Turniej snookerowy BetVictor Shoot Out Snooker

Turniej snookerowy BetVictor Shoot Out Snooker

Przed nami kolejny rankingowy turniej snookera w tym sezonie. BetVictor Shoot Out Snooker 2023, bo o nim mowa, to wydarzenie niepodobne do innych turniejów snookerowych na całym świecie. Zawodów jeszcze nigdy nie wygrał żaden z najlepszych rankingowych graczy. To sprawia, że turniej rozgrywany w Morningside Arena w Leicester w Anglii jest wyjątkowa! Najbliższy zawody rozegrane będą w dniach 25-28 stycznia 2023 r. Mistrzowskiego tytułu będzie bronił Hossein Vafaei. Czy mu się to uda? Poznaj najważniejsze informacje o tej imprezie i postaw swoje typy bukmacherskie na BetVictor Shoot Out Snooker w LV BET!

Najważniejsze informacje o wydarzeniu

Turniej BetVictor Shoot Out rządzi się swoimi prawami. A dokładniej – zasadami rozgrywek. Każdy mecz trwa maksymalnie 10 minut. Czas odlicza zegar, a ten jest wyjątkowo krótki. W pierwszych pięciu minutach zawodnicy muszą wykonać ruch w ciągu 15 sekund, a w kolejnych pięciu minutach skraca się on do 10 sekund! A to oznacza, że zawodnicy nie mają czasu na namysły i perfekcyjne ustawienie. Presja czasu jest wielka i zmusza graczy do natychmiastowego działania. Mecze trwają dosłownie do ostatniej sekundy, a te często bywają wręcz dramatyczne.

Kto weźmie udział?

Do rozgrywek w ramach Snooker Shoot Out od 2011 r.  podchodzą wszyscy najlepsi snookerzyści z całego świata. W sumie do gry przystępuje 128 graczy. Biorą oni udział w otwartym losowaniu. Wygrana wymaga wygrania siedmiu kolejnych meczów pucharowych. Rozgrywki do tej pory wygrało 11 zawodników. Nikomu nie udało się jeszcze obronić tytułu. Dotychczasowi zwycięzcy BetVictor Shoot Out:

 • 2022 r. – Hossein Vafaei (Iran)
 • 2021 r. – Ryan Day (Walia)
 • 2020 r. – Michael Holt (Anglia)
 • 2019 r. – Thepchaiya Yn-Nooh (Tajlandia)
 • 2018 r. – Michael Georgiou (Cypr)
 • 2017 r. – Anthony McGill (Szkocja)
 • 2016 r. – Robin Hull (Finlandia)
 • 2015 r. – Michael White (Walia)
 • 2014 r. – Dominic Dale (Walia)
 • 2013 r. – Martin Gould (Anglia)
 • 2012 r. – Bary Hawkins (Anglia)

Jak nietrudno zauważyć, na podium BetVictor Shoot Out Snooker do tej pory nie stanął żaden zawodnik z pierwszej szesnastki rankingu snookerzystów. Wyniki tych zmagań są trudne do przewidzenia, a to oznacza jeszcze więcej emocji podczas typowania! W ubiegłym roku w finale triumfował Hosseiv Vafaei. Jest on pierwszym zwycięzcą pochodzącym z Iranu. W najważniejszej grze pokonał Marka Williamsa.

Kogo zobaczymy na liście graczy BetVictor 2023? Patrząc na poprzednie lata można spodziewać się wszystkich najlepszych snookerzystów z całego świata. Można liczyć więc na występy m.in. Mark Selby, Mark Williams, Shaun Murphy czy Stuart Bingham. W stawce nie zabraknie zapewne również takich zawodników jak Yan Bingtao, Mark Allen Jack Lisowski czy Michael Holt.

Harmonogram

Pierwsze mecze w ramach BetVictor 2023 rozegrane zostaną w środę 25 stycznia 2023 r. Snookerzysci powalczą w hali Morningside Arena w Leicester przez cztery dni. Zwycięzcę poznamy więc w sobotę 28 stycznia 2023 r.! Sesje będą odbywały się codziennie, początek o godz. 13 i 19.

Kto ma największą szansę na zwycięstwo?

Typowanie turnieju BetVictor Shoot Out Snooker nie jest proste. Jeszcze nigdy nie udało się go wygrać dwa razy temu samemu zawodnikowi, a ani razu – najlepszemu z rankingu snookerzystów. W ostatnich latach po mistrzowskie tytułu sięgali m.in. Hossien Vafaei, Michael Holt, Michael Georgiou czy Thepchaiya Un-Nooh. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Michael Holt, który wygrał w 2020 r. z Chińczykiem Zhou Yuelongiem. Rok wcześniej również doszedł do finału, ale uległ Tajowi Theepchaiyi Un-Nooha.

Gdzie można oglądać?

W turnieju zawodnicy powalczą o pulę nagród wynoszącą 171 tysięcy funtów. Zwycięzca rozgrywek dostanie 50 tysięcy funtów. Rozgrywki będzie można oglądać na żywo. W poprzednich latach transmisje BetVictor udostępniane były w Eurosporcie, Eurosporcie 2 i platformie Eurosport Playerze.

Obstawianie BetVictor Shoot Out Snooker w LV BET

Już samo oglądanie turnieju to świetna przygoda, a dzięki zakładom bukmacherskim LV BET Twoje emocje sięgną zenitu! Legalny bukmacher umożliwia obstawianie turnieju w serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej. Znajdziesz tam wiele rynków bukmacherskich i atrakcyjnych kursów. Praktycznie w każdym meczu będziesz mógł wskazać zwycięzcę. To najpopularniejszy typ, ale wcale nie prosty do wskazania! Wymaga dokładnej analizy, szczególnie wcześniejszych występów i możliwości zawodników. Na najważniejsze pojedynki dostaniesz też bardziej szczegółowe możliwości typowania. Sprawdzaj ofertę LV BET regularnie!

Typy i zakłady na BetVictor Shoot Out Snooker w LV BET

Ranking snookera to podstawowe narzędzie każdego typera. Czy na pewno przyda się on podczas typowania BetVictor? Opierając się na historii snookera można stwierdzić, że raczej nie. Podczas tego wydarzenia zawodników trudno przewidzieć nawet w kwalifikacjach. Nie pomogą też analizy wcześniejszych występów ani ranking zawodników. Podczas BetVictor Shoot Out Snooker nie triumfują największe gwiazdy tego sportu. Jeszcze nigdy nie wygrał tej rywalizacji żaden z najlepszych graczy, czyli Mark Selby, Judd Trump czy Ronnie O’Sullivan. Trudny do przewidzenia wynik spotkania zachęca do zabawy. Jesteś gotowy, aby się do niej przyłączyć? Sprawdź siebie i postaw swoje typy bukmacherskie na zawody BetVictor Shoot Out Snooker w LV BET!