Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet

Grudzień przyniesie piękny prezent wszystkim miłośnikom szczypiorniaka. Ruszają bowiem Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet. Szesnaście najlepszych zespołów ze Starego Kontynentu powalczy o medale w prestiżowej imprezie, która przyniesie dużo radości wszystkim kibicom interesującym się tą dyscypliną sportową. W zmaganiach będziemy mogli wspierać reprezentację polskich szczypiornistek. Mistrzostwa Europy 2020 są niezwykle istotne z jeszcze jednego powodu: cztery najlepsze zespoły wywalczą tu awans na Mistrzostwa Świata 2021.

Faza wstępna i zasadnicza Mistrzostw Europy w piłce ręcznej pań

Turniej rozpocznie się już 3 grudnia od fazy wstępnej. Weźmie w niej udział 16 zespołów podzielonych na cztery grupy. Reprezentacja Polski znajduje się w grupie D z Rumunią, Norwegią oraz Niemcami. Do fazy zasadniczej awansują po trzy najlepsze zespoły z każdej grupy. Na postawie zajętych miejsc przydzielone zostaną miejsca w dwóch grupach. Ta faza turnieju potrwa od 10 do 15 grudnia. Najlepsze sześć zespołów weźmie następnie udział w fazie finałowej.

Faza finałowa ME w piłce ręcznej kobiet 2020

Dwie drużyny, które zajmą trzecie miejsce w swoich grupach fazy zasadniczej, rozegrają mecz o 5. miejsce. Odbędzie się on 18 grudnia. Tego samego dnia zostaną także rozegrane półfinały pomiędzy najlepszą czwórką fazy zasadniczej Zwycięzca grupy I zagra z drugą drużyną grupy II, natomiast zwycięzca grupy II z drugą ekipą grupy I. Tak wyłonione zostaną najlepsze dwie reprezentacje, które zmierzą się przeciwko sobie w wielkim finale imprezy już 20 grudnia. Wcześniej rozegrane zostanie również spotkanie o trzecie miejsce.

Które reprezentacje są wymieniane w gronie faworytów?

Trwająca pandemia koronawirusa uderzyła także w świat szczypiorniaka. Wiele reprezentacji rozegrało tylko po dwa spotkania przygotowawcze w październiku i były to jedyny mecze rozegrane w tym roku. W związku z tym, Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Kobiet mogą przynieść wiele niespodziewanych rozstrzygnięć. Faworytkami do zwycięstwa w turnieju są Francuzki, czyli obrończynie tytuły sprzed dwóch lat. Bardzo wysoko oceniane są również szanse Norweżek, które zagrają na własnym terenie. Mimo pustych trybun, niewątpliwie jest to spore udogodnienie. W gronie faworytów na pewno należy wymienić również reprezentacje Holandii oraz Rosji.

Jak oceniamy szansę reprezentacji Polski na ME 2020?

Polski w tym roku rozegrały tylko dwa spotkania na początku października. W obu tych meczach rywalkami Biało-Czerwonych były Szwedki. Oba mecze zakończyły się porażką naszej reprezentacji. Co gorsza, nasze szczypiornistki rozpoczną turniej z Norwegią będącą w gronie głównych faworytów. To spotkanie powie nam więcej o dyspozycji naszych zawodniczek. Pomimo, że wielu ekspertów postrzega reprezentację Polski jako najsłabszy zespół grupy D, mamy nadzieję, że polskie zawodniczki powalczą o zajęcie trzeciego miejsca i awans do fazy zasadniczej turnieju.

Zakłady na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet dostępne w LV BET

Zmagania w nadchodzącym turnieju będzie można obstawiać w serwisie bukmacherskim LV BET. Już dziś można typować wyniki spotkań fazy grupowej oraz obstawiać faworytki całego turnieju. W grudniu, nasi klienci mogą korzystać z promocji dostępnych w Kalendarzu Adwentowym. To dobra okazja, aby zapewnić sobie bonusowe środki na obstawianie najbardziej interesujących spotkań. Trzymamy kciuki za reprezentację Polski i liczymy, że naszym szczypiornistkom uda się awansować do fazy zasadniczej turnieju, co pozwoli dłużej emocjonować się występem Biało-Czerwonych!