Jakie są najczęstsze błędy początkujących typerów?

Jakie są najczęstsze błędy początkujących typerów?

Im większe doświadczenie, tym większa świadomość popełnianych błędów – to wie każdy profesjonalny typer! Jakie popełniane są przez wielu typerów na początku przygody z zakładami bukmacherskimi? Poznaj je i nie popełnij podczas swojej przygody z typowaniem w LV BET!

Pierwsze błędy nowi gracze mogą popełnić już na samym początku swojej drogi w zakładach bukmacherskich. Poznanie ich pomoże Ci uniknąć problemów i stawiać pewne typy bukmacherskie. Nauczysz się nie tylko wybierać odpowiednie wydarzenia i szukać atrakcyjnych kursów, ale też wyeliminować błędy, które mogą doprowadzić do porażki w przyszłości. Oto najczęstsze błędy, które popełnia prawie każdy początkujący gracz w zakładach bukmacherskich LV BET.

Brak planu finansowego i gra va banque

Początkujący gracze mogą nie zdawać sobie sprawy, że sukces w obstawianiu zależy m.in. od obranej na początku zabawy strategii finansowej. Aby ich uniknąć wykonaj więc kilka niezbędnych kroków. Po pierwsze: określ swój budżet, czyli sprawdź wysokość środków finansowych, które możesz przeznaczyć na grę. Nie mogą one narażać Ciebie na problemy w codziennym życiu. Po drugie: dostosuj do budżetu oferowane stawki. Niezależnie od tego, czy zakład będzie wygrany, czy przegrany – nie może znacząc dla Ciebie klęski. Po trzecie: nigdy nie stawiaj na początku całości posiadanych pieniędzy, czyli nie graj va banque. To najprostsza droga do przegranej i zablokowania sobie dalszej gry.

Ekspert od wszystkiego, czyli od niczego

Wydaje Ci się, że znasz się na wielu dyscyplinach sportowych? A może lubisz piłkę nożną i na bieżąco obserwujesz rozgrywki? Musisz wiedzieć, że to zdecydowanie za mało, aby być dobrym typerem. Oprócz bieżących informacji o uczestnikach sportowych zmagań do pewnego typowania niezbędna jest też wiedza o wcześniejszych rozgrywkach, w tym dane statystyczne i porównania H2H. To obszerna wiedza, która nie jest na ogół dostępna, a wymaga wnikliwych ustaleń i umiejętności. Dla początkujących graczy może to sprawić problem, ale nie warto się zrażać, a wytrwale dążyć do celu. Rozpoczynając typowanie warto też skupić się na wybranym sporcie, a nawet na konkretnej drużynie czy zawodniku.  Nie można być specjalistą od wszystkiego – to musi wiedzieć każdy typer! Dobry gracz ogranicza się do wąskiej specjalizacji, dzięki czemu może liczyć na częste wygrane.

Typowanie po spożyciu alkoholu

Możesz być specjalistą, jednak wszelkiego rodzaju używki, w tym alkohol, znacznie zaburzają możliwości analitycznego myślenia. Trudniej jest też kontrolować emocje – używki wzmagają pewność siebie i łatwiej jest popełnić błąd lub przeoczyć czynnik, mający wpływ na wynik rywalizacji. Zasada jest więc prosta – pijesz alkohol, nie obstawiasz. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach wie to każdy, jednak wielu nowych graczy marnuje swoje szanse i wykłada się właśnie na takim banale.

Typowanie po kursach i kierowanie się intuicją

Oferowane przez bukmacherów kursy zawsze poprzedzone są wnikliwą analizą przeprowadzoną przez analityków bukmachera. Odzwierciedlają one ich faworytów i wynik sportowej rywalizacji. Pamiętaj, że analitycy to tylko ludzie i również mogą popełnić błąd, czy nie wziąć pod uwagę pewnych sytuacji. Sport jest przecież nieprzewidzialny i w tym tkwi jego piękno!

Jeśli Twoja analiza wskaże inny wynik niż analityków bukmachera nie musi to oznaczać, że to Ty popełniłeś błędy. Jeśli będziesz przekonany do swojego wskazania otrzymasz szansę na skorzystanie z atrakcyjnych kursów bukmacherskich i wysoką wygraną. Swoje kupony postaw jednak wyłącznie w sytuacji, gdy będziesz pewny swojego typu – nie kieruj się intuicją czy nie stawiaj nieprzemyślanych kuponów, tylko dlatego że zawierają inne typy niż bukmachera.

Zbytnie poleganie na innych

Szukasz pewniaków w internecie i stawiasz kupony? A może czytasz fora internetowe typerów i bierzesz wskazania innych za pewniak? Pamiętaj, że każdy gracz może mieć swoje typy, ale też popełniać błędy. Nie warto przykładać do nich dużej wagi, a co jedynie – konfrontować swoje wskazania ze wskazaniami innych graczy. Każda analiza może być wartościowa i pomocna, ale pod warunkiem, że popatrzysz na nią krytycznie. Pamiętaj też, że analiza bukmacherska sama w sobie jest niezbędnym elementem rozwoju każdego typera. Pozwala na nabywanie wiedzy i wprawy w znajdywaniu informacji, ich przetwarzaniu i wyciąganiu wniosków. Niektórzy typerzy po przeprowadzeniu pierwszej analizy po prostu uzupełniają informacje o bieżące dane i przez długi czas opierają się na początkowych notatkach, przez co większość pracy wykonują tylko raz.

Odgrywanie się po porażce

Większość ludzi po przegranej chce od razu postawić kolejny kupon, który ma nie tylko przynieść zwycięstwo, ale też pozwolić na odrobienie strat. Automatycznie sięga po wyższą stawkę, daje się ponieść emocjom. To najprostsza droga do porażki. Gdyby dany rynek i kurs były naprawdę atrakcyjny zapewne typer zauważyłby go wcześniej. Emocje w zakładach bukmacherskich to najgorszy doradca. Jeśli masz ochotę na takie ryzykowne zachowanie odejdź od komputera i zaprzestań obstawiania. Wprawieni typerzy (co prawda nie wszyscy) potrafią mimo porażki grać dalej według wcześniej ustalonego planu. Wiedzą, że przegrana to stały element gry, bez którego nie można odnieść sukcesu w zakładach bukmacherskich. Ba – wielu z nich na początku swojej typerskiej drogi musiała znieść porażki, wśród których wygrana była wyjątkiem!

Dodawanie pewniaków do kuponu, szczególnie kuponu AKO

Początkujący typerzy często myślą, że dodanie pewniaka do kuponu zwiększy kurs, a co za tym idzie – pozytywnie wpłynie na wysokość wygranej. Nic bardziej mylnego! Na spotkania, które określane są mianem pewniaków bukmacherzy oferują niskie kursy, a to może wpłynąć na powodzenie i opłacalność całego kuponu.

Podobnie jest w przypadku wybrania zakładów akumulowanych. Już samo opieranie typowania wyłącznie na kuponach AKO nie jest zbyt dobrym pomysłem. Jego powodzenie zależy od wielu zdarzeń. Dodając nawet kilkanaście różnych typów trafienie w każdy z nich jest niezwykle trudne. Jeśli wśród nich znajdują się pewniaki z niskimi kursami będą potrafiły zniweczyć szansę na wygraną.

Jak więc wygrać w tym przypadku? Rozsądnie jest zwiększyć stawkę, jednocześnie zmniejszając ilości zdarzeń na kuponie, a spadnie również ryzyko przegranej.

Bonusy powitalne wydane bez pomysłu

Niedoświadczonych typerów przyciągają kwoty – im wyższa cyfra bonusowych środków tym chętniej po nią sięgają. Nie sprawdzają dokładnej oferty i warunków, które muszą dopełnić, aby faktycznie wygrać. Dodatkową gotówkę na rozpoczęcie zabawy traktują też z przymrużeniem oka, w myśl zasady „łatwo przyszło, łatwo poszło”. Owszem, to świetna możliwość rozpoczęcia zabawy bez konieczności angażowania własnych pieniędzy. Skorzystaj z nich i wypróbuj dostępne możliwości oraz sprawdź swoje siły. Pamiętaj jednak, że stawianie nieprzemyślanych kuponów jest zupełnie bez celu.

Zakłady bukmacherskie: zabawa czy praca?

Przeczytałeś wiele artykułów o tym, jak to obstawianie w zakładach bukmacherskich pozwala na życie na wysokim poziomie bez konieczności codziennego wychodzenia do pracy? A może Twój kolega lubi opowiadać o swoich wysokich wygranych, po które sięga przynajmniej raz w tygodniu? To wszystko nie jest takie proste, jak się wydaje przed rozpoczęciem typowania. Zawsze podchodź do typowania, jak do zabawy. Nie narażaj swojego budżetu, nie marnuj czasu, w którym ma wypełniać swoje obowiązki. Obstawianie w zakładach bukmacherskich to przede wszystkim świetna zabawa, która nie powinna mieć wpływu na Twoje życie i finanse. Bukmacherka czeka na Twoje pierwsze kuponu, a nie błędy!