Grand Prix de Fourmies

Grand Prix de Fourmies

89. edycja wyścigu UCI ProSeries Grand Prix de Fourmies wraca w pełnej krasie! Po ograniczeniu wyścigu w poprzednich latach tegoroczna edycja znów powróci do dawnej formuły. Jak będzie wyglądała? Kto w niej wystąpi? Poznaj najważniejsze informacje i postaw swoje typy bukmacherskie na kolarstwo w LV BET! 

Równolegle z tegorocznym wyścigiem Grand Prix de Fourmies rozegrany będą też dwie inne imprezy: Grand Prix Quebecu i Grand Prix Montrealu. Mimo konkurencji francuska rywalizacja zapowiada się emocjonująco. W zakładach bukmacherskich LV BET będziesz mógł wskazać zwycięzcę tej rywalizacji!

Jednodniowy wyścig kolarski Grand Prix de Fourmies

Do 89. wyścigu zgłosiły się 23 drużyny, w tym 11 UCI World Tour, 7 drużyn UCO Pros i 5 kontynentalnych, w tym Go Sport Roubaix Lille Metropole.

Organizatorzy uważają, że główna rywalizacja odbędzie się pomiędzy dwoma Holendrami – Fabio Jacobsenem (Quick Step Alpha Vinyl) i Dylanem Groenwegenem, którzy wygrali drugi i trzeci etap Tour de France w Danii. Jacobsen potwierdził swoją klasę wygrywając w sierpniu Mistrzostwa Europy w Monachium. Warto pamiętać, że w tegorocznej stawce zabrakło ubiegłorocznego zwycięzcy, Elii Viviami.

Na walkę o podium mają też sprinterzy. Wśród nich wymienia się aż 15 nazwisk:  Aleksander Kristof (Intermarché Wanty Gobert), Fernando Gaviria (Emirates), Max i Shedd (Cofidis), Jakub Marischko (Albicin Phoenix), Niccolo Bonifazio (TotalEnergies), Krzysztof Halvorsen Uno X, Edvald Poisson Hagen, Brian Coquard, Hugo Hofstetter (Arkia Samsik), Mark Saroo (Citroen AG2R), Jason Odłamek (św. Michał Hubert 93), Sandy Dujardin A Lorenzo Manzin (TotalEnergies), a także braci Picard Rudy (Israel Premier Tech) i Pierre Barbier (B&B). Na starcie najprawdopodobniej zameldują się również Jasper Philipsen (Albicin Phoenix), Arno Demir (Groupama-FDJ), Yves Lambert (Quick Step) oraz Julian Szymon (TotalEnergies).

Jak będzie wyglądała trasa Grand PRix Fourmies 2022? Kolarze trzy razy przejadą dookoła Val Joly, udadzą się nad wybrzeże Bocquet i Sacré-Coeur. Finałową pętlę o długości 11 km będą musieli pokonać 7 razy.

Ze względu na zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego wprowadzone zostaną specjalne środki. Organizatorzy zapowiedzieli, że wyścigowy weekend będzie pełen emocji i atrakcji dla kibiców, ale nie będą mogli oni udawać się do strefy zawodników i trenerów. Nie można będzie więc uzyskać podpisów czy zrobić zdjęć kolarzom. W części terenu zawodów będzie trzeba nosić maseczki.

Poprzedni zwycięzcy Grand Prix de Fourmies 2022:

 • 2010: Romain Philo (Francja)
 • 2011: Guillaume Działka (Francja)
 • 2012: Lars Buck (Dania)
 • 2013: Nasser Bouhani (Francja)
 • 2014: Jonas van Gensten (Belgia)
 • 2015: Fabio Villen (Włochy)
 • 2016: Marcel Kittel (Niemcy)
 • 2017: Nasser Bouhani (Francja)
 • 2018: Pascal Ackermann (Niemcy)
 • 2019: Pascal Ackermann (Niemcy)
 • 2020: Wyścig anulowany
 • 2021: Elia Viviani (Włochy)

Program Grand Prix de Fourmies 2022:

Wyścig kobiet: 

 • Wyjazd: 11.15
 • Przyjazd: 14.30

Wyścig mężczyzn:

 • Godz. 12.00: Zbiórka na linii startu
 • Godz. 12.05: Otwarcie drogi
 • Godz. 12.15: Wyjazd
 • Godz. 16.50: Przyjazd

UCI ProSeries

88. edycja wyścigu kolarskiego Grand Prix de Fourmies odbyła się 12 września 2021 r. Kolarze mieli do przejechania na trasie ponad 197 km wokół miejscowości Fourmies. Impreza kategorii 1.Pro była częścią UCI ProSeries 2021.

Jednodniowy wyścig kolarski Grand Prix de Fourmies rozgrywany jest co roku od 1928. Jego trasa zawsze biegnie wokół francuskiej miejscowości Fourmies. Kilkakrotnie (w latach 30., 60. i 70.) zawody przeprowadzone zostały w wersji dwuetapowej. Grand Prix de Fourmies kobiet w 2019 r. dołączył do Międzynarodowego Kalendarza Kobiet UCI w klasie 1.2.

UCI ProSeries 2022 to 3. edycja cyklu wyścigów kolarskich UCI ProSeries. Początkowo w kalendarzu znalazło się ponad 50 wyścigów, ale część z nich zostało anulowanych. Czy jest w ogóle ten cykl? Powstał w 2020 r. i w jego skład wchodzą różne międzynarodowe wyścigi kolarskie. Jej organizatorem jest Międzynarodowa Unia Kolarska. Jest to drugi poziom wyścigów UCI, pomiędzy UCI World Tour a cyklami kontynentalnymi. Do cyklu UCI ProSeries włączono wyścigi rozgrywane dotychczas w kategoriach 1.HC i 2.HC, a także część zmagań z kategorii 1.1 i 2.1. Wszystkie najważniejsze wydarzenia z tego cyklu możesz obstawiać w LV BET!

Zakłady bukmacherskie na Grand Prix de Fourmies w LV BET

Chcesz obstawiać kolarstwo? Zrób to w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej LV BET! Legalny bukmacher udostępnia szeroki wybór rynków na wszystkie najważniejsze wyścigi kolarskie na świecie, w tym Grand Prix de Fourmies. Wystarczy, że poznasz oferowane rynki bukmacherskie i przeprowadzisz własną analizę możliwości jej uczestników. Dzięki temu postawisz pewne typy na Grand Prix de Fourmies w LV BET i wygrasz!