Mistrzostwa Świata w boksie

Mistrzostwa Świata w boksie

Właśnie zakończyły się Mistrzostwa świata kobiet w boksie. Panie walczyły w New Delhi. Przed nami jeszcze rywalizacja mężczyzn, która zaplanowana jest w dniach 1-14 maja 2023 r. w Taszkencie. Zawody te wywołują wielkie kontrowersje. Już dziś uczestnictwa odmówiło 12 reprezentacji. Przez działania IBA, która wymyśliła i wprowadziła w życiu własny system kwalifikacji, boks wstępnie wykreślono z listy dyscyplin olimpijskich na igrzyskach w Los Angeles w 2028 r. Co jeszcze warto wiedzieć o mistrzostwach świata przed rozpoczęciem typowania tego wydarzenia w zakładach bukmacherskich LV BET?

Najważniejsze informacje

Zawodnicy z Rosji i Białorusi nie uczestniczą w sportowej rywalizacji niemal wszystkich rozgrywek na świecie. To wyraz sprzeciwu dla inwazji zbrojnej na Ukrainę. Niechlubnym wyjątkiem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu (IBA), które mało, że zezwoliło na ich uczestnictwo, to jeszcze pozwoliło im walczyć jako oficjalni reprezentanci swoich krajów. W październiku IBA poinformowała o tej możliwości i od tamtej pory w środowisku bokserskim trwa niepokój.

Kiedy i gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata w boksie

Rywalizację mężczyzn zaplanowano na 1-14 maja 2023 r. w Taszkencie. Organizatorzy nie podali jeszcze wielu informacji o tegorocznych mistrzostwach świata; nie wiadomo nawet, którzy bokserzy powalczą podczas MŚ w boksie.

Kontrowersje związane z Mistrzostwami Świata w boksie

Dopuszczenie do mistrzowskiej rywalizacji reprezentantów Rosji i Białorusi spotkało się z szerokim sprzeciwem sportowego świata. Kilkanaście państw zbojkotowało to wydarzenie, chociaż żadne państwo o oficjalnym bojkocie nie mówi. W wydarzeniu zabraknie bokserów z Irlandii, Wielkiej Brytanii, Polski, Szwajcarii, Holandii, USA, Kanady, Czech, Niemiec czy Norwegii. IBA… wszczęła wobec części z nich postępowania dyscyplinarne.

Sytuacja w IBA jest, delikatnie mówiąc, niewłaściwa. W maju Rosjanin Umar Kremlow został wybrany na prezesa Światowej Federacji Boksu. Mówi się, że Kremlow jest blisko prezydenta Rosji Władimira Putina. Mało tego – głównym sponsorem IBA za jego panowania został rosyjski koncern naftowy Gazprom. Gdy w październiku IBA poinformowała, że w nadchodzących MŚ bokserzy z Rosji oraz Białorusi będą mogli startować, nie zabrakło kolejnych głosów krytyki. Wbrew zaleceniom Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego mogą oni wystąpić podczas MŚ w boksie nie jako zawodnicy neutralni, a pod swoimi flagami.

Pula nagród

Sposobem Międzynarodowej Federacji Boksu na przyciągnięcie bokserów jest… rekordowo wysoka pula nagród. Mało tego – zawodnicy i zawodniczki mogą rejestrować się na własną rękę, wystarczy, że wyślą maila. Ile Gazprom wyłoży na nagrody? Pięściarki, które wywalczyły złote medale, dostały po 100 tys. dolarów. Za srebro otrzymały 50 tys. dol. i za brąz 25 tys. dol. Bokserzy zaś mogą liczyć na dwukrotnie wyższe nagrody – 200 tys. dol. za złoto, 100 tys. dol. za srebro i 50 tys. dol. za brąz.

Mistrzostwa Świata w boksie (mężczyźni)

Organizatorzy nie zdradzili jeszcze, ile zgłoszeń wpłynęło od bokserów zainteresowanych rywalizacją podczas mistrzostw. Można spodziewać się, że bojkotujący turniej nie zmienią zdania i się na nim nie pojawią. Sprawdź te informacje przez MŚ, a bez problemu postawisz swoje typy bukmacherskie na faworytów.

Mistrzostwa Świata kobiet

W hali „KD Jadhav Indoor Hall” w New Delhi rozpoczęły się MŚ, podczas których wystąpiło w sumie ponad 300 dziewczyn z aż 65 krajów z całego świata. Łączna pula nagród, o które walczyły bokserki, to 2 400 000 dolarów! Do rywalizacji przystąpiły zawodniczki takich państw, jak m.in. Australia, Białoruś, Bułgaria, Chiny, Francja, Hiszpania, Japonia, Niderlandy, Słowacja, Turcja, Węgry czy Włochy. W New Delhi zameldowało się osiem medalistek olimpijskich. Jedną z nich jest znakomita francuska pięściarka Estelle Mossely, która wraca na ring amatorski. W 2016 r. została mistrzynią olimpijską w Rio de Janeiro i świata w Astanie. Dwa lata później rozpoczęła profesjonalną przygodę z boksem. Rozegrała w sumie 11 walk, wszystkie wygrała.

Zakłady bukmacherskie na boks w LV BET

MŚ w boksie to wydarzenie, które przyciąga kibiców. Widowiskowe walki można też obstawiać w zakładach bukmacherskich. Nie wiadomo jednak, jak będą wyglądały tegoroczne zawody. IBA wprowadziła tyle kontrowersji, że w głównym turnieju może zabraknąć najlepszych zawodników. Jak poradzą sobie bokserzy, którzy mimo wszystko przystąpią do rywalizacji? Swoje typy bukmacherskie na MŚ będziesz mógł postawić w LV BET. Wystarczy kilka kliknąć, a zawrzesz swój szczęśliwe kupony w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej bukmachera.

Obstawianie boksu w LV BET

Zwycięzca, ilość rozegranych rund, sposób zakończenia pojedynku – to tylko niektóre z rynków oferowanych przez legalnego bukmachera LV BET na bokserskie walki. Przed rozpoczęciem typowania warto poznać dokładne możliwości, ale też przeprowadzić dokładną analizę bukmacherską. Gdy poznasz już bokserów, którzy przystąpią do rywalizacji, poznaj historię ich występów, przeprowadź analizę H2H czy oceń aktualną formę i możliwości zawodników. Nie musisz oczywiście analizować możliwości wszystkich uczestników MŚ, a jedynie tych wybranych. Warto też poznać wskazania ekspertów i innych typerów. Wszystkie te informacje ułatwią Ci pewne typowanie i wygrywanie! Obstawiaj boks w LV BET i wygrywaj!