Rally di Roma Capitale

Rally di Roma Capitale

Tegoroczny wyścig Rally di Roma Capitale rozpocznie się wielkim show i odcinkiem specjalnym w Koloseum. Piąta runda Rajdowych Mistrzostw Europy FIA i Rajdowych Mistrzostw Włoch Sparco zapowiada się więc wyjątkowo. Jak będzie wyglądała rywalizacja zaplanowana pod koniec lipca? Poznaj najważniejsze informacje o wyścigu dookoła Rzymu i obstawiaj jej wyniki w LV BET.

Rajd di Roma Capitale- co trzeba wiedzieć?

Po raz pierwszy wyścig rajdówek dookoła Wiecznego Miasta odbył się w 2013 r., a już cztery lata później Rally di Roma Capitale zadebiutował w ERC. Włochy wróciły tym samym do mistrzostw Europy po raz pierwszy od czterech lat. Pierwszy wyścig po Rajdzie Sanremo okazał się wielkim hitem i od tej pory przyciąga najlepszych kierowców. Załogi pokonują trudne etapy wokół uzdrowiska termalnego na południowy wschód od Rzymu, ale też ścigają się w etapie w Terme di Caracalla w centrum Rzymu. Co czeka teamy i fanów w tym roku?

Gdzie odbędzie się rajd?

Na asfaltowej trasie wokół Rzymu kierowcy będą mierzyć się 29 i 30 lipca 2023 r. W sumie przejadą ponad 786 km. Rajdówki zawitają do takich miejsc jak Fumone, Roma Castel Sant’Angelo, Colosseo Aci Roma, Guarcino Altipiani di Arcinazzo, Rocca di Cave, Subiaco, Afille, Bellegra, Guarcino, Altipiani di Arcinazzo, Fiuggi, Alatri czy Santopadre.

Wcześniejsze edycje Rajdu di Roma Capitale

We włoskich zmaganiach bierze udział silna reprezentacja kraju. To ci zawodnicy uchodzą za jednych z najlepszych w zmaganiach i zazwyczaj zajmują miejsce na podium. Dwukrotnie na najwyższym miejscu podium stawał też Rosjanin Aleksiej Łukjanuk. Poznaj zwycięzców poprzednich sezonów, a z łatwością wskażesz kolejnych triumfatorów!

Rally di Roma Capitale – zwycięzcy:

  • 2022 r. Damiano De Tommaso / Giorgi Ascalone (Skoda Fabia Rally2 Evo)
  • 2021 r. Giandomenico Basso / Lorenzo Granai (Skoda Fabia Rally2 Evo)
  • 2020 r. Aleksiej Łukjanuk / Dmitrij Eremeev (Citroen C3 R5)
  • 2019 r. Giandomenico Basso / Lorenzo Granai (Skoda Fabia R5)
  • 2018 r. Aleksiej Łukjanuk / Aleksiej Arnautow (Ford Fiesta R5)
  • 2017 r. Bryan Bouffier / Panseri (Ford Fiesta R5)

Harmonogram Rajdu di Roma Capitale

Pierwsze występy kierowców w Rzymie będzie można oglądać już w piątek 28 lipca 2023 r. to właśnie tego dnia przejadą oni po ulicach Wiecznego Miasta.

Dokładny harmonogram rundy ERC.

28 lipca 2023 r.

godz. 8.00 – Fumone – trening

godz. 10 – Fumone – kwalifikacje

godz. 11.30 – Fumone – trening

godz. 19.00 – Ceremonia Startu – Roma Castel Sant’Angelo

Godz. 20.05 – odcinek specjalny – Colosseo Aci Roma

29 lipca 2023 r.

godz. 10.03 – OS 2 – Guarcino Altipiani di Arcinazzo 1

godz. 11.06 – OS 3 – Rocca di Cave – Subiaco 1

Godz. 12.09 – OS 4 – Afille – Bellegra 1

Godz. 15.02 – OS 5 – Guarcino – Altipiani di Arcinazzo 2

godz. 16.05 – OS 6 – Rocca di Cave – Subiaco 2

Godz. 17.08 – OS 7 – Afille – Bellegra 2

Godz. 15.02 – OS 5 – Guarcino – Altipiani di Arcinazzo 2

30 lipca 2023 r.

godz. 7.51 – OS 8 – Fiuggi 1

godz. 8.51 – OS 9 – Alatri 1

godz. 10.16 – OS 10 – Santopadre 1

godz. 13.01 – OS 11 – Alatri 2

godz. 14.26 – OS 12 – Santopadre 2

godz. 17.05 – OS 13 – Fiuggi 2 (Power Stage)

Uczestnicy Rajdu di Roma Capitale

Załogi wciąż jeszcze mogą zgłaszać swój udział we włoskiej rywalizacji. Można spodziewać się na starcie stanie kilkadziesiąt załóg. W ostatnim rajdzie ERC, Rally Liepāja, było to 61 załóg, w tym pięć duetów z Polski. W klasie RC3 wystąpili Piotr Parys / Damian Syty, czyli aktualni liderzy w RSMP klasy trzeciej, reprezentanci LOTTO Matulka Rally Team oraz Jakub Matulka / Daniel Dymurski. W nowych barwach zaś pojechali Hubert Laskowski i Michał Kuśnierz.

Można spodziewać się, że do Rzymu uda się również duet Grzegorz Grzyb / Adam Binięda. Wśród inny zagranicznych zawodników zapewne zobaczyć będzie można m.in. teamy: Hayden Paddon / John Kennard, Tom Kristensson / Andreas Johansson, Martins Sesks / RenasFrancis, Robert Virves / Hugo Magalhaes czy  Damiano De Tomasso / Giorgia Ascalone, którzy triumfowali w zeszłym roku.

Obstawianie Rajdu di Roma Capitale w LV BET

Włoski Rajd di Roma Capitale to wyjątkowe wydarzenie. Klimat tworzy już samo miejsce rywalizacji. Można spodziewać się, że kierowcy powalczą o zwycięstwo, ale Ty również możesz przyłączyć się do tej rywalizacji. Wystarczy, że odpowiednio się do tego przygotujesz! Przeanalizuj listę startową, składy oraz możliwości zawodników. Sprawdź dyspozycję kierowców oraz stan auta – czy w ostatnich występach teamy nie borykały się z usterkami, nie miały wypadków. Im więcej dostępnych informacji, tym pewniejsze typy bukmacherskie na Rajd Roma Capitale postawisz w LV BET!

Kto dołączy do grona zwycięzców?

Dotychczasowi triumfatorzy Mistrzostw Europy 2023:

  • Rajd Serras de Fafe (11-12.03.2023 r.) – Hayden Paddon / John Kennard (Hyundai i20 N Rally2)
  • Rajd Wysp Kanaryjskich (5-6.05.2023 r.) – Yoann Banato / Benjamin Boulloud (Citroen C3 Rally 2)
  • Rajd Polski (20-21.05.2023 r.) – Martins Sesks / Renas Francis (Skoda Fabia Rally2 evo)
  • Rajd Liepaja (17-18.06.2023 r.) – Martins Sesks / Renas Francis (Skoda Fabia Rally2 evo)

Typy i zakłady bukmacherskie na Rajd di Roma Capitale w LV BET

Legalny bukmacher LV BET umożliwia typowanie wyników zmagań w kilkudziesięciu dyscyplinach sportowych. Rajdy samochodowe również znajdziesz w LV BET! Możliwości obstawiania WRC, Formuły 1, ale też zmagań w ramach ERC poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a wytypujesz zwycięzcę Rally di Roma Capitale i wygrasz!