Rajd Rzeszowski

Rajd Rzeszowski

Rajd Rzeszowski jest stałym punktem w kalendarzu rajdowym Polski. Zawody z bazą w stolicy Podkarpacia od 2002 r. są rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Od 2016 r. wchodzą zaś w skład prestiżowych europejskich rozgrywek. Sponsorem tytularnym tegorocznej edycji imprezy jest firma MARMA Polskie Folie. Rajdówki tradycyjnie ścigać się będą w sierpniu. Kto będzie najlepszy podczas wydarzenia organizowanego przez Automobilklub Rzeszowski? Poznaj najważniejsze informacje o zbliżającej się rywalizacji i postaw swoje typy bukmacherskie na wyścigi samochodowe w LV BET!

Rajd Rzeszowski- co trzeba wiedzieć?

Rajd Rzeszowski od wielu lat jest stałym wydarzeniem w kalendarzu rajdowym naszego kraju. Jego historia rozpoczęła się 8 kwietnia 1978 r. To właśnie wtedy odbył się pierwszy wyścig i od razu były to zawody w randze Mistrzostw Polski. Na starcie stanęło 90 załóg. Pierwsze dwie edycje rozegrano pod nazwą Nocny Rajd Rzeszowski. Chwilowo zastąpił Podkarpacki klasyk w latach 1972 – 1979. W późniejszym czasie nazwa została zmieniona na Rajd Rzeszowski i pozostała do dziś. Dodawano do niego “po jednym wyrazie”. Odbył się m.in. Platynowy czy Karpacki Rajd Rzeszowski. Na starcie wielokrotnie stawali zawodnicy rywalizujący w pucharach markowych typu: Opel Cup, Ford Fiesta Trophy, Citroen Racing Trophy czy Daewoo Lanos Cup.

Gdzie odbędzie się rajd?

MARMA 32. Rajd Rzeszowski to rywalizacja, która odbędzie się w ramach Samochodowych Rajdowych Mistrzostw Polski, ale odbędą się zawody nie tylko o polski czempionat. Ścigać się będą nowoczesne samochody, jak i w historyczne rajdówki. Rzeszowski będą wchodziły w skład Rajdowego Trofeum Europy (FIA European Rally Trophy) i Rajdowych Mistrzostwach Słowacji.

W sumie rywalizacja toczyć się będzie na terenie sześciu powiatów i dziesięciu gmin. Rajdówki przejadą przez Rzeszów, w powiatach: rzeszowskim, strzyżowskim, jasielskim, dębickim i ropczycko-sędziszowskim oraz w gminach: Boguchwała, Strzyżów, Wiśniowa, Lubenia, Kołaczyce, Frysztak, Brzostek, Wielopole Skrzyńskie i Czudec.

Wcześniejsze edycje Rajdu Rzeszowski

ARMA 31. Rajd Rzeszowski rozegrany był w dniach 4-6 sierpnia 2022 r. Zawodnicy mieli do pokonania 11 wymagających, asfaltowych odcinków specjalnych. Pokonali łącznie 152 kilometry na stromych i krętych drogach pogórza karpackiego.

Klasyfikacja RSMP 2022:

  1. Grzyb / Binięda
  2. Płachytka / Nowaczewski
  3. Wróblewski /Wróbel

A kto wygrał we wcześniejszej edycji?

Klasyfikacja RSMP 2021:

  1. Cais / Zakova
  2. Marczyk / Gospodarczyk
  3. Grzyb / Poradzisz

Harmonogram Rajdu Rzeszowskiego

Tegoroczna trasa rajdu składać się będzie z jedenastu odcinków specjalnych. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o łącznej długości ponad 156 kilometrów. Do startujących załóg dołączą też teamy rywalizujące w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa, które ścigać się będą na pięciu próbach. Ich trasa będzie mierzyła w sumie 51 kilometrów.

W piątek (11 sierpnia) do przejechania będzie pięć „oesów” – dwie dwukrotnie pokonywane próby w okolicach Rzeszowa i jedna rozgrywana po zmroku w centrum stolicy województwa podkarpackiego. W sobotę (12 sierpnia) zaplanowanych jest zaś sześć odcinków specjalnych, w trzech różnych lokalizacjach. Będą to zarówno odcinki znane z poprzednich edycji, jak i zupełnie nowe rundy po podkarpackich drogach.

Organizatorzy nie opublikowali jeszcze dokładnego harmonogramu rywalizacji. Można spodziewać się, że wzorem ubiegłych edycji pierwsze występy zawodników można będzie zobaczyć już w czwartek podczas odcinku testowego Niechobrz. Tego dnia zapewne odbędzie się też ceremonia Startu w Rzeszowie. Ceremonia zamknięcia zaś będzie miała miejsce na rzeszowskim Rynku.

Uczestnicy Rajdu Rzeszowski

Pełna listę startową poznamy po 2 sierpnia 2023 r. Na trasę Rajdu Rzeszowskiego na pewno wyjadą polscy rajdowych, ale też zagraniczni. Pojadą nowoczesnymi samochodami oraz historycznymi rajdówkami. Do rywalizacji podejdą również zawodnicy walczący w Rajdowych Mistrzostwach Słowacji. Zaplanowane są też zmagania załóg biorących udział w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa.

Do tej pory rozegrane zostały trzy rajdy w ramach SRMP 2023. Były to 51. Rajd Świdnicki, ORLEN 79. Rajd Polski i 42. Rajd Podlaski. W Mikołajkach triumfował Martins Sesks, zaś dwa   pozostałe najszybciej pokonał Grzegorz Grzyb (pilot Adam Binięda). Te załogi zapewne również znajdą się na liście rzeszowskiej rywalizacji.

Obstawianie Rajdu Rzeszowskiego w LV BET

Rajdy samochodowe z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę fanów. Kibice na bieżąco śledzą poczynania najlepszych kierowców i znają ich możliwości. Sprawdź swoją wiedzę i rozpocznij obstawianie w zakładach bukmacherskich! Legalny bukmacher LV BET wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom i udostępnia szeroki wybór rynków bukmacherskich na Rajd Rzeszowski. Sprawdzenie listy startowej, możliwości teamów, ich formy i motywacji. Wszystkie te informacje pozwolą Ci na postawienie pewnych typów bukmacherskich w LV BET!

Typy i zakłady bukmacherskie na Rajd Rzeszowski w LV BET

Zwycięzca wyścigu, ale też jednego oesa oraz miejsce w klasyfikacji generalnej – to podstawowe typy bukmacherskie, które możesz postawić zakładach bukmacherskich LV BET! Dokładne możliwości typowania możesz poznać w dwóch miejscach. Po pierwsze – w serwisie internetowym, z którego skorzystasz bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Możesz też ściągnąć na swoje urządzenie mobilne aplikację bukmachera. Zarówno w serwisie, jak i aplikacji dostaniesz te same możliwości typowania, czyli rynki bukmacherskie i atrakcyjne kursy. Możesz też skorzystać z promocji i bonusów, dzięki którym Twoja zabawa będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Jesteś gotowy na podjęcie nowego wyzwania? Przyłącz się do rywalizacji podczas Rajdu Rzeszowskiego i postaw swoje szczęśliwe kupony na wyścigi samochodowe w LV BET!