Turniej kolarski Cyclassics Hamburg

Turniej kolarski Cyclassics Hamburg

Kalendarz kolarskiego World Tour nie może obejść się bez rywalizacji w niemieckim Hamburgu. Po raz kolejny zawodnicy wyjadą na ulice miasta i będą rywalizowali o zwycięstwo w tym klasyku. Jak będzie wyglądała tegoroczna rywalizacja? Kto weźmie w niej udział i ma największe szanse na zwycięstwo? Poznaj najważniejsze informacje o turnieju kolarskim w Hamburgu i postaw swoje typy bukmacherskie w LV BET!

Najważniejsze informacje o turnieju kolarskim Cyclassics Hamburg

Cyclassics Hamburg oficjalnie znany jako BEMER Cyclassics, to jednodniowy wyścig kolarski wokół Hamburga. Organizowany jest rokrocznie od 1996 r.

W 1998 r. wszedł w skład najważniejszego cyklu wyścigów kolarskich na świecie. Początkowo rozgrywany był w ramach Pucharu Świata (1998–2004), następnie w UCI ProTour (2005–2010), a od 2011 r. wchodzi w skład wyścigów UCI World Tour. Przez lata rozgrywany był pod różnymi nazwami ze względów sponsorskich.

Dzień rozgrywania wyścigu jest wielkim świętem kolarskim w Hamburgu. Oprócz profesjonalistów na ulice miasta wyjeżdżają też amatorzy. Około 20 tysięcy zawodników ściga się częściowo po tej samej trasie, na którą później wyjeżdżają zawodowcy. Jest to możliwe m.in. trasie, która odpowiada zawodnikom o różnym poziomie doświadczenia i możliwościom. Najmłodsi adepci biorą udział w wyścigu Youngclassics, starsi – w kategorii U17, w Cyclassics Pro Race. Hamburskie ulice zostają w tym dniu zamknięte, co gwarantuje bezpieczeństwo kolarzy.

Trasa

Kolarze będą mieli do przejechania pętlę prowadzącą po ulicach Hamburga. Po starcie przejadą następującymi ulicami: Schenefeld, Halstenbek, Rellingen, Tangstedt, Quickborn, Hemdingen, Bevern, Ellerhoop, Pinneberg, Holm, Wedel, Blansenese i Altona. Meta znajdzie się blisko miejsca, w którym wystartują.

Co roku organizatorzy prezentują bardzo zróżnicowaną trasę wyścigu o długości wynoszącej około 250 kilometrów. Oprócz tradycyjnego przejazdu przez Hamburg kolarze często przejeżdżają przez wzgórze Waseberg i najdłuższy most Köhlbrandbrücke.

W ubiegłym roku odbyła się 25. edycja BEMER Cyclassics. Kolarze wrócili do Niemiec po dwuletniej przerwie. Pokonali trasę liczącą 204,7 kilometra. Do pokonania mieli przewyższenie mające 892 m. Na delikatne “falowanie” mogli liczyć dopiero po minięciu Wedel (w tym roku peleton również przejedzie tą trasą). Tradycyjnie już finisz w Hamburgu nie należy do trudnych technicznie. Zazwyczaj jest idealny do obserwacji dla kibiców, bo ostatnie kilometry wiodą szerokimi alejami miasta.

Poprzednie edycje turnieju kolarskiego Cyclassics Hamburg

Przez trzy lata niepokonany w hamburskim wyścigu był Elia Viviani. Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią koronawirusa znów typowany był na faworyta wyścigu. Nie udało się – bezkonkurencyjny okazał się Marco Haller. Był to największy sukces w karierze 31-latka w jego 13-letniej karierze w zawodowym kolarstwie. Triumfował po zaciętym pojedynku w końcówce z samym Woutem van Aertem.

Czy w tym roku również stanie na najwyższym miejscu podium wyścigu Cyclassics Hamburg? Obstawiaj wyniki rywalizacji w LV BET!

  • 2017 r. – ITA Elia Viviani (Arnaud Démare)
  • 2018 r. – ITA Elia Viviani (Arnaud Démare)
  • 2019 r. – ITA Elia Viviani (Caleb Ewan)
  • 2020 r. – odwołany
  • 2021 r. – odwołany
  • 2022 r. – Marco Haller (Wout Van Aert)

Uczestnicy turnieju kolarskiego Cyclassics Hamburg

Organizatorzy nie podali jeszcze zawodników, którzy będą walczyli w niemieckim klasyku ze startem i metą w Hamburgu w tym roku.

W tym momencie można tylko spekulować – najprawdopodobniej będą to zawodnicy, którzy zmagali się również w ubiegłych latach. Wśród nich nie powinno zabraknąć Elii Vivianiego i Marco Hallera, zwycięzców poprzednich edycji wyścigu.

Ma giełdzie nazwisk pojawiają się też m.in.: Christophe Laporte, Wout van Aerc, Philipsen i Phil Bauhaus, Peter Sagan, Jonathan Milan, David Ballerini, Magnus Cort, Simone Consonni, Luka Mezgec, Ivan Garcia Cortina czy Greg Van Avermaet. Do rywalizacji dołączyć mogą też Max Walscheid, Alexander Kristoff, Giacomo Nizzolo, Alberto Dainese, Edward Theuns, Matteo Moschetti, Fernando Gaviria, Matteo Trentin, Hugo Hofstetter i Amaury Capiot. Sprawdź dokładną listę zawodników w późniejszym terminie i rozpocznij typowanie ich występów w LV BET!

Faworyci turnieju kolarskiego Cyclassics Hamburg

Kolarzy, którzy mają największą szansę na wygraną, będzie można wytypować po ogłoszeniu listy startowej. W peletonie pojadą zapewne ostatni zwycięzcy tego wyścigu i to oni powalczą o miejsca na podium.

Jak obstawiać turniej kolarski Cyclassics Hamburg?

Pewne typowanie musi być poprzedzone dokładną analizą bukmacherską. Tylko dzięki niej będziesz w stanie zminimalizować ryzyko. Pod uwagę warto wziąć ostatnie występy kolarzy – formę, przygotowania, osiągnięte wyniki, ale też cele. Wyścig w Hamburgu odbędzie się w sierpniu. A to oznacza, kolarze mogą rywalizować albo w upale, albo przy wietrznej i deszczowej pogodzie. Pogoda może więc znacznie pokrzyżować plany nawet najbardziej doświadczonych zawodników. Przeanalizuj ich możliwości i postaw swoje typy bukmacherskie w LV BET!

Zakłady bukmacherskie na kolarstwo i turniej Cyclassics Hamburg?

Chcesz rozpocząć przygodę z bukmacherką? Zrób to wyłącznie u legalnego organizatora zakładów wzajemnych online! Jednym z nich jest LV BET. Bukmacher umożliwia postawienie swoich kuponów w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej. W obu tych miejscach dostaniesz identyczne możliwości. Poznasz dostępne wydarzenia, rynki i kursy bukmacherskie. Wystarczy kilka kliknięć, a postawisz swoje kupony na wyścig kolarski Classics Hamburg i wygrasz!