Speedway Grand Prix w Toruniu

Speedway Grand Prix w Toruniu

W tym roku cykl Speedway Grand Prix składa się z 10 zawodów. W Polsce najlepsi żużlowcy wystartują trzykrotnie, w tym w kończącym rywalizację GP Torunia. Do obrony tytułu indywidualnego mistrza świata podszedł Bartosz Zmarzlik. Kto będzie najlepszy na Motoarenie? Poznaj najważniejsze informacje o Speedway Grand Prix i obstawiaj zawody w zakładach bukmacherskich LV BET.

Najważniejsze informacje o Speedway Grand Prix w Toruniu

Tegoroczna rywalizacja w ramach GP rozpoczęła się 29 kwietnia w chorwackim Goricanie. Na zakończenie zaś wystąpią w Toruniu. Wydarzenie to zaplanowane jest na 30 września 2023 r. Początek imprezy o godz. 19.

Najlepsi żużlowcy świata wystąpią na Motoarenie im. Mariana Rosego. Ten stadion żużlowy w Toruniu użytkowany jest na co dzień przez KS Toruń. Powstał w miejsce poprzedniego obiektu. Żużlowcy występowali na nim już w 1950 r. Obecny rekord toru o długości 318 m należy do Jacka Holdera, który podczas meczu ekstraligi Get Well Toruń – MrGadren GKM Grudziądz uzyskał czas 56.50.

Podsumowanie poprzednich edycji Speedway Grand Prix w Toruniu

W ubiegłorocznych zmaganiach żużlowców w Toruniu Bartosz Zmarzlik przypieczętował swój trzeci tytuł indywidualnego mistrza świata. W tym wyścigu był drugi, co pozwoliło mu na wygraną. Pierwszy na metę wjechał Słowak Martin Vaculik. Czwartym zawodnikiem został Maciej Janowski, który tym wynikiem wywalczył brązowy medal Speedway Grand Prix w sezonie 2022. Rok wcześniej zwycięzcą na Motoarenie został Atriom Łaguta. Nie podszedł do obrony tytułu, ponieważ żużlowe środowisko wykluczyło rosyjskich graczy w ramach protestu przeciwko agresji zbrojnej na Ukrainę.

Uczestnicy Speedway Grand Prix w Toruniu

Pierwsze zawody w ramach Speedway GP 2023 były udowodnieniem mistrzowskiej formy ubiegłorocznego mistrza, czyli Bartosza Zmarzlika. W deszczowej aurze triumfował i zajął 1. miejsce w klasyfikacji generalnej Indywidualnych Mistrzostw Świata również po kolejnych zawodach. Eksperci wskazują, że w obecnej czołówce “generalki” nie ma większych niespodzianek. Wysoko notowani są Fredrik Lindgren (2. miejsce), Jack Holder (3. miejsce), Martin Vaculik (4. miejsce), Daniel Bewley (5. miejsce) czy Jason Doyle (6. miejsce). Nie najlepiej radzą sobie Polacy: Patryk Dudek (11. miejsce) i Maciej Janowski (13. miejsce). Faworyzowany Robert Lambert również znajduje się nisko w klasyfikacji generalnej (8. miejsce). Po jednym punkcie na koncie mają: Szymon Woźniak, Kai Huckenbeck, Vaclav Milik i Matej Zagar. Bez punktów pozostają zaś Filip Hjelmland i Nick Skorja.

Harmonogram Speedway Grand Prix

 1. Bartosz Zmarzlik – 102 pkt.
 2. Fredrik Lindgren – 82 pkt.
 3. Jack Holder – 79 pkt.
 4. Martin Vaculik – 69 pkt.
 5. Daniel Bewley – 69 pkt.
 6. Jason Doyle – 69 pkt.
 7. Leon Madsen Dania – 63 pkt.
 8. Robert Lambert – 63 pkt.
 9. Tai Woffinden – 46 pkt.
 10. Max Fricke – 45 pkt.
 11. Patryk Dudek – 44 pkt.
 12. Anders Thomsen – 36 pkt.
 13. Maciej Janowski – 33 pkt.
 14. Mikkel Michelsen – 32 pkt.
 15. Kim Nilsson – 22 pkt.
 16. Andrzej Lebiediew – 8 pkt.
 17. Jacob Thorssell – 6 pkt.
 18. Bartłomiej Kowalski – 4 pkt.
 19. Szymon Woźniak – 1 pkt.
 20. Kai Huckenbeck – 1 pkt.
 21. Vaclav Milik – 1 pkt.
 22. Matej Zagar – 1 pkt.
 23. Filip Hjelmland – 0 pkt.
 24. Nick Skorja – 0 pkt.

Harmonogram Speedway Grand Prix w Toruniu

Organizatorzy wydarzenia podali dwie godziny, w których rozgrywana będzie rywalizacja w Toruniu. O godz. 13 rozpoczną się kwalifikacje, w których najlepsi żużlowcy świata powalczą o numery startowe w głównym wyścigu. Ten rozpocznie się o godz. 19.

W sprzedaży są już bilety na to wydarzenie. Najwierniejsi fani żużla na pewno nie ominą tak ważnego wydarzenia, jak Speedway Grand Prix Toruń.

Zakłady bukmacherskie na Speedway Grand Prix w Toruniu

Zakłady bukmacherskie LV BET towarzyszą żużlowcom przez cały sezon! W serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej legalnego organizatora zakładów wzajemnych poznasz szeroki wybór rynków na wszystkie najważniejsze wydarzenia. Poznasz też dostępne kursy bukmacherskie na żużel, które są wyznacznikiem, na kogo stawiają analitycy bukmachera. Jakie są najpopularniejsze typy na żużel? Zwycięzca wyścigu – typ ten dotyczyć może zarówno wyników końcowych, jak i poszczególnych wyścigów. Możesz z nich skorzystać obstawiając zawody indywidualne oraz drużynowe. Często możesz też postawić zakłady na konkretny wyścig lub wskazać, które miejsce zajmie dany zawodnik.

Ciekawym rynkiem bukmacherskim jest także suma punktów lub under / over na sumę punktów konkretnego zawodnika lub całej drużyny. Atrakcyjną opcją typowania żużla jest też zakład na pojedynek. Twoim zdaniem będzie więc wskazanie, który ze wskazanych zawodników będzie lepszy. Obstawiać możesz też zakłady z handicapem. Z których Ty skorzystasz? Poznaj najlepsze możliwości obstawiania i postaw swoje typy bukmacherskie na żużel w LV BET!

Obstawianie Speedway Grand Prix w Toruniu w LV BET

Jak trafnie obstawiać żużel? Podstawą jest odpowiednie przygotowanie. Pod uwagę warto wziąć jak największą ilość czynników, które mogą wpłynąć na wynik każdej żużlowej rywalizacji. Które z nich są najważniejsze? Sprawdź rangę wyścigu lub meczu. Najlepsi zawodnicy koncentrują się wyłącznie na zawodach Speedway Grand Prix. Często biorą udział w ligowych zmaganiach, zarówno polskich, jak i zagranicznych, czy innych turniejach. Częściej ma to jednak na celu przetestowanie nowego sprzętu czy przełożenia.

Kolejnymi ważnymi czynnikami podczas analizowania możliwości zawodników jest pole startowe. Pewne informacje na ten temat jednak znane są przed rozpoczęciem zawodów, a więc łatwiej jest wziąć pod uwagę podczas stawiania zakładów na żywo. Nie ulega wątpliwości, że przyda się sprawdzenie pola startowego w poprzednich zawodach oraz na wskazanych torach. Istote są też informacje o tym, jak poszczególni zawodnicy radzili sobie przed oraz po równaniu toru. Zestawienie par i pól startowych, ale też przygotowanie toru pod siebie, determinuje przebieg meczu.

Oprócz umiejętności zawodników w każdej żużlowej rywalizacji ważny jest też sprzęt. Niektórzy kibice i typerzy uważają nawet, że ma on kluczowe znaczenie. Można przecież dobrze jeździć, ale jeśli nie ma dobrze spasowanego motocykla – nici z walki o medale.

Warto śledzić wyniki uzyskiwane w poprzednich występach zawodnika czy drużyny, sprawdzić, jak spisują się silniki przygotowane przez konkretnego tunera i określić, czy zawodnik znajduje się w dołku czy u szczytu swojej formy.

Kolejnymi czynnikami, które warto wziąć pod uwagę, jest faza sezonu i rozkład sił. Każdy sezon żużlowy jest krótki, ale bardzo intensywny. Spora ilość startów przekłada się na zmęczenie. Zawodnicy mogą więc traktować priorytetowo tylko niektóre zawody.

Istotną rolę w żużlowej rywalizacji odgrywa także pogoda. Duże opady deszczu mogą znacznie zmienić wynik każdej rywalizacji. Podobnie jak kontuzje. Przebyte urazy mogą znacznie wpłynąć na formę i możliwości nawet najlepszych żużlowców w kolejnych występach.