagrody – filmową i telewizyjną – otrzymała Anya Taylor-Joy.

Na specjalne wyróżnienie już zasługuje Netflix. W tym roku zdobył aż 42 nominacje! To właśnie on wypuścił takie produkcje jak „Mank”, „The Crown”, „Proces Siódemki z Chicago” (gdzie rewelacyjnie wypadł Sacha Baron Cohen, nominowany w kategorii aktora drugoplanowego), „Ozark”, „Emily w Paryżu” czy „Gambit królowej”. To zdecydowanie najbardziej polski akcent w tegorocznych Złotych Globach. Serial z udziałem Marcina Dorocińskiego osiągnął rekordową oglądalność na całym świecie.

Zdecydowanie wyprzedził konkurentów. Po dziesięć nominacji zaś otrzymało Amazon Studios i platforma Hulu, a tylko dziewięć – HBO. O statuetkę nie powalczy żadna polska produkcja. Do Złotych Globów zgłoszone były cztery polskie produkcje: „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy, „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta oraz „Szarlatan” Agnieszki Holland.

Typy bukmacherskie na Złote Globy 2021

Obecny rok dla kinematografii był bardzo słaby. Wiele nominowanych filmów wcale nie zebrało dobrych opinii wśród krytyków. Trudno jest więc zgadnąć, które produkcje zostaną nagrodzone. Brakuje twardych kandydatów, a to sprawia, że typowanie nie będzie łatwe. To też szansa na postawienie większej ilości szczęśliwych kuponów. Jest ryzyko, jest zabawa!

A jakie typy padają wśród ekspertów? Na zwycięzców wskazywani są często m.in. Frances McDormand i Carey Mulligan w kategorii aktorka w filmie dramatycznym, Anthony Hopkins jako aktor w filmie dramatycznym czy wspominany Sacha Baron Cohen.

Zakłady bukmacherskie na Złote Globy 2021

Tegoroczna gala będzie wyjątkowa. Odbędzie się w dwóch miejscach jednocześnie. W Nowym Jorku wystąpi Tina Fey, a z Beverly Hills będzie nadawać Amy Poehler. Prowadzące spotkają się ze sobą wyłącznie wirtualnie. A Ty masz szansę na wirtualne uczestniczenie w tej wyjątkowej chwili dzięki LV BET! Kilka kliknięć dzieli Cię od najlepszych zakładów bukmacherskich. Wykorzystaj atrakcyjne kursy i ciekawe rynki i postaw swój szczęśliwy kupon!