Liga Narodów siatkarek 2023

Liga Narodów siatkarek 2023

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ogłosiła szczegółowy terminarz rozgrywek Ligi Narodów siatkarek w 2023 r. Polscy kibice wszystkie rozgrywki będą mogli śledzić rozgrywki na żywo dzięki transmisji w Polsacie, TVP i TVP Sport. W rywalizacji wezmą udział również Polki. Jak sobie poradzą? Poznaj najważniejsze informacje o Lidze Narodów 2023 i postaw swoje typy bukmacherskie w LV BET.

Liga Narodów siatkarek- co to jest?

Siatkarska Liga Narodów, znana jest również jako VNL. Jest to jedna z najważniejszych międzynarodowych rozgrywek w siatkówce mężczyzn i kobiet. Po raz pierwszy Liga rozegrana została w 2018 r. Turniej organizuje Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB). W VNL biorą udział najlepsze drużyny narodowe z całego świata. Rywalizują z sobą w systemie turniejowym. Zwycięzcą VNL zostaje drużyna, która wygra finałowe spotkanie.

W 2021 r. w turnieju kobiecym wzięło udział 12 drużyn. Zwyciężyły reprezentantki Stanów Zjednoczonych. Był to ich drugi tytuł zdobyty w finale VNL. Po razie zwyciężały też Brazylijki i Chinki.

Terminarz Ligi Narodów siatkarek

Turniej finałowy Ligi Narodów siatkarek zostanie rozegrany w amerykańskim Arlington w dniach 12–16 lipca 2023 r. Zagra w nim reprezentacja gospodarzy oraz siedem najlepszych drużyn w fazie zasadniczej.

Wcześniej jednak odbędzie się walka w fazie grupowej. Liga Narodów siatkarek, tydzień 1, zaplanowany jest na przełomie maja i czerwca. Ostatnie mecze zaś można będzie oglądać na początku lipca. Po ich zakończeniu poznamy wyniki meczów i dowiemy się, jakie drużyny awansują do dalszych rozgrywek i będą miały szansę na finał.

30 maja – 4 czerwca 2023 r.

 • Ankara, Turcja (Turcja, Włochy, USA, Serbia, Tajlandia, Polska, Korea Kanada)
 • Nagoya, Japonia (Japonia, Brazylia, Bułgaria, Holandia, Dominikana, Chorwacja, Niemcy, Chiny)

13-18 czerwca 2023 r.

 • Hong Kong, Chiny (Chiny, Turcja, Dominikana, Holandia, Włochy, Kanada, Polska, Bułgaria)
 • Brasilia, Brazylia (Brazylia, USA, Japonia, Serbia, Chorwacja, Niemcy, Tajlandia, Korea)

27 czerwca – 2 lipca 2023 r.

 • Suwon, Korea (Korea, Polska, Bułgaria, Dominikana, USA, Niemcy, Serbia, Chiny)
 • Bangkok, Tajlandia (Tajlandia, Brazylia, Japonia, Holandia, Włochy, Chorwacja, Kanada, Turcja)

Polskie siatkarki w Lidze Narodów 2023

Reprezentacja Polski kobiet w siatkówkę rywalizację w VNL 2023 rozpocznie 30 maja 2023 r. Podopieczne Stefano Lavariniego pierwszy mecz rozegrają z Kanadą, a później będą rywalizowały z Włochami, Tajlandią oraz Serbią.

Kolejny turniej, w którym udział wezmą Polki, zostanie rozegrany w Hongkongu. Tam Biało-czerwone zmierzą się z Dominikaną, Turcją, Holandią oraz Chinami. Ostatnia impreza zaplanowana jest w koreańskim mieście Suwon. Tam polskie siatkarki zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi, Niemcami, Bułgarią i Koreą Południową.

Terminarz Polek w Lidze Narodów 2023:

1. tydzień Antalya (Turcja)

 • 30 maja 2023 r., godz. 19: Polska – Kanada
 • 1 czerwca 2023 r., godz. 16: Polska – Włochy
 • 2 czerwca 2023 r., godz. 13: Polska – Tajlandia
 • 3 czerwca 2023 r., godz. 13: Polska – Serbia

2. tydzień Hongkong (Chiny)

 • 13 czerwca 2023 r., godz. 11: Dominikana – Polska
 • 15 czerwca 2023 r., godz. 11: Polska – Turcja
 • 16 czerwca 2023 r., godz. 11: Polska – Holandia
 • 17 czerwca 2023 r., godz. 14.30: Polska – Chiny

3. tydzień Suwon (Korea Południowa)

 • 28 czerwca 2023 r., godz. 08.30: Polska – Stany Zjednoczone
 • 29 czerwca 2023 r., godz. 5.00: Polska – Niemcy
 • 30 czerwca 2023 r., godz. 5.00: Polska – Bułgaria
 • 2 lipca 2023 r., godz. 7.00: Polska – Korea Południowa

Faworytki Ligi Narodów siatkarek

Na tym etapie rozgrywek trudno jest wskazać drużyny, które przejdą do fazy pucharowej Ligi Narodów 2023. Przed siatkarkami wiele meczów do rozegrania w fazie grupowej. Na kogo warto stawiać w zakładach bukmacherskich?

Pomóc w typowaniu faworytek może ranking FIVB, czyli ranking sporządzany przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej. Pierwsze miejsce w nim zajmują reprezentantki Stanów Zjednoczonych, do których należy ostatni puchar Ligi Narodów. Na podium znalazły się też reprezentantki Brazylii i Włoch, a poza nim Chin, Turcji, Serbii czy Japonii. Polski zajmują 13. miejsce w tej klasyfikacji.

Zakłady bukmacherskie na Ligę Narodów siatkarek w LV BET

Piłka siatkowa jest uwielbiana przez polskich kibiców. Szczególnie jej męskie wydanie – Biało-czerwoni są przecież najlepszą drużyną świata! Warto też kibicować polskim siatkarkom, które bez problemu rywalizują ze wszystkimi drużynami! Najlepsze możliwości obstawiania znajdziesz w LV BET. Legalny bukmacher udostępnia szeroki wybór rynków na wszystkie siatkarskie wydarzenia. Na każdy z nich możesz liczyć również na atrakcyjne kursy. Możliwości te poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET. Sprawdzaj je ma bieżąco, bo wciąż się zmieniają dostosowując do zbliżających się meczów. A tych w ramach Ligi Narodów nie będzie brakowało!

Obstawianie Ligi Narodów siatkarek w LV BET

Przed postawieniem swoich typów bukmacherskich na mecze rozgrywane podczas turnieju Ligii Narodów warto wcześniej przeprowadzić dokładną analizę bukmacherską. Pod uwagę warto wziąć najbardziej aktualne informacje o zespołach i poszczególnych siatkarkach. Sprawdź, jak wyglądały przygotowania do turnieju, ale też jakie są cel drużyn. Kontuzja kluczowej zawodniczki może odbić się na grze całego zespołu, a więc warto poznać składy i ich możliwości. Podczas turniejowych spotkań nie bez znaczenia pozostanie też zmęczenie zawodniczek – duża ilość spotkań do rozegrania czy dalekie podróże mogą znacząco wpłynąć na ich formę. Wszystkie te informacje pozwolą na postawienie pewnych typów i wygraną!