Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege – gra dla wszystkich fanów taktycznych strzelanek

Serii Rainbow Six Siege nie trzeba przedstawiać graczom ceniącym sobie gatunek taktycznych FPS. Szczególnie pierwsze części tej gry uchodziły za wyjątkowo trudne i nastawione na wysoki poziom realizmu. Gra została stworzona przez uznane studio Ubisoft, a premiera odbyła się 1 grudnia 2015 roku. Tytuł został bardzo ciepło przyjęty przez graczy i w krótkim czasie stał się jedną z najważniejszych dyscyplin eEsport. Co powinniśmy wiedzieć o Rainbow Six Siege?

Podstawowe informacje o grze Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege to klasyczny przedstawiciel taktycznych FPS, a zatem strzelanek, w których gracz steruje postacią i widzi otoczenie z perspektywy pierwszej osoby. Gra jest mocno nastawiona na taktyczną rozgrywkę i współpracę w drużynie. Samodzielne bieganie z karabinem w klimatach „Rambo” nie jest tu drogą do zwycięstwa. Choć gra cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, nie brakuje osób, które pytają o Rainbow Six Siege o co chodzi w grze i jakie są jej główne założenia.

W grze rywalizują dwie drużyny: atakujący oraz obrońcy. W trybie jednoosobowym, gracz może wydawać rozkazy członkom swojej drużyny w walce z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Z kolei Rainbow Six Siege gry online nastawiają się na rywalizację dwóch drużyn złożonych z pięciu graczy. Zawodnicy mogą dobierać ekwipunek, zdobywać kolejne przedmioty, a także rozwijać klasę operatora, który posiada specjalne umiejętności i zestaw broni pod kątem ataku lub obrony.

Jakie klasy są dostępne w grze?

Gracze mogą wcielić się w członków prawdziwych jednostek specjalnych. W premierowej wersji gry dostępne było pięć oddziałów: GIGN z Francji, GSG9 Z Niemiec, SAS z Wielkiej Brytanii, Specnaz z Rosji oraz SWAT ze Stanów Zjednoczonych. W dodatkach możemy natomiast wykupić dostęp do kolejnych jednostek: JTF2 z Kanady, NavySeals ze Stanów Zjednoczonych, BOPE z Brazylii, SAT z Japonii, GEO z Hiszpanii, SDU z Chin, 707th z Korei Południowej oraz Grom z Polski.

Każdy gracz kompletuje swój ekwipunek. Choć postacie Rainbow Six Siege nie są podzielone na poszczególne kategorie, możemy samodzielnie stworzyć snajpera, żołnierza wsparcia, zwiadowcę lub szturmowca. Z czasem kompletujemy ekwipunek typowy dla jednego z operatorów przypisanych do grupy atakujących lub obrońców. Wielu graczy pyta o to, jak grać w Rainbow Six Siege, aby szybko rozwinąć postać. Warto zacząć od treningów, a następnie uzbroić się w cierpliwość w rozgrywce online, tocząc rywalizację jako rekrut.

Jak rozpocząć grę w Rainbow Six Siege?

Grę Rainbow Six Siege możemy zakupić w wersji pudełkowej lub cyfrowej na Steamie lub Origin. W grze zawarte są także mikropłatności. Za wirtualną walutę możemy kupować skórki zmieniające wygląd broni, ulepszać swój ekwipunek, a także zdobywać dodatkowe bonusy. Decydując się na rozgrywkę online, warto pamiętać, że rywalizacja toczy się w dwóch pięcioosobowych zespołach. Wyróżniamy trzy podstawowe tryby gry multiplayer: przejęcie terenu – drużyna atakująca stara się zdobyć kontrolę nad terytorium, które na początku rozgrywki należy do obrońców. Zakładnik – drużyna obrońców musi pilnować zakładnika i odeprzeć atak antyterrorystów, którzy spróbują go odbić. Bomba – atakujący starają się dostarczyć ładunek we wskazane miejsce na mapie i dokonać jego detonacji.

Warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Gra kończy się po wypełnieniu zadania przez atakujących lub w momencie upłynięcia limitu czasu. Obrońcy mogą wygrać partię przez zabicie wszystkich atakujących. Gracz, który ginie w danej rundzie nie odradza się.

W jaki sposób zostać profesjonalnym graczem?

Rainbow Six Siege zjednał sobie sympatię graczy w Europie, ale aktualnie, także drużyny z Ameryki Północnej oraz Chin są uważane za bardzo mocne w świecie esportu. Profesjonalni gracze muszą zaczynać od ogólnodostępnych turniejów oraz budować swoją rozpoznawalność poprzez statystyki wygranych. Rainbow Six Siege cybersport stale się rozwija i należy aktualnie do jednej z najważniejszych dyscyplin. Gra stawia przede wszystkim na taktykę oraz współpracę, dlatego zapomnijmy o szaleńczych szarżach samotnego strzelca.

Rainbow Six Siege w świecie profesjonalnego esportu

Na świecie regularnie rozgrywane są turnieje dla profesjonalnych graczy. Rainbow Six Siege esport stopniowo powiększał swoją popularność, a aktualnie należy do czołówki najważniejszych dyscyplin, choć ustępuje pod względem liczby drużyn i graczy Counter Strike’owi. Sekcja Rainbow Six Siege Polska również ma się bardzo dobrze. Mamy kilka zespołów, które mogą walczyć o najwyższe cele w światowych turniejach. Gra zyskała na rozpoznawalności w naszym kraju po wprowadzeniu jednostki Grom. Co roku odbywa się Rainbow Six Siege turniej o mistrzostwo świata. W roku 2019 wygrała niemiecka grupa G2 Esports, zarabiając w ten sposób 800 tysięcy dolarów.

Zakłady bukmacherskie na Rainbow Six Siege

Gra szybko zdobyła rozpoznawalność jako dyscyplina eSport, a co za tym idzie, obstawianie Rainbow Six Siege stało się bardzo popularne wśród typerów. To ciekawa alternatywa dla typowych meczów sportowych. Gdzie obstawiać Rainbow Six Siege? Obszerną ofertę spotkań oddaje do naszej dyspozycji bukmacher LV BET, który uchodzi w naszym kraju za jednego z najlepszych pod względem oferty ukierunkowanej na esport. Ponadto, zakłady Rainbow Six Siege w LV BET są wyjątkowo opłacalne ze względu na liczne promocje oraz bonusy dla nowych i stałych klientów serwisu.