NFL Conference Championships 2023

NFL Conference Championships 2023

Mistrzostwa Konferencji to mecze o mistrzostwo dwóch konferencji NFL: The American Football Conference (AFC) i National Football Conference (NFC). To zwieńczenie każdego sezonu. W zbliżającej się edycji mecze zostaną rozegrane 29 stycznia 2023 r. Jeszcze przed rozpoczęciem tych spotkań będziesz mógł typować ich wynik w zakładach bukmacherskich LV BET.

Najważniejsze informacje o wydarzeniu

AFC i NFC były kiedyś dwiema różnymi ligami. Teraz tworzą jedną, ale wciąż rozgrywają mecze o mistrzostwo. Ich zwycięzcy spotkają się podczas Super Bowl. To spotkanie wybiera zaś mistrza całej Ameryki.

Wcześniej jednak rozegrane będą mecze wewnątrz każdej konferencji. Według bukmacherów największą szansę na zwycięstwo w AFC ma drużyna Buffalo Bills, a NFC Tampa Bay Buccaneers.

Kto weźmie udział w NFL Conference Championships 2023?

W ligowych rozgrywkach co sezon walczą ze sobą 32 zespoły. Przed postawieniem typów na każdy z nich warto wcześniej poznać najważniejsze informacje o każdym z uczestników i ich historyczne wyniki.

Informacje o zespołach AFC:

 • New England Patriots – drużyna ta wygrała 11 mistrzostw AFC. Ma na koncie najwięcej mistrzostw konferencyjnych ze wszystkich drużyn w NFL
 • Chiefs – zawodnicy tego klubu wygrali dwa z ostatnich trzech mistrzostw AFC – w ramach tej konferencji tylko trzy drużyny nigdy nie zwyciężyły w Super Bowl. To: Cleveland Browns, Houston Texans i Jacksonville Jaguars
 • Patriots – to do nich należą trzy z ostatnich sześciu mistrzostw AFC i cztery z ostatnich ośmiu
 • Indianapolis Colts –  wygrało mistrzostwo AFC w 2010 r. i po niej nie udało się to żadnej drużynie AFC South.

A jak wygląda sytuacja w konferencji NFC 2023?

 • od 1999 r. tylko jeden zespół zdobył mistrzowski tytuł NFC dwukrotnie. Było to Seattle Seahawks (2014 r. i 2015 r.)
 • ostatnią drużyną NFC North, która wygrała mistrzostwa NFC było Green Bay Packers (2011 r.)
 • Detroit Lions jest jedyną drużyną NFC, która nigdy nie zdobyła mistrzostwa konferencji.

Jak wygląda sytuacja w obu konferencjach obecnie? Oto rozstawienie drużyn w tabeli.

AFC Dywizja Wschodnia: 

 1. Miami Dolpinhs
 2. Buffalo Bills
 3. New York Jets
 4. New England Patriots

AFC Dywizja Północna: 

 1. Baltimore Ravens
 2. Cincinnati Bengals
 3. Clevelend Browns
 4. Pittsburgh Steelers

AFC Dywizja Południowa 

 1. Tennessee Titans
 2. Indianapolis Colts
 3. Jacksonville Jaguars
 4. Huston Tenans

AFC Dywizja Zachodnia 

 1. Kansas City Chiefs
 2. Los Angeles Chargers
 3. Denver Broncos
 4. Las Vegas Raiders

NFC Dywizja Wschodnia 

 1. Philadelphia Eagles
 2. New York Giants
 3. Dallas Cowboys
 4. Washington Commanders

NFC Dywizja Północna 

 1. Minnesota Vikings
 2. Green Bay Packers
 3. Detroit Lions
 4. Chicago Bears

NFC Dywizja Południowa 

 1. Tampa Bay Buccaneers
 2. Atlanta Falcons
 3. New Orleans Saints
 4. Carolina Panthers

NFC Dywizja Zachodnia 

 1. Seattle Seahawks
 2. San Francisco 48ers
 3. Arizona Cardinals
 4. Los Angeles Rams

NFL Conference Championships 2023 harmonogram

Mistrzostwa Konferencji rozegrane zostaną tego samego dnia, ale o różnych godzinach. Kibice nie będą mieli więc problemu z obejrzeniem obu spotkań i obstawianiem ich w zakładach live.

Dzień pełny futbolowych emocji zaplanowany jest na 29 stycznia 2023 r. Mecz o mistrzostwo konferencji AFC 2023 rozpocznie się o godz. 15.05 czasu wschodniego, a mistrzostwo NFC – o godz. 18.40.

Kto ma największą szansę na zwycięstwo?

NFL jest dopiero na półmetku zmagań, a to oznacza, że wszystko może się jeszcze zmienić. W AFC na zwycięzców typowani są zawodnicy Buffalo Bills, a największe szanse na finał mają też futboliści Chiefs.

Inna sytuacja jest w konferencji NFC. Na początku sezonu kibice i bukmacherzy byli dość podzieleni we wskazaniu faworyta. Początkowo wydawało się, że największe szanse na obronę mistrzowskiego tytułu będą mieli zawodnicy Tampa Bay Buccaneers. Spore szansę na zwycięstwo dawano też Packers i Bucs. Największym zaskoczeniem są zaś występy Philadelphia Eagles, którzy przegrali tylko jedno ligowe spotkanie (w 10. tygodniu), a jeszcze niedawno byli niepokonani. Teraz to oni są zdecydowanymi faworytami NFC.

Gdzie można oglądać rozgrywki NFL Conference Championships 2023?

Transmisje obu mistrzowskich spotkań amerykańscy kibice obejrzą bez problemów w telewizji. 29 stycznia 2023 r. zobaczą mecz o mistrzostwo konferencji AFC 2023 na kanale CBS TV. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.05 czasu wschodniego. Najlepsze drużyny NFC zaczną swoje zmagania o godz. 18.40, a transmisja będzie dostępna na kanale FOX TV.

Fani futbolu amerykańskiego spoza USA mogą obejrzeć wszystkie rozgrywki, w tym o spotkania o mistrzostwo konferencji. W serwisie ligi dostępny jest NFL Game Pass. Po jego wykupieniu będziesz miał dostęp do transmisji każdego meczu z kilku kamer oraz do archiwum meczów, statystyk i analiz. Liga oferuje też opinie ekspertów, które ułatwią Ci stawianie zakładów bukmacherskich w LV BET!

Obstawianie NFL Conference Championships w LV BET

Mistrzowskie spotkania obu konferencji zbliżają się wielkimi krokami. Mają one decydujące znacznie, bo będą przepustką do finału NFL, czyli Super Bowl! Po całym sezonie ligowym przeprowadzenie analizy bukmacherskiej nie powinno sprawić dużego problemu. Wystarczy przeanalizować wcześniejsze spotkania oraz formę zawodników. Najgroźniejsze na tym etapie rozgrywek mogą być kontuzje kluczowych zawodników. Poznaj wszystkie te informacje, wyciągnij odpowiednie wnioski i postaw swoje typy bukmacherskie w LV BET!

Typy i zakłady na NFL Conference Championships w LV BET

W serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej LV BET znajdziesz szeroki wybór rynków bukmacherskich na to wydarzenie! Na każdy mecz ligowy możesz wybierać spośród co najmniej kilkudziesięciu możliwości, a na mistrzowskie mecze obu konferencji nawet więcej. Sprawdź dostępne możliwości i postaw swoje typy bukmacherskie w zakładach bukmacherskich LV BET!