Jak skutecznie obstawiać mecze tenisowe?

Tenis ziemny to jedna z najpopularniejszych dyscyplin do obstawiania u bukmacherów. W Polsce cieszy się umiarkowanym zainteresowaniem kibiców, ale turnieje wielkoszlemowe i mecze reprezentantów Polski przyciągają przed ekrany telewizorów wiele osób. Zakłady bukmacherskie na tenis oferują różnorodne rynki, takie jak zwycięzca meczu, handicap, under/over, dokładny wynik, zakłady specjalne, zakłady na żywo i zakłady długoterminowe.

Jeśli interesuje Cię analizy tenisowe, strategie meczowe, trening tenisowy, szkolenie tenisowe, turnieje tenisowe, ranking ATP, taktyka tenisowa czy historia tenisa, to dobrze trafiłeś. W tym felietonie skupimy się na pokazaniu, jak skutecznie obstawiać mecze tenisowe przy użyciu naszej platformy bukmacherskiej LV BET.

Zakłady na tenis. Jakie są rodzaje rynków w tenisie?

Rodzaje zakładów na tenis obejmują następujące rynki:

 1. Zwycięzca meczu
 2. Handicap
 3. Under/over
 4. Zakłady na dokładny wynik
 5. Zakłady specjalne
 6. Zakłady na żywo
 7. Zakłady długoterminowe

Każdy rodzaj zakładu oferuje unikalne możliwości typowania i różne kursy. Poniżej przedstawiamy krótki opis każdego z tych rynków:

Rynek Opis
Zwycięzca meczu Typowanie gracza, który wygra dane spotkanie.
Handicap Przyznanie jednemu z zawodników wirtualnych forów na starcie meczu, seta lub gema, w celu zrównoważenia szans.
Under/over Typowanie, czy liczba gemów lub wygrane przez wskazanego zawodnika będzie niższa czy wyższa od podanej wartości przez bukmachera.
Zakłady na dokładny wynik Typowanie dokładnego rezultatu meczu, seta lub gema.
Zakłady specjalne Nietypowe oferty bukmacherów, które pozwalają obstawiać różnego rodzaju zdarzenia w meczu, takie jak liczba gemów, liczba asów serwisowych, czy tie-break.
Zakłady na żywo Obstawianie meczów tenisowych w trakcie ich trwania, co pozwala na analizowanie aktualnej formy zawodników i podejmowanie bardziej trafnych typów.
Zakłady długoterminowe Typowanie wyników dużych turniejów lub sezonowych rankingów, takich jak Mistrzostwa Świata czy ranking ATP.

Zwycięzca meczu

Obstawianie zwycięzcy meczu w tenisie to jedno z najpopularniejszych typowań w zakładach bukmacherskich. Wystarczy wybrać gracza, który naszym zdaniem wygra dane spotkanie. W przeciwieństwie do niektórych dyscyplin, w tenisie nie ma możliwości remisu, co sprawia, że ten rodzaj zakładu jest prosty i jednoznaczny.

Przy obstawianiu zwycięzcy meczu dobrze jest wziąć pod uwagę aktualną formę zawodników, statystyki ich dotychczasowych spotkań oraz rodzaj nawierzchni, na której będzie rozgrywany mecz. Czy jeden z graczy jest specjalistą od danej nawierzchni? Czy ma przewagę na danym turnieju? To wszystko może wpływać na kursy bukmacherskie oferowane na danego zawodnika.

Ważne jest również zwrócenie uwagi na kursy oferowane przez bukmacherów. Faworyci meczu często mają niskie kursy, co oznacza, że ewentualna wygrana może być mniejsza w stosunku do ryzyka obstawiania. Warto zatem dokładnie przeanalizować ryzyko i potencjalne korzyści przed podjęciem decyzji.

Handicap

Handicap w obstawianiu tenisa jest jednym z popularnych rodzajów zakładów, który polega na przyznaniu jednemu z zawodników wirtualnej przewagi punktowej na starcie meczu, seta lub gema. Ten rodzaj zakładu jest stosowany w celu podniesienia kursów na faworytów lub zwiększenia szans na wygraną kuponu przy typowaniu zwycięstw słabiej notowanych tenisistów.

W zakładach z handicapem, bukmacher ustala różnicę punktów, którą jeden z graczy musi odrobić, aby zakład był trafiony. Przykładowo, jeśli na meczu A – B udzielony jest handicap -3,5 dla gracza A, to musi on wygrać przynajmniej cztery gemy więcej niż gracz B, aby zakład był trafiony.

