Speedway Grand Prix w Pradze

Speedway Grand Prix w Pradze

Kolejna odsłona rywalizacji o mistrzostwo świata w żużlu będzie miała miejsc w Pradze. Sportowcy wystąpią w dobrze sobie znanym Stadionie Markéta. Kto tam wystąpi? Kto ma szanse na zwycięstwo? Poznaj najważniejsze informacje o zbliżającej się rywalizacji i postaw swoje typy bukmacherskie na żużel, w tym na Grand Prix Czech w zakładach bukmacherskich LV BET!

Najważniejsze informacje o Speedway Grand Prix w Pradze

Międzynarodowa federacja FIM poinformowała, że 29. edycja Speedway Grand Prix, a dokładniej FIM Speedway GP Czech – Praga odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2023 r. Po raz kolejny Czesi zorganizują imprezę łączoną. Dzień wcześniej na torze będą rywalizować zawodnicy startujący w cyklu SGP2. A więc 2 czerwca na torze będą jeździć żużlowcy do lat 21.

O zwycięstwo w Speedway Grand Prix Czech żużlowcy rywalizują od sezonu 1997.  Cztery pierwsze edycje GP w Pradze otwierało żużlowy sezon. Zawody na Stadionie Markéta odbyły się jak dotąd 28 razy. W 2020 r. i 2021 r. odbywały się tam po dwie rundy. Najwięcej rund GP w tym państwie pod rząd wygrywali Jason Crump (w latach 2002-2004) i Tai Woffinden (w latach 2013-2015).

Najwięcej wygranych podczas Speedway GP w Czechach zgarnęli Polacy. Po dwa razy wygrywali Bartosz Zmarzlik i Tomasz Gollob, a po jednym razie zwyciężali Janusz Kołodziej i Maciej Janowski. Biało-czerwoni w sumie triumfowali w tym miejscu 6 razu. Mało tego – łącznie aż ośmiu Polaków stało na czeskim podium. Byli to Patryk Dudek, Jarosław Hampel, Bartosz Zmarzlik, Tomasz Gollob, Janusz Kołodziej i Maciej Janowski.

Uczestnicy Speedway Grand Prix w Pradze

Na dokładną listę zawodników, którzy zameldują się w Czechach, trzeba jeszcze poczekać. Nie wiadomo, do kogo trafi dzika karta przyznawana przez organizatorów, albo czy któryś z żużlowców nie doznał kontuzji.

Pełna obsada Speedway Grand Prix 2023:

 • Bartosz Zmarzlik (Polska)
 • Leon Madsen (Dania)
 • Maciej Janowski (Polska)
 • Fredrik Lindgren (Szwecja)
 • Robert Lambert (Wielka Brytania)
 • Daniel Bewley (Wielka Brytania)
 • Patryk Dudek (Polska)
 • Tai Woffinden (Wielka Brytania)
 • Martin Vaculik (Słowacja)
 • Mikkel Michelsen (Dania)
 • Jason Doyle (Australia)
 • Anders Thomsen (Dania)
 • Kim Nilsson (Szwecja)
 • Jack Holder (Australia)
 • Max Fricke (Australia)

Rezerwowi cyklu:

 1. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
 2. Jan Kvech (Czechy)
 3. Kai Huckenbeck (Niemcy)
 4. Luke Becker (USA)
 5. Dimitri Berge (Francja)
 6. Timi Salonen (Finlandia)
 7. Marko Lewiszyn (Ukraina)

Harmonogram Speedway Grand Prix w Pradze

Główny wyścig w ramach GP Czech rozpocznie się 3 czerwca 2023 r. o godz. 19. Tego samego dnia, ale wcześniej, bo o godz. 13, zawodnicy wyjadą na trening. 2 czerwca zaś w ramach mistrzostw świata będą rywalizowali ze sobą juniorzy.

Zakłady bukmacherskie na Speedway Grand Prix w Pradze

Speedway to bardzo popularna dyscyplina w Polsce. Kibice tłumnie zasiadają na trybunach oraz przed telewizorami. Wielu z nich również korzysta z zakładów bukmacherskich. Najlepsze możliwości obstawiania znajdziesz w LV BET! Legalny bukmacher umożliwia postawienie swoich szczęśliwych kuponów niezależnie od czasu i miejsca. Możesz więc oglądać mecze rozgrywane w Pradze w swoim domu i typować! W serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej skorzystasz z szerokiego wyboru rynków. Wśród nich znajdziesz, m.in.: zakład na zwycięzcę meczu / turnieju, miejsce zawodnika w turnieju, liczbę punktów poniżej / powyżej, pojedynki H2H, handicapy w meczach drużynowych i indywidualnych. Bez problemu skorzystasz też z zakładów długoterminowych, jak zwycięzca GP czy zakładów live. Nie zwlekaj dłużej – poznaj możliwości oferowane przez LV BET i wygrywaj podczas Speedway Grand Prix Praga!

Obstawianie Speedway Grand Prix w Pradze w LV BET

Analiza to podstawa każdego typowania. Podobnie jest w przypadku żużla. Przed rozpoczęciem typowania warto sprawdzić wiele czynników, które mogą mieć wpływ na wyniki żużlowców. Jeśli chcesz ograniczyć się do wskazanego sportowca sprawdź jego kalendarz. Wiele występów czy długie podróże nie sprzyjają startom i zwycięstwom. Podobnie jak warunki torowe, które nie są ulubionymi – niektórzy zawodnicy preferują tory twarde, a inni bardziej przyczepne. Warto sprawdzić więc, osiągane wyniki we wcześniejszych latach, bo często odzwierciedlają te właśnie preferencje. Statystyki wcześniejszych występów są jedną z najważniejszych informacji każdego typera. Ich prawidłowe przeanalizowanie i wyciągnięcie trafnych wniosków pozwoli na postawienie pewnych typów i wygraną w zakładach bukmacherskich! Obstawiaj żużel, w tym Speedway Grand Prix Czech w LV BET!