PGNiG Superliga kobiet – faza zasadnicza

PGNiG Superliga kobiet – faza zasadnicza

Po świąteczno-noworocznej przerwie najlepsze kluby PGNiG Superligi kobiet wracają na parkiet! Po kolejnych ośmiu kolejkach poznamy drużyny strefy mistrzowskiej i spadkowej. Kto ma szansę na walkę o najwyższe miejsca w lidze? Poznaj najważniejsze informacje o II rundzie rozgrywek i zakończenie fazy zasadniczej sezonu 2022/2023 PGNiG Superligi kobiet i postaw swoje typy bukmacherskie na piłkę ręczną w LV BET!  

PGNiG Superligi kobiet – podsumowanie I rundy sezonu 2022/2023

Zmagania PGNiG Superligi kobiet rozpoczęły się od fazy zasadniczej, w której w sumie rozegranych zostanie 90 meczów. Podzielone zostały one na 18 serii, z czego 10 już zostało rozegranych. Po jej zakończeniu drużyny, w zależności od miejsca w tabeli, zostaną podzielone na dwie grupy: grupę mistrzowską i grupę spadkową. Sześć najlepszych drużyn powalczy o najwyższe lokaty, w tym podium. W systemie każdy z każdym powalczą w kolejnych 10. rundach. Koniec sezonu przewidziany jest na 13-14 maja 2023 r.

I runda rozgrywek PGNiG Superligi kobiet- wyniki

 1. MKS Zagłębie Lubin – 30 pkt.
 2. MKS FunFloor Lublin – 24 pkt.
 3. KPR Gminy Kobierzyce – 24 pkt.
 4. Piotrcovia Piotrków Trybunalski – 18 pkt.
 5. Galiczanka Lwów – 15 pkt.
 6. EKS Start Elbląg – 12 pkt.
 7. Młyny Stoisław Koszalin – 8 pkt.
 8. Eurobud JKS Jarosław – 8 pkt.
 9. MKS PR Gniezno – 8 pkt.
 10. KPR Ruch Chorzów – 0 pkt.

Triumfatorki I rundy

Wszystko wskazuje na to, że ten sezon znów upłynie pod znakiem dominacji zawodniczek w koszulkach MKS Zagłębie Lubin. To właśnie one zakończyły I rundę ligowych zmagań na najwyższym miejscu w tabeli. Wypracowały też przewagę punktową, która pozwala im na podejście do kolejnej ze spokojem. Początek II rundy będzie ich pierwszym sprawdzianem!

Najważniejsze informacje o II rundzie rozgrywek sezonu 2022/2023

W fazie zasadniczej pozostało do rozegrania 8. kolejek. Zmagania szczypiornistki rozpoczną po świąteczno-noworocznej przerwie. Pierwsze mecze rozegrane będą w dniach 7-8 stycznia 2023 r., zaś ostatnie – w 24 i 25 lutego 2023 r. Po ich zakończeniu poznamy drużyny, które wezmą udział w dalszych zmaganiach.

Poznaj terminarz meczów PGNiG Superligi kobiet 11. kolejki i obstawiaj wyniki najbliższych meczów!

 • EKS Start Elbląg – KPR Ruch Chorzów
 • MKS PR Gniezno – Piotrcovia Piotrków Trybunalski
 • MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław
 • Galiczanka Lwów – MKS Funloor Perła Lublin
 • Młyny Stoisław Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce

Która drużyna ma szansę na zwycięstwo?

Wydaje się, że trzy drużyny są na dość bezpiecznej pozycji i nie są zagrożone znacznym spadkiem w tabeli. To przede wszystkim zawodniczki z MKS Zagłębia Lubin, które już teraz wywalczyły sobie dużą rezerwę punktową nad rywalkami. Lubinianki są niepokonane od 2017 r. i od tej pory wciąż dzierżą mistrzowski tytuł. Jako liderki zakończyły pierwszą rundę i wszystko wskazuje na to, że będą nimi również po sezonie zasadniczym PGNiG Superligi kobiet. Do tej pory wygrały już 22 sezony.

O jedno zwycięstwo więcej, ale za to z gorszym bilansem, mają na koncie sportsmenki z Lubin nad reprezentantkami Kobierzyc. Obecnie na awans do kolejnej fazy jest poza zasięgiem zespołów z Koszalina, Jarosława, Gniezna i Chorzowa. Ta ostatnia rozegrała 9 spotkań i wszystkie przegrała. Mają zaległy mecz z Galiczanką Lwów. Ukrainki zaś po jego rozegraniu mogą zająć wyższe miejsce w ogólnej tabeli.

Faza zasadnicza 2022/2023 PGNiG Superligi kobiet- kiedy koniec?

Po rozegraniu ośmiu kolejek w 2023 r. szczypiornistki zakończą zmagania w fazie zasadniczej PGNiG Superligi. 25 lutego poznamy drużyny, które pozostaną w grze o mistrzostwo, a już 1 marca rozpoczną swoje zmagania. Tego dnia będą też rozegrane pierwsze mecze w grupie spadkowej. Jakie daty jeszcze warto znać? 29 i 30 kwietnia zaplanowana jest ostatnia seria spotkań dla grupy spadkowej, a 13 i 14 maja – zagra po raz ostatni grupa mistrzowska.

Gdzie można obejrzeć transmisję rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet?

Wszystkie ligowe spotkania w sezonie 2022/2023 PGNiG Superligi kobiet kibice mogą oglądać internetowej platformie Emocje.TV oraz w aplikacji mobilnej Emocje.TV i na smart TV. Tylko wybrane mecze są zaś transmitowane w TVP.

Obstawianie piłki ręcznej w LV BET

Żaden typer nie powinien mieć problemów ze wskazaniem, które zespoły najlepiej zakończą trwającą rundę zasadniczą PGNiG Superliga kobiet. Bardzo prawdopodobne, że grupa mistrzowska pokryje się  z zespołami, które początek II rundy rozpoczną z najwyższych miejsc tabeli. Podczas typowania przyszłych spotkań ważny jest nie tylko terminarz meczów PGNiG Superligi, dzięki któremu nie ominiesz żadnego wydarzenia. Forma drużyny i poszczególnych zawodniczek, cele i nastawienie – te czynnik mogą znacznie wpłynąć na każdy mecz.

Typy i zakłady na PGNiG Superligę Kobiet w LV BET

Po analizie możliwości czas na postawienie swoich pewnych typów bukmacherskich na kluby PGNiG Superligi kobiet. Możesz to zrobić w LV BET, a dokładniej w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej tego legalnego bukmachera. Poznaj dostępne rynki i kursy, wybierz interesujący Cię mecz lub zespoły i obstawiaj wyniki każdej kolejki II rundy fazy zasadniczej. PGNiG Superliga kobiet czeka właśnie na Ciebie! Skorzystaj z możliwości typowania piłki ręcznej LV BET!