Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich: Austria – Villach HS 98 (K-90)

Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich: Austria – Villach HS 98 (K-90)

Austriacka miejscowość Villach będzie gościła zawodniczki walczące o Puchar Świata w skokach narciarskich w sezonie 2023/2024. Jak będzie wyglądała ta runda? Poznaj najważniejsze informacje o zbliżających się zawodach i postaw swoje typy na skoki narciarskie w zakładach bukmacherskich LV BET.

Najważniejsze informacje o Pucharze Świata kobiet w skokach narciarskich

Villach HS98, Austria – to właśnie tam 3 stycznia 2024 r. rywalizować będą najlepsze skoczkinie świata. Po raz ostatni skoczkowie w ramach Pucharu Świata rywalizowali na tym obiekcie w 2007 r. Można będzie za to obejrzeć zmagania Pań. Oficjalny rekord skoczni należy do Adama Małysza. Wynosi on 99,5 m, nieoficjalnie jednak dalej pofrunął Austriak David Unterberger. W konkursie o mistrzostwo Austrii juniorów uzyskał aż 103,5 m.

Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich: Austria – Villach harmonogram

Po raz ostatni zawodniczki rywalizowały w Villach rok temu. Zawody w ubiegłym roku rozegrane były w dniach 28-29 grudnia 2023 r. W Turnieju Sylwestrowym dwukrotnie najlepsza była Eva Pinkelnig, a nsze miejsce podium zarezerwowała sobie Nika Kriznar. Pierwszego dnia druga była Anna Odine Stroem, a drugiego Katharina Schmid. W obecnym sezonie uczestniczki zmagań również będą mogły wziąć udział w dwóch konkursach.

Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich w Villach – konkurs indywidualny

Wtorek, 02.01.2024
18:00 – Odprawa techniczna

Środa, 03.01.2024
9:00 – Oficjalny trening
10:00 – Kwalifikacje
11:30 – Pierwsza seria konkursowa

Czwartek, 04.01.2024
11:00 – Kwalifikacje
12:30 – Pierwsza seria konkursowa

Faworytki Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w Villach

W ubiegłym roku zawody w Villach zdominowała Eva Pinkelnig, która zdobyła również Kryształową Kulę w sezonie 2023/2024. Austriaczka nie wystąpiła w dotychczasowych konkursach. Przed inauguracją sezonu doznała kontuzji kolana, która uniemożliwiała jej skakanie na wysokim poziomie. Wszystko wskazuje na to, że w pierwszych konkursach w 2024 r. powinna pojawić się na skoczni.

Doświadczona zawodniczka już nie raz pokazała, że ani kontuzje, ani wiek nie są w stanie ich zatrzymać. W grudniu 2020 r. po jednym ze skoków doznała ona m.in. rozerwania śledziony. Szybko powróciła do rywalizacji i zaliczyła najlepszy okres w karierze, zdobywając dwa srebrne medale mistrzostw świata i Kryształową Kulę w sezonie 2022/23. Została najstarszą w historii zwyciężczynią klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Czy tym razem również przegoni rywalki mimo początkowej nieobecności? W zawodach zabraknie najprawdopodobniej drugiej w ubiegłym sezonie Anny Odine Stroem. Ta zawodniczka podczas jednego z konkursów miała groźny wypadek. Po lądowaniu straciła równowagę i straciła przytomność, a z zeskoku zabrały ją służby medyczne.

Obecnie świetną formę zaprezentują Francuzka Josephine Pagnier, Kanadyjka Alexandria Loutitt i Słowenka Ema Klinec. To właśnie te zawodniczki są wskazywane są jako faworytki kolejnych konkursów kobiecego Pucharu Świata.

Polska reprezentacja pod wodzą trenera Harald Rodlauer, składa się z trzech zawodniczek: Pola Bełtowska, Natalia Słowik i Anna Twardosz. Nie odniosły one jednak większych sukcesów.

Do zawodów Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich do tej pory podeszło ponad 50 zawodniczek, które reprezentowały 16 krajów świata (Austrii, Czech, Finlandii, Francji, Japonii, Kanady, Kosowa, Niemiec, Norwegii, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Włoch).

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w sezonie 2023/2024:

1.     Josephine Pagnier – 280 pkt.

2.     Alexandria Loititt – 220 pkt.

3.     Yuki Ito – 176 pkt.

4.     Ema Klinec – 123 pkt.

5.     Marita Kramer – 114 pkt.

6.     Eirin Maria Kvandal – 111 pkt.

7.     Katharina Schmid – 84 pkt.

8.     Anna Odine Stroem – 80 pkt.

9.     Nika Kriznar – 78 pkt.

9. Jacquelina Seifriedsberger – 78 pkt.

Gdzie można oglądać transmisję Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w Villach?

Konkurs w Villach rozgrywany w ramach Pucharu Świata kobiet możesz oglądać w Player.pl. Znajdziesz tam legalny stream online. Niestety, transmisja zawodów nie będą dostępna w telewizji. Kiedy można będzie obejrzeć zmagania?

3 stycznia 2024 r.

godz. 11.20

PŚ Pań w Villach – konkurs indywidualny

4 stycznia 2024 r.

godz. 12.25

PŚ Pań w Villach – konkurs indywidualny

Obstawianie Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w LV BET

W sezonie 2023/2024 miał być rozegrany pierwszy oficjalny Turniej Czterech Skoczni w wydaniu kobiet. Niemiecka strona podała, że zawodniczki wystąpią na dwóch skoczniach, na których rywalizują również mężczyźni, czyli Garmisch-Partenkirchen w Oberstdorfie. Austria zaś miał potwierdzić organizację zmagań pań na obiektach w Innsbrucku i Paul-Ausserleitner-Schanze w Bischofshofen w późniejszym terminie. Tak się jednak nie stało. Okazało się, że kobiety wystąpią na skoczni normalnej Alpenarenie (HS-98) w Villach. Rozegrane będą tam dwa konkursy. Turniej Czterech Skoczni kobiet został tym samym przełożony na sezon 2024/2025.

Niezależnie od tego, który z konkursów chcesz obstawiać w LV BET, przed zabawą przeprowadź analizę bukmacherską. To dzięki niej zwiększysz swoje szanse na wygraną, a tym samym zminimalizujesz ryzyko. Sprawdź ostatnie wyniki, ale też historyczne osiągi. Poznaj informacje o przebytych kontuzjach oraz o aktualnej formie i motywacjach. Te wszystkie dane pozwolą Ci na postawienie pewnych typów i wygraną.

Typy i zakłady na Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich w LV BET

Puchar Świata, Puchar Kontynentalny, Fis Cup, Alpen Cup – to najpopularniejsze turnieje skoków narciarskich na świecie. Szczególnie rywalizacja mężczyzn jest popularna wśród fanów, ale z sezonu na sezon kibice coraz chętniej oglądają też zmagania pań. Konkursy w wykonaniu najlepszych zawodników i zawodniczek możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET! Ofertę poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej tego operatora. Wystarczy kilka kliknięć, a przefiltrujesz dostępne dyscypliny i sprawdzisz rynki oraz wysokość kursów. Nie zapomnij skorzystać również z promocji i bonusów. Zapowiedzi najważniejszych wydarzeń oraz podstawowe informacje o zawodniczkach na bieżąco zamieszczane są zaś na blogu sportowym LV BET. Przyłącz się do rywalizacji i postaw swoje szczęśliwe kupony na skoki bukmacherskie już dziś!