Polska Liga Hokeja – playoff

Polska Liga Hokeja – playoff

Niedługo koniec sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi, a nadal nie jest pewny końcowy układ tabeli, a tym samym nie wiadomo, kto przejdzie do kolejnego etapu rozgrywek. Walkę o pierwsze miejsce w tabeli stoczą GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie. Dokładny skład uczestników tegorocznych rozgrywek play off poznamy więc kilka dni wcześniej. Wszystkie mecze udostępni też legalny bukmacher LV BET. Będziesz mógł więc postawić swoje kupony.

Obecnie kibice nie mogą zasiąść na trybunach i na żywo oglądać meczy hokeja. Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie podczas fazy play off. Co prawda pojawiają się pogłoski, że od 1 marca na stadiony powrócą kibice piłkarscy, jednak sytuacja epidemiologiczna jest nadal bardzo niepewna i nie ma co zbytnio liczyć na możliwość obejrzenia play offów z trybun.

Sezon 2020/2021 PHL

Tegoroczne rozgrywki Polskiej Hokej Ligi na Lodzie zmieniły swój tradycyjny przebieg ze względu na epidemię koronawirusa. Do rozgrywek przystąpiło 11 zespołów: Comarch Cracovia, GKS Katowice, GKS Stoczniowiec, GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie, KH Energa Toruń, Podhale Nowy Targ, Re-Plast Unia Oświęcim, STS Sanok, Zagłębie Sosnowiec oraz kadra U23.

W sezonie zasadniczym odbędą się w sumie cztery rundy, w których łącznie rozegranych zostanie 200 spotkań. Każdy zespół ma więc do rozegrania po 38 meczów. W porównaniu do wcześniejszego sezonu to o 45 spotkań i jedną rundę mniej. Do tej pory eksperci wskazują, że poziom gry jest bardzo wyrównany.

Na ten moment faworytów ligi jest dwóch: GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie. Ta druga drużyna zdobyła na początku lutego (po raz trzeci z rzędu) Puchar Polski. Co prawda z uznaniem gola strzelonego podczas błędu arbitrów, jednak i tak na boisku pokazali swoją klasę. Mistrzowie Polski mają na koncie o jeden punkt więcej, jednak przed tychowianami są dwa ostatnie spotkania z niewymagającymi przeciwnikami. Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego zakładają, że drużyna zdobędzie w nich komplet punktów, a tym samym znajdzie się na pierwszym miejscu w tabeli.

Ze spadkiem na drugie miejsce raczej liczą się już jastrzębianie, którzy – aby zachować pozycję lidera ligi – potrzebowaliby potknięcia tyszan i zdobycia kompletu punktów w swoich meczach. Łatwo nie będzie, bo przed JKH GKS Jastrzębie mecze z Comarch Cracovią oraz KG Energa Toruń. Zawodnicy z Torunia zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli i prześcignęli. GKS Katowice o trzy punkty. Ostatnie mecze ligowe rundy zasadniczej zapowiadają się bardzo ciekawie, bo aż trzy zespoły będą w nich walczyły o najlepsze pozycje.

Swojej lokaty nie poprawi już Ciarko STS Sanok i zajmie 8. miejsce w tabeli. A to oznacza, że znany jest już ich pierwszy mecz w play offach – zagrają ze zwycięzcą sezonu zasadniczego. Na awans nie mają już szans dwie drużyny – Zagłębie oraz Stoczniowiec. Rozgrywki PHL w sezonie 2020/2021 zakończą więc w sezonie zasadniczym.

Pierwsze mecze fazy play off odbędą się 23 lutego 2021 r. Na kolejne emocje kibice nie będą musieli długo czekać – pozostali uczestnicy rozgrywek mają zaplanowane starcia w kolejnych dniach. Półfinały rozpoczną się zaś 11 marca, a finały – 26 marca. Zwycięzcę Polskiej Hokej Ligi na Lodzie 2021 poznamy zaś 9 kwietnia.

Zakłady bukmacherskie na PHL w LV BET

Hokej to specyficzny sport, ale jakże emocjonujący. Zarówno dla zawodników, jak i typerów. Częste zmiany zawodników czy strategii w trakcie meczu, czas na usunięcie czy kara to okoliczności, które znacznie wpływają na wynik spotkania. Odpowiednie przygotowanie i wybór strategii sprawi, że postawienie kuponu na Polską Hokej Ligę nie będzie trudne. W ofercie legalnego bukmachera LV BET znajdziesz szeroki wybór rynków i atrakcyjne kursy. Dzięki temu Twoje emocje podczas rozgrywek hokeja na lodzie będą sięgały zenitu!