Roland Garros 2021

Roland Garros 2021

Majowy turniej Rolanda Garrosa 2021 pod znakiem zapytania? Jeśli koronawirus nie odpuści to bardzo prawdopodobny scenariusz. Turniej z roku na rok się zmienia, ale chyba nikt nie przypuszczał, że w ogóle się nie odbędzie. Szczególnie Polscy kibice, którzy w ubiegłym roku mocno oklaskiwali tytuł Igi Świątek. Sprawdziliśmy, jak może wyglądać Roland Garros w tym roku. Jeśli do Francji zjadą się najlepsi tenisiści świata bez problemu będziesz mógł typować wyniki meczów w zakładach bukmacherskich LV BET.

W tym roku we French Open tytułu będzie broniła Iga Świątek oraz Rafael Nadal. Polka wygrała po raz pierwszy, ale Nadal – już po raz trzynasty.

Zmiany we French Open 2021

Dyrektor francuskiej imprez Guy Forget zdecydowanie przyznał ostatnio, że drugi w tym roku najważniejszy turniej tenisowy na świecie może się nie odbyć, jeśli przed 24 maja nie zostaną zniesione obostrzenia epidemiologiczne. Organizatorom zależy nie tylko na zapewnieniu bezpieczeństwa, ale przede wszystkim najwyższego poziomu rozgrywek. Dziś trudno wyrokować, co się wydarzy, jednak trzeba się liczyć również z takim scenariuszem.

Jeśli jednak dojdzie do imprezy to na zawodników i na kibiców czeka jedna wielka zmiana – sesja wieczorna. Wzorem Melbourne i Nowego Jorku również w Paryżu tenisiści mieliby grać wieczorami już od pierwszego dnia imprezy aż do ćwierćfinałów. Możliwe jest to dzięki zamontowaniu sztucznego oświetlenia. W ubiegłym roku światła pojawiły się na czterech największych kortach im. Rolanda Garrosa – in. Philippe’a Chatriera, Suzanne Lenglen Simmone Mathieu oraz na korcie z numerem 4. Na tym pierwszym w tym roku zamontowany został też rozsuwