Valvoline Rajd Małopolski 2023

Valvoline Rajd Małopolski 2023

W Małopolsce trwają przygotowania do trzeciej edycji rajdu samochodowego Valvoline Rajdu Małopolski. Zawody te po raz pierwszy stanowić będą rundę RSMP. Po dwóch szutrowych próbach zawodnicy wrócą na asfalt i powalczą w dniach 6-8 lipca 2023 r. kto będzie najszybszy na 11 odcinkach specjalnych? Poznaj najważniejsze informacje o zawodach i postaw swoje typy bukmacherskie na rajdy samochodowe w LV BET!

Najważniejsze informacje o Rajdzie Małopolski

Valvoline Rajd Małopolski zadebiutował na rajdowej mapie Polski w 2021 r. Był rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska. Rok później wydarzenie to dołączyło również do cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa. Na starcie co roku stawało do tej pory około 100 załóg. Jego organizatorem jest Automobilklub Śląski.

Trzecia edycja Rajdu Małopolski rozegrany zostanie w dniach 6-8 lipca 2023 r. Będzie czwartą rundą sezonu RSMP oraz drugą runda Historycznych RSMP.

Bazą Valvoline Rajdu Małopolski ponownie będzie Maków Podhalański. W tej miejscowości stanie baza rajdu, ale też odbędzie się wiele imprez towarzyszących. Łączna długość tegorocznych odcinków specjalnych wyniesie blisko 120 kilometrów. Zaplanowane są niedługie „dojazdówki”, które w sumie będą stanowiły około 40% całego rajdu. Zawody rozegrane zostaną na jedenastu odcinkach specjalnych.

Valvoline Rajd Małopolski 2023 będzie wielkim rajdowym świętem w Małopolsce!

Kto weźmie udział?

Nie znamy jeszcze dokładnej listy zawodników, którzy wystartują w Małopolsce podczas Valcoline Rajd Małopolski 2023 . Na starcie zamelduje się zapewne ponad 30 załóg. Na asfaltowe trasy wyjadą zapewne faworyci tegorocznej rywalizacji.

RSMP 2023 – punktacja po II rundzie:

  1.   Sesks / Francis – 60 pkt.
  2. Grzyb / Binięda – 55 pkt.
  3. Płachytka / Gerber – 49 pkt.
  4. Byśkiniewicz / Siatkowski – 39 pkt.
  5. Marczyk / Gospodarczyk – 28 pkt.
  6. Kołttun / Pleskot – 28 pkt.
  7. Szeja / Szeja – 21 pkt.
  8. Parys / Syty – 15 pkt.
  9. Predko / Jurgała – 15 pkt.
  10. Poefler / Bała – 13 pkt.

Na małopolskim starcie na pewno staną Łukasz Byśkiniewicz i Dariusz Poliński z TVN Turbo Rally Team. Uczestnicy tegorocznych zmagań zapowiedzieli swoje starty w pełnym cyklu RSMP.

Harmonogram Rajdu Małopolski

W piątek popołudniu i wieczorem zaplanowano pięć odcinków specjalnych, w tym trzy przejazdy najdłuższej w rajdzie próby. Będzie ona miała ponad 14 kilometrów. W sobotę zaś rozegrane będą dwa odcinki specjalne. Kierowcy pokonają je trzykrotnie.

Trasę rajdu organizatorzy opublikują około trzech tygodni przed wydarzeniem na stronie internetowej rajdu. Na tę informację musimy więc jeszcze poczekać.

Kto ma największą szansę na zwycięstwo w Rajdzie Małopolskim?

W ubiegłorocznej rywalizacji zwycięzcami zostali Łukasz Mrozek i Marek Wolski (Renault Clio). Druga edycja Valvoline Rajdu Małopolski zakończyła się w Makowie Podhalańskim.  Zawody stanowiły drugą rundę mistrzostw Śląska i mistrzostw Południa. Dla Łukasza Mrozka był to pierwszy w karierze triumf w rundzie śląskiego czempionatu. Kto w tym roku ma największe szanse na triumf? Po dwóch asfaltowych rundach najlepszy jest obecnie duet Martin Sesks / Renars Francis i to oni wymieniani są jako faworyci zbliżającej się rywalizacji. Łotysze zajęli trzecie miejsce w Świdnicy i wygrali w Mikołajkach.

Gdzie można oglądać Rajd Małopolski?

Główni partnerzy medialni zawodów to RMF FM oraz Motowizja. To właśnie na antenie Motowizji można będzie śledzić transmisja na żywo.

Obstawianie Rajdu Małopolski 2023 w LV BET

Valvoline Rajd Małopolski 2023 przyciągnie najlepszych kierowców, ale też zagorzałych fanów. Maków Podhalański ma tętnić życiem i zaoferuje wiele atrakcji. Automobilklub Śląski chce, aby Rajd Małopolski stał się wizytówką przyciągającą całe rodziny, a legalny bukmacher LV BET jeszcze bardziej podnosi emocje i umożliwia obstawianie tego wydarzenia. Przed postawieniem swoich kuponów warto wcześniej przeanalizować możliwości zawodników. Większe szanse w asfaltowych rajdach mają specjaliści od tej nawierzchni. Mniejsze znaczenie ma napęd 4×4 niż przy szutrowych próbach. Dużo informacji możesz też pozyskać oglądając wcześniejsze edycje tej imprezy. Przeanalizuj możliwości teamów i wytypuj swoich faworytów!

Typy i zakłady na Rajd Małopolski w LV BET

Zwycięzca całego wyścigu, poszczególnych etapów, ale też lider klasyfikacji generalnej – to podstawowe typy bukmacherskie, które możesz obstawiać w LV BET! Dostępne rynki i wysokość kursów poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera. Nie zapomnij też skorzystać z promocji i bonusów, a dodatkowe środki finansowe wykorzystać podczas typowania Valvoline Rajd Małopolski 2023!