Handicap może dotyczyć zarówno całego meczu, poszczególnych setów, jak i pojedynczych gemów. Oczywiście, zastosowanie tego rodzaju zakładu zależy od bukmachera i dostępnych rynków.

Przykład tabeli:

Zakład Rodzaj handicapu Kurs
Handicap meczowy -3,5 2.10
Handicap setowy -1,5 1.90
Handicap gemowy -4,5 2.50

Under/over

Zakłady under/over w tenisie polegają na wytypowaniu, czy końcowa liczba gemów w meczu lub wygranych przez wskazanego zawodnika okaże się wyższa czy niższa od wartości podanej przez bukmachera. Jest to popularny rodzaj zakładu, który pozwala obstawiać, czy dany mecz będzie bardziej ofensywny i punktowy (over) czy defensywny i mniej punktowy (under).

Typowanie under/over wymaga analizy statystyk tenisowych, takich jak średnia liczba gemów w meczu, efektywność serwisu czy wygrane sety przez zawodnika. Ważne jest także zrozumienie strategii i stylu gry poszczególnych tenisistów, ponieważ może to wpływać na wynik meczu i liczbę gemów.

Aby dokonać trafnych typów under/over, warto śledzić statystyki i wyniki poprzednich spotkań zawodników, ich formę na danej nawierzchni oraz warunki atmosferyczne, które mogą wpływać na przebieg meczu. Analiza tych czynników pozwala przewidzieć, czy mecz będzie bardziej defensywny i zakończony mniej punktami, czy też ofensywny i bardziej punktowany.

Podczas obstawiania under/over warto skorzystać z profesjonalnych serwisów sportowych, które oferują szczegółowe statystyki tenisowe oraz analizy przedmeczowe. Istotną kwestią jest także śledzenie kursów bukmacherów, które odzwierciedlają ich prognozy co do liczby gemów w danym meczu.

Dokładny wynik

Zakłady na dokładny wynik w tenisie to jedna z najbardziej precyzyjnych form obstawiania, polegająca na wytypowaniu dokładnego rezultatu meczu, seta lub gema. Ten rodzaj zakładu wymaga od gracza precyzji i dokładnej analizy danych, takich jak forma zawodników, nawierzchnia kortu, historia bezpośrednich pojedynków, a także aktualne kursy bukmacherskie.

W obstawianiu dokładnego wyniku tenisa istnieje wiele różnych wariantów, w zależności od bukmachera i specyfiki meczu. Gracz może typować zarówno wyniki końcowe meczu, jak i wyniki poszczególnych setów czy gemów. Opcje zakładów na dokładny wynik mogą być bardzo rozbudowane i oferować szeroki wybór możliwości obstawiania.

Kursy na dokładny wynik mogą być zróżnicowane, w zależności od tego, jak precyzyjny rezultat ma zostać wytypowany. Im bardziej dokładny obstawiany wynik, tym kursy są z reguły wyższe. Dlatego obstawianie dokładnego wyniku tenisa może być bardziej ryzykowne, ale jednocześnie bardziej intratne, jeśli typowanie okaże się trafne.

Aby skutecznie obstawiać dokładny wynik tenisa, warto przeprowadzić dogłębną analizę danych i zastosować odpowiednie strategie. Ważne jest zwrócenie uwagi na formę i ranking zawodników, a także na specyfikę turnieju czy nawierzchni kortu. Istotne może być również uwzględnienie czynników taktycznych, takich jak styl gry zawodników, ich siła serwisu czy skuteczność na poszczególnych etapach meczu.

Obstawianie dokładnego wyniku tenisa może stanowić ciekawą alternatywę dla tradycyjnych zakładów na zwycięzcę meczu. Wymaga ono jednak większej dokładności i skupienia, ale może przynieść większe zyski. Dla osób lubiących wyzwania i poszukujących nowych możliwości obstawiania, zakłady na dokładny wynik stanowią interesującą opcję.

Zakłady specjalne

Zakłady specjalne w obstawianiu tenisa to różnorodne oferty bukmacherów, które pozwalają obstawiać niezwykłe zdarzenia i aspekty meczu. Dzięki nim można typować nie tylko zwycięzcę czy dokładny wynik, ale także inne nietypowe sytuacje na korcie, dodając nieco ekscytującej rywalizacji. Wśród zakładów specjalnych na tenis można znaleźć zakłady na:

 • liczbę gemów w meczu lub secie;
 • liczbę asów serwisowych;
 • liczbę błędów serwisowych;
 • liczbę tie-breaków;
 • inne niecodzienne zdarzenia, takie jak liczba podwójnych błędów, piękne zagrania czy kontrowersyjne decyzje sędziów.

Zakłady specjalne oferują możliwość obstawiania różnorodnych scenariuszy, co stanowi wyzwanie dla typujących i daje szansę na ciekawe wygrane. Niezwykłe zakłady na tenis to doskonała opcja dla tych, którzy szukają emocji i adrenaliny w czasie meczu.

Zakłady na żywo

Zakłady na żywo w tenisie pozwalają na pełne emocji typowanie meczów tenisowych w czasie rzeczywistym. To fascynujące doświadczenie, które pozwala obstawiać wynik i różne zdarzenia w trakcie trwania meczu. Obstawianie meczów tenisowych na żywo daje kibicom możliwość czucia się częścią wydarzeń na korcie i wpływu na wynik swoim typowaniem.

Typowanie na żywo w tenisie to wyzwanie dla amatorów i profesjonalistów. Trzeba być bacznie nastawionym na każdy ruch i wydarzenie w meczu, aby podjąć trafną decyzję zakładową. Obserwacja taktyki zawodników, ich formy i reakcji na sytuacje na korcie to klucz do sukcesu w obstawianiu na żywo.

Zakłady na żywo tenis oferują wiele różnych rynków, takich jak wynik seta, liczba gemów, liczba asów serwisowych czy nawet określone elementy meczu, takie jak tie-breaki. To daje kibicom szeroki wybór i możliwość dopasowania swoich typowań do własnej strategii i wiedzy o graczach.

FAQ

Jak skutecznie obstawiać mecze tenisowe?

Skuteczne obstawianie meczów tenisowych wymaga przede wszystkim solidnej analizy. Ważne jest zapoznanie się z różnymi strategiami i taktykami meczowymi, zrozumienie treningu tenisowego oraz śledzenie aktualnych informacji na temat zawodników i turniejów tenisowych. Dobrze jest także znać historię bezpośrednich pojedynków oraz ranking ATP. Wartościowe analizy tenisowe mogą pomóc w dokonywaniu trafnych typów i zwiększaniu szans na sukces.

Jakie są rodzaje rynków w tenisie?

Rodzaje zakładów na tenis obejmują zwycięzcę meczu, handicap, under/over, zakłady na dokładny wynik, zakłady specjalne, zakłady na żywo i zakłady długoterminowe. Każdy rodzaj zakładu oferuje inne możliwości typowania i różne kursy.

Jak obstawiać zwycięzcę meczu?

Zakład na zwycięzcę meczu w tenisie polega na wytypowaniu gracza, który wygra dane spotkanie. Ten rodzaj zakładu jest prosty, ponieważ w tenisie nie ma remisów. Kursy na faworytów mogą być niskie, co może wpływać na atrakcyjność potencjalnej wygranej w stosunku do ryzyka.

Jak działa handicap w obstawianiu tenisa?

Handicap w obstawianiu tenisa polega na przyznaniu jednemu z zawodników wirtualnych forów na starcie meczu, seta lub gema. Ten rodzaj zakładu służy do podnoszenia kursów na faworytów lub zwiększania szans na wygraną kuponu przy typowaniu zwycięstw słabiej notowanych tenisistów.

Jak działają zakłady under/over w tenisie?

Zakłady under/over w tenisie polegają na wytypowaniu, czy np. końcowa liczba gemów w meczu lub wygranych przez wskazanego zawodnika okaże się wyższa czy niższa od wartości podanej przez bukmachera. Zakłady te wymagają analizy statystyk i wiedzy o graczach.

Jak obstawiać dokładny wynik w tenisie?

Zakłady na dokładny wynik w tenisie polegają na wytypowaniu dokładnego rezultatu meczu, seta lub gema. Istnieją różne warianty zakładów na dokładny wynik, które wymagają precyzji w typowaniu.

Jak działają zakłady specjalne w obstawianiu tenisa?

Zakłady specjalne w obstawianiu tenisa to różnorodne oferty bukmacherów, które pozwalają obstawiać np. liczbę gemów w meczu lub secie, liczbę asów serwisowych lub błędów serwisowych, zakłady na tie-break i inne nietypowe zdarzenia.

Jak obstawiać mecze tenisowe na żywo?

Zakłady na żywo w tenisie pozwalają na obstawianie meczów, które są już w trakcie rozgrywki. Dzięki temu można obserwować przebieg meczu i podjąć bardziej przemyślane decyzje typując na żywo. Typowanie na żywo w tenisie wymaga jednak szybkiej reakcji i analizy aktualnej sytuacji na korcie.