Mityng Diamentowej Ligi w Brukseli

Mityng Diamentowej Ligi w Brukseli

Prestiżowa seria mityngów lekkoatletycznych Diamentowa Liga w tym roku zawiera 14 mityngów. Przedostatnie zawody rozegrane zostaną w Brukseli. Polscy fani sportu czekają zaś na Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej zaplanowany na Stadionie Śląskim. Jakie konkurencje rozegrają sportowcy? Kto ma największą szansę na wygraną? Poznaj najważniejsze informacje i typuj lekkoatletykę w zakładach bukmacherskich LV BET.

Diamentowa Liga w Brukseli- najważniejsze informacje

8 września 2023 r., Bruksela, Belgia. Przedostatni mityng Diamentowej Ligi zapowiada się bardzo ciekawe! Sportowcy będą walczyli w sumie w 15 konkurencjach. Na najlepszych czekają nagrody. To prestiżowe „Diamentowe Trofeum” dla każdego mistrza, nagroda pieniężna w wysokości 30 000 USD oraz tzw. dzika karta na Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce.  Gratyfikacje finansowe przyznane będą też za starty w poszczególnych mityngach.

Nagrody w mityngu Diamentowej Ligi:

  1. miejsce = 10 000 dolarów
  2. miejsce = 6000 dolarów
  3. miejsce = 3500 dolarów
  4. miejsce = 2000 dolarów
  5. miejsce = 1250 dolarów
  6. miejsce = 1000 dolarów
  7. miejsce = 750 dolarów
  8. miejsce = 500 dolarów

Dyscypliny sportowe

W całym cyklu Diamentowej Ligi 2023 zawodnicy rywalizować będą łącznie aż w 32 konkurencjach. Wszystkie będą rozegrane jedynie w Eugene, gdzie odbędzie się finał. W Brukseli zaplanowano następujące rywalizacje:

Mężczyźni: 200m, 400m, 800m, 1500m/Mila, 5000m, skok o tyczce

Kobiety: 100m, 200m, 400m, 1500 m/Mila, 3000m, 400m przez płotki, skok wzwyż, trójskok, pchnięcie kulą, rzut oszczepem.

Mityng Diamentowej Ligi, rozgrywany pod nazwą „Memorial Van Damme”, odbywa się co roku w Brukseli. Sportowcy zagrają na obiekcie „Koning Boudewijnstadion” (zbudowany na gruzach „Heysel”).

Sportowcy z największą szansą na zwycięstwo

Jeszcze za wcześnie na wskazywanie faworytów zbliżającego się mityngu. Organizatorzy wciąż nie mają jeszcze pełnej listy uczestników tegorocznych zmagań w Brukseli. Wśród sportowców, którzy mogą wystąpić w tym roku i powalczyć o najwyższe miejsca, są m.in.  mistrzowie Diamentowej Ligi 2022. W rywalizacji tej udział wzięły tylko dwie polskie zawodniczki – Annę Kiełbasińską w biegu na dystansie 400 metrów i Pię Skrzyszowską na 100 metrów przez płotki. Jedną z największych gwiazd zawodów był Szwed Armand „Mondo” Duplantis, który zapowiedział, że spróbuje poprawić rekord świata w skoku o tyczce. Nie udało się, a nawet poniósł wielką porażkę. Jego przegrana była pierwszą od ponad roku, po 20 zwycięstwach z rzędu. 22-letni szwedzki tyczkarz w 2022 r. wygrał 17 poprzednich konkursów, w których 14-krotnie przekroczył granicę sześciu metrów. Trzykrotnie poprawił rekord globu oraz został mistrzem świata i Europy. Można spodziewać się, że w tym roku będzie chciał powrócić do Brukseli i zatrzeć tę porażkę.

Lista zeszłorocznych mistrzostw Diamentowej Ligi 2022:

– 100 m – m.: Trayvon Bromell, k: Shelly-Ann Fraser- Pryce

– 200 m – m: Noah Lyles, k: Shericka Jackson

– 400 m – m: Kirani James, k: Marileidy Paulino

– 800 m – m: Emmanuel Kipkuruii Korir, k: Mary Moraa

– 1500 m – m: Jakob Ingebrigtsen, k: Faith Kipyegon

– 3000 m – m: -, k: Beatrice Chebet

– 5000 m – m: Nicholas Kipkorir, k: –

– 3000 m z przeszkodami – m: Soufiane El Bakkali, k: Werkuha Gerachaw

– 100 m przez płotki – m: – , k: Tobi Amusan

– 110 m przez płotki – m: Grant Holloway, k: –

– 400 m przez płotki – m: Alison Dos Santos, k: Femke Bol

– skok wzwyż – m: Gianmarco Tamberi, k: Yaroslava Mahuchikh

– skok o tyczce – m: Armand Duplantis, k: Nina Kennnedy

– skok w dal – m: Miltiadas Tentoglou, k: Ivana Vuleta

– trójskok – m: Andy Diaz Hernandez, k: Yulimar Rojas

– pchnięcie kulą – m: Joe Kovacs, k: Chase Ealey

– rzut dyskiem – m: Kristjan Ceh, k: Valarie Allman

– rzut oszczepem – m: Neeraj Chopra, k: Kara Winger

Obstawianie Diamentowej Ligi w LV BET

Brukselska rywalizacja lekkoatletyczna ściąga największe gwiazdy. Ich występy możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET. Przed rozpoczęciem zabawy warto wcześniej się do niej przygotować. Nie musisz od razu poznawać wszystkich zawodników, w każdej konkurencji, która rozgrywana będzie podczas mityngu w Belgii. Wystarczy, że skupisz się na co najwyżej kilku z nich. Będziesz miał szansę na przeprowadzenie dokładnej analizy i pewne wskazanie zwycięzców.

Zakłady bukmacherskie na Diamentową Ligę

Legalny bukmacher LV BET na co dzień pozwala obstawiać wyniki najważniejszych rywalizacji sportowych na świecie. W jego ofercie nie mogło zabraknąć zakładów bukmacherskich na lekkoatletykę. Mityngi rozgrywane w ramach Diamentowej Ligi, czyli lekkoatletycznym odpowiedniku Ligi Mistrzów, są jedyni z najważniejszych. Poznaj oferowane rynki i kursy bukmacherskie w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej. Postaw swoje kupony bukmacherskie na Diamentową Ligę i wygrywaj!