Newcastle – Athletic Club (2025-11-05 22:00) Kursy, Typy – Kto będzie lepszy?

Newcastle – Athletic Club (2025-11-05 22:00) Kursy, Typy – Kto będzie lepszy?

Newcastle gości Athletic Bilbao z wyraźnym bonusem kursowym

Newcastle od początku jest uważane za faworyta, a kurs 1,55 pokazuje, że bukmacherzy wierzą w siłę gospodarzy na St. James’ Park. Athletic Bilbao, za którego zwycięstwo zapłacimy 5,80, będzie musiało zagrać koncertowo, by zniwelować przewagę techniczną rywala. Remis w cenie 4,00 odpowiada scenariuszowi wyrównanego spotkania, w którym obie drużyny skupią się na defensywie. Spoglądając na drugą połowę, dalej przeważa Newcastle (1,95) nad Athletic (5,00) i opcją na bezbramkową remizę (2,50). Bukmacher sugeruje umiarkowaną liczbę goli, ponieważ przekroczenie 2,5 trafień warte jest aż 7,00, podczas gdy obstawienie maksymalnie dwóch goli z kursem 1,10 wydaje się rozsądną alternatywą.

Kursy LV BET na Newcastle – Athletic Bilbao

Zakład Kurs LV BET
Newcastle wygra mecz 1,55
Remis 4,00
Athletic Bilbao wygra mecz 5,80
Now zwycięzca drugiej połowy – Newcastle 1,95
Now zwycięzca drugiej połowy – remis 2,50
Now zwycięzca drugiej połowy – Athletic Bilbao 5,00
Łącznie powyżej 2,5 gola 7,00
Łącznie poniżej 2,5 gola 1,10
Data meczu: 2025-11-05
Godzina: 22:00
Miejsce: Newcastle
Stadion: St. James’ Park
Trener Athletic Club: Ernesto Valverde
Trener Newcastle: E. Howe
Miejsce w tabeli Athletic Club: 21
Miejsce w tabeli Newcastle: 8
1,55
1,50
1,55
1,55
1,56
1,57
Newcastle
vs Athletic Club

ZAGRAJ »

Newcastle – ostatnie wyniki

Data Mecz Wynik
2025-11-02 West Ham – Newcastle 3 – 1
2025-10-29 Newcastle – Tottenham 2 – 0
2025-10-25 Newcastle – Fulham 2 – 1
2025-10-21 Newcastle – Benfica 3 – 0
2025-10-18 Brighton – Newcastle 2 – 1

Athletic Club – ostatnie wyniki

Data Mecz Wynik
2025-11-01 Real Sociedad – Athletic Club 3 – 2
2025-10-25 Athletic Club – Getafe 0 – 1
2025-10-22 Athletic Club – Qarabag 3 – 1
2025-10-19 Elche – Athletic Club 0 – 0
2025-10-04 Athletic Club – Mallorca 2 – 1

Podsumowanie

Newcastle ostatnio prezentuje mieszane nastroje – po wysokim zwycięstwie nad Benficą (3:0) i efektownym domowym triumfie z Tottenhamem (2:0) przyszła porażka na wyjeździe z West Ham (1:3). Klub nadal walczy o stabilizację formy, zwłaszcza że defensywa podjęła rękawicę tylko w rozgrywkach europejskich.

Athletic Club na wyjazdach pokazuje charakter: remis z Elche (0:0) i wygrana w europejskich pucharach z Qarabagiem (3:1) to pozytywy, ale porażka z Getafe (0:1) oraz ligowa klęska w San Sebastián (2:3) wskazują na problemy w skuteczności.

  • Ciekawostka 1: Newcastle zdobyło aż 8 goli w trzech ostatnich meczach, ale aż połowa z nich padła w Lidze Mistrzów.
  • Ciekawostka 2: Athletic Club zachował tylko jedną czystą kartę na pięć ostatnich spotkań.
  • Rekomendacja LV BET: Warto śledzić kursy na liczbę goli – obie drużyny potrafią przełamać obronę rywala.

Newcastle – Athletic Club, mecze drużyn h2h?

Data Wynik
2022-07-30 Newcastle 2 – 1 Athletic Club

W jedynym do tej pory rozegranym meczu przed 2023 rokiem Newcastle pokonało Athletic Club 2–1. 100% spotkań wygrało Newcastle, 0% zremisowało, a 0% przegrało. Athletic Club z kolei nie zanotował zwycięstw (0%) i poniósł 100% porażek.

1,55
1,50
1,55
1,55
1,56
1,57
Newcastle
vs Athletic Club

ZAGRAJ »

Newcastle – Athletic Club: kto faworytem spotkania według LV BET?

Newcastle przystępuje do konfrontacji z Athletic Club z wyraźnym miano faworyta według kursów oferowanych przez LV BET. Kurs na zwycięstwo gospodarzy wynosi zaledwie 1.55, podczas gdy zwycięstwo gości wyceniono aż na 5.80. Taka dysproporcja jasno pokazuje, że bukmacherzy spodziewają się dominacji zespołu z Premier League, który – co warto podkreślić – będzie grał przed własną publicznością.

Argumenty „za” Newcastle jako głównego faworyta:

  • Silniejszy skład i forma – kurs 1.55 na zwycięstwo gospodarzy odzwierciedla przekonanie, że Newcastle dysponuje wyższą jakością w każdym elemencie boiska.
  • Przewaga własnego stadionu – oferta Home/Away: gospodarze – 1.18 wskazuje na znaczące atuty atutu własnego boiska i wsparcie kibiców.
  • Kontrola drugiej połowy – kurs 1.95 na Newcastle jako zwycięzcę II połowy oznacza, że bukmacherzy wierzą w dobrą kondycję fizyczną oraz taktyczną zdolność do finiszu na wysokim poziomie.
  • Defensywna pewność – niskie kursy na Under 2.5 bramek w I połowie – 1.10 i Under 2.5 bramek w II połowie – 1.18 sugerują, że pojedynek może przebiegać pod dyktando solidnej defensywy Newcastle.

Pozycja Athletic Club w tym spotkaniu to rola drużyny z niższymi notowaniami. Kurs na wygraną Basków sięga 5.80, a na remis 4.00. Znacznie bardziej prawdopodobne według LV BET wydaje się, że gospodarze utrzymają dominację od pierwszego gwizdka do ostatniego.

Co mówią kursy o przebiegu meczu?

  • I połowa pod dyktando gospodarzy – kurs na Newcastle jako zwycięzcę I połowy (na podstawie Home/Away I połowa: gospodarze – 1.18) sugeruje szybkie objęcie inicjatywy.
  • Mało goli w całym spotkaniu – linia Under 2.5 bramek w obu połowach wskazuje, że bukmacherzy spodziewają się raczej spokojnego tempa i niewielu trafień.
  • Atak w drugiej fazie meczu – wynik drugiej połowy może przechylić się na korzyść Newcastle, co odzwierciedla kurs 1.95 przeciwko aż 5.00 na Athletic Club.

Z perspektywy LV BET to właśnie Newcastle wydaje się mieć najważniejsze atuty, by sięgnąć po komplet punktów:

  • Psychologiczna przewaga własnego boiska.
  • Lepsza rotacja składem i głębsza ławka rezerwowych.
  • Większy nacisk na wynik w drugiej połowie.
  • Solidna gra defensywna ograniczająca groźne sytuacje przeciwnika.

Podsumowanie kluczowych kursów LV BET

Rodzaj zakładu Kurs LV BET
Zwycięstwo Newcastle 1.55
Remis 4.00
Zwycięstwo Athletic Club 5.80
Home/Away – gospodarze 1.18
Home/Away – goście 4.60
Zwycięzca II połowy – Newcastle 1.95
Under 2.5 bramek I połowa 1.10
Under 2.5 bramek II połowa 1.18

Redakcyjna analiza i ciekawostki:

Dysproporcja kursów na zwycięstwo Newcastle (1.55) i Athletic Club (5.80) jest jednym z najwyższych w nadchodzącej kolejce. W ostatnich spotkaniach u siebie Newcastle zdołało utrzymać czyste konto w 60% meczów, co dodatkowo podkreśla siłę defensywy. Co więcej, niskie kursy na Under 2.5 bramek w obu połowach sugerują, że mecz może być zacięty taktycznie, a kluczowe role odegrają stałe fragmenty gry. Z kolei kurs na zwycięstwo gospodarzy w drugiej połowie (1.95) pokazuje, że to właśnie po przerwie Newcastle ma tendencję do przyspieszania tempa i finalizowania okazji bramkowych. Z perspektywy statystycznej, na stadionie St. James’ Park drużyna osiąga średnio 1.8 gola na mecz, co – w połączeniu ze zbalansowaną formą Athletic Club – wskazuje na kontrolowaną wygraną gospodarzy.

Podsumowując, według LV BET faworytem sobotniego pojedynku jest Newcastle. Kursy jednoznacznie przemawiają za gospodarzami, którzy powinni dominować zarówno w posiadaniu piłki, jak i kreowaniu sytuacji podbramkowych. Athletic Club będzie musiał zagrać bezbłędnie w obronie i spróbować swoich szans z kontrataków, jeśli myśli o korzystnym wyniku.