Rajd Wisły

Rajd Wisły

Górska trasa rajdu to wyzwanie dla każdego kierowcy. Już wkrótce zmierzą się na niej najlepsi zawodnicy i najlepsze rajdówki w ramach Rajdu Wisły! Jak będzie wyglądała kolejna odsłona rajdowej klasyki? Poznaj najważniejsze informacje o RSMP i jednego z najciekawszych wydarzeń cyklu, a następnie postaw swoje typy bukmacherskie na wyścigi samochodowe w LV BET!

Rajd Wisły- co trzeba wiedzieć?

To jedno z najstarszych motorsportowych wydarzeń w Polsce. Co roku przyciąga najlepszych sportowców i wielu fanów. Oferuje rywalizację na trudnych górskich trasach. Tym samym dalej pewność, że podczas wyścigów będzie mnóstwo emocji! Co jeszcze musisz wiedzieć o jednym z najbardziej wymagających wydarzeń w rajdowym kalendarzu Polski?

W gronie zwycięzców beskidzkiego klasyka znaleźli się tacy kierowcy jak Sobiesław Zasada, Błażej Krupa, Marian Bublewicz, Krzysztof Hołowczyc, Janusz Kulig, Robert Gryczyński, Leszek Kuzaj, Kajetan Kajetanowicz czy Bryan Bouffier.

Rajd organizowany jest przez Automobilklub Śląski.

Rajd Wisły po raz pierwszy rozegrany został w 1951 r. Od tej pory co roku odbywa się rywalizacja w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski. Baza rajdu (z wyjątkami) znajduje się w mieście Wisła.

Gdzie odbędzie się rajd?

68. Rajd Wisły rozegrany będzie w dniach 29-30 września 2023 r. jako jedna z rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP). W tym roku na beskidzkich trasach o punkty powalczą też uczestnicy Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (HRSMP), Rajdowych Mistrzostw Południa (RMP) oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska (RSMŚl). Załogi zaprezentują się na Placu Hoffa.

Wcześniejsze edycje Rajdu Wisły

W 2022 r. w Rajdzie Wisły zwyciężył Tom Kristensson i Andreas Johansson (Hyundai i20 R5). Szwedzi pokonali najszybciej osiem z dziesięciu odcinków specjalnych, dzięki czemu zdeklasowali konkurencję. Na podium stanęli też Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (+1:14,4 s, Škoda Fabia Rally2 Evo) oraz Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (+2:10,6 s, Škoda Fabia Rally2 Evo).

Zapisali się oni na liście zwycięzców Rajdu Wisy dołączając do:

  • 2013 r. – Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran
  • 2014 r. – Łukasz Habaj / Piotr Woś
  • 2015 r. – Bryan Bouffie / Thibault De La Haye
  • 2016 r. – Tomasz Zbroja / Piotr Walczak
  • 2017 r. – Rafał Kręcioch / Marcian Szeja
  • 2018 r. – Rafał Pochłopień / Bartłomiej Wątroba
  • 2019 r. – Maciej Lubiak / Michał Trela
  • 2020 r. – odwołany
  • 2021 r. – Marcin Górny / Marcin Roik
  • 2022 r. – Tom Kristensson / Andreas Johansson

Harmonogram Rajdu Wisły

Organizatorzy tego wydarzenia nie opublikowali jeszcze dokładnego harmonogramu zmagań w ramach Rajdu Wisły.

Uczestnicy Rajdu Wisły

Nie znamy jeszcze pełnej listy startowej Rajdu Wisły. Na pewno na trasie można będzie zobaczyć najlepszych polskich zawodników. To co roku jedno z największych wyzwań w ramach SRMP.

O wygraną w tegorocznym cyklu Samochodowych Rajdowych Mistrzostw Polski walczy team Grzegorz Grzyb / Adam Binięda. Polska załoga zwyciężyła w dwóch z trzech rund. Triumfowali podczas 51. Rajdu Świdnickiego i 42. Rajdu Podlaskiego. W Mikołajkach na najwyższym podium ORLEN 79. Rajd Polski stanęli Martins Sesks i Renars Francis.

Obstawianie Rajdu Wisły w LV BET

Tego wydarzenia nie może ominąć żaden kibic motosportów! Rajd Wisły od lat przyciąga na trasę najlepszych kierowców. Jak zakończy się tegoroczna rywalizacja? Aby postawić pewne typy bukmacherskie warto wcześniej przygotować się do gry. Niezbędne jest poznanie uczestników rywalizacji, a więc listy startowej. Sprawdź też wyniki rajdów – zarówno w tym roku, jak i poprzednich edycji wiślańskiej odsłony cyklu RSMP. Wypadki podczas rajdów czy awarie rajdówek mogą skutecznie przeszkodzić w odniesieniu sukcesu. Doświadczeni typerzy sprawdzają też prognozę pogody. Piękna, słoneczna pogoda daje większe szanse na powodzenie niż deszczowa aura. Pamiętaj, że im więcej czynników weźmiesz pod uwagę podczas analizy tym bardziej zminimalizujesz ponoszone ryzyko i postawisz jedynie pewne typy bukmacherskie na Rajd Wisły w LV BET!

Typy i zakłady bukmacherskie na Rajd Wisły w LV BET

Serwis internetowy www.lvbet.pl oraz aplikacja mobilna LV BET – te miejsca warto znać! Poznasz w nich szerokie możliwości obstawiania kilkudziesięciu dyscyplin sportowych. Rajdy samochodowe są jedną z nich! Możesz więc postawić swoje kupony na najlepszych kierowców świata uczestniczących w Formuła 1 czy WRC, ale też Polaków ścigających się w ramach mistrzostw kraju. Nie zapomnij też poznać dostępne promocje i bonusy, a następnie skorzystać z tych możliwości. Przekonaj się, że obstawianie wyścigów samochodowych nie jest trudne! Postaw swoje kupony bukmacherskie na Rajd Wisły w LV BET!