Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów 2023

Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów 2023

Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2023 będą 88. edycją zawodów na najwyższym poziomie. Podczas zbliżającej się rywalizacji sportowcy powalczą o tytuł najlepszych sportowców w tej dyscyplinie na świecie, ale też o kwalifikację na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Komu uda stanąć się na podium? Poznaj najważniejsze informacje o MŚ w podnoszeniu ciężarów i postaw swoje typy bukmacherskie w LV BET!

Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów po raz pierwszy zorganizowany w Londynie w 1891 r. W początkowych latach zawody rozgrywano nieregularnie, a dopiero po II wojnie światowej impreza rozgrywana jest corocznie. Wyjątkiem były lata olimpijskie – mistrzostwa nie były wtedy organizowane.

Organizatorem mistrzostw jest Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF).

Pierwszy turniej, w którym udział wzięły kobiety, rozegrano w 1987 r. w Daytona Beach. Od 1991 r. mistrzostwa dla kobiet i mężczyzn odbywają się w ramach jednej imprezy.

W historii zawodów najlepsi zawodnicy wystąpili w Polsce pięć razy – trzy razy rywalizowali sztangiści w Warszawie (w latach 1959, 1969 i 2002) oraz dwa sztangistki (w 1996 i 2002 r.)

Po raz ostatni Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2021 odbyły się w dniach 7 – 17 grudnia 2021 r. 86. edycja zawodów rozegrana była w Taszkencie.

Gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów

Siłacze powalczą w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie.

Kiedy odbędą się Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów

Mistrzowski turniej zaplanowany jest w dniach 2 – 17 września 2023 roku.

O co walczą uczestnicy Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów?

Na wstępnej liście zawodników i zawodniczek, którzy wystąpią w Arabii Saudyjskiej, znalazło się prawie 900 osób. Najlepsi zawodnicy sięgną po mistrzowskie tytuły, ale też kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Stawka zbliżających się zawodów jest więc wysoka!

W Rijadzie wystąpić mają medaliści MŚ z 2021 r., m.in. Shin Rok, mistrz konkurencji do 61 kg, Akbar Djuraev , który wygrał rywalizację do 109 kg i najlepszy w konkurencji +109 kg, czyli Lasza Talachadze. Wśród kobiet powalczyć ma zaś mistrzyni +49 kg Surodchana Khambao czy Syn Younghee, do której należy złoto w kategorii +87 kg.

W walce o medale nie zabraknie też Polaków. Początkowo Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, ogłosił, że w kadrze do MŚ seniorek i seniorów znalazło się 5 zawodniczek i 5 (plus rezerwa) mężczyzn. Zabrakło w niej najlepszej polskiej sztangistki, Weroniki Zielińskiej-Stubińskiej. O sprawie zrobiło się głośno, co przyniosło efekt – została ona ostatecznie zgłoszona do wrześniowych mistrzostw świata w Rijadzie.

Do Arabii Saudyjskiej pojadą: Piotr Kudłaszyk, Arsen Kasabijew, Bartłomiej Adamus, Daniel Golias, Arkadiusz Michalski, Oliwia Drzazga, Wiktoria Wolk, Monika Marach i Martyna Dolega.

Konkurencje na Mistrzostwach Świata w podnoszeniu ciężarów

Organizacja IWF zorganizuje rywalizację w 20 konkurencjach.

Mężczyźni będą rywalizowali w rwaniu, podrzucie i dwuboju w podziale na wagi: 55 kg, 61 kg, 67 kg, 73 kg, 81 kg, 89 kg, 96 kg, 102 kg, 109 kg i +109 kg.

Rywalizacja kobiet zaś odbędzie się w podziale na następujące kategorie: 45 kg, 49 kg, 55 kg, 59 kg, 64 kg, 71 kg, 76 kg, 81 kg, 87 kg i +87 kg.

Typy i zakłady na Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów

Podnoszenie ciężarów możesz obstawiać w LV BET. Legalny bukmacher udostępnia najlepsze możliwości obstawiania MŚ, ale też innych zawodów, m.in. Mistrzostwa Europy. Możesz postawić swoje kupony na wybranych zawodników czy ograniczyć się do obstawiania wskazanej kategorii. Aby poznać oferowane rynki i wysokość kursów wejdź do serwisu internetowego lub skorzystaj z aplikacji mobilnej. To właśnie tam postawisz swoje szczęśliwe kupony bukmacherskie!

Obstawianie Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów

Treningi, cele, kontuzje czy możliwości – te czynniki musisz przeanalizować przed typowaniem w zakładach bukmacherskich. Sprawdź też wyniki osiągnięte podczas ostatnich zawodów, ale też historycznych rywalizacji. Aby ograniczyć ilość danych niezbędnych do przeanalizowania warto ograniczyć się tylko do jednej kategorii, a w konsekwencji kilku zawodników, którzy biorą w niej udział. Ułatwi Ci to zadanie i umożliwi postawienie wyłącznie pewnych typów typów bukmacherskich. Obstawiaj rywalizację podczas Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów w LV BET i wygrywaj!