Vuelta España 2020

Vuelta España 2020

Vuelta España 2020 – kto wygra prestiżowy wyścig dookoła Hiszpanii?

Vuelta España to jeden z trzech, obok Tour de France oraz Giro d’Italia, turniejów zaliczanych do grona kolarskiego Wielkiego Szlema. W tym roku, pandemia koronawirusa doprowadziła do niecodziennej sytuacji. Pierwszy tydzień Vuelty nałoży się na ostatni tydzień zmagań w Giro, przez co najlepsi zawodnicy w tourze musieli podjąć decyzję, w którym z tych turniejów wziąć udział. Vuelta España zamknie poważne kolarstwo w roku 2020. Kto zdobędzie koronę Hiszpanii?

Vuelta España 2020 z imponującą trasą

Kolarze mają do przejechania ponad 2800 kilometrów. Wyścig rozpocznie się w Irun, a zakończy się w Madrycie. Wśród osiemnastu etapów znalazło się sześć etapów górskich, w tym jedna czasówka. To właśnie podczas jazdy na górach poznajemy układ sił i możemy wskazać faworytów, którzy mają największe szanse powalczyć o wygraną w klasyfikacji generalnej. Vuelta España rozpocznie się 20 października etapem na odcinku Irun – Arrate. Na dobry początek zawodnicy mają do przejechania blisko 170 km. Najdłuższy będzie 14. etap z Lugo do Ourense. Jego długość to prawie 206 km.

Fani kolarstwo najbardziej wyczekują etapów górskich, które są zazwyczaj najciekawsze ze względu na premie górskie oraz częstsze ucieczki zawodników. Pierwszy taki etap odbędzie się 25 października. Meta będzie usytułowana na przełęczy Col du Tourmalet położonej we Francji. Wiele może wydarzyć się na przedostatnim etapie z Sequeros do La Covatilla. Zmagania zakończy ponad 125-kilometrowy odcinek z Hipodromo de la Zarzuela do Madrytu.

Zakłady bukmacherskie na Vuelta España dostępne w LV BET

Rezultaty Vuelta España można obstawiać w serwisie bukmacherskim LV BET. Na fanów kolarstwa czekają wysokie kursy oraz atrakcyjne promocje, które zwiększą przyjemność z typowania wyników poszczególnych etapów. Gracze mogą również wskazać swojego faworyta do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Polscy kibice będą trzymać kciuki za kolejne udane występy Grupy Kolarskiej CCC, która jest jedynym polskim teamem biorącym udział w turniejach najwyższej rangi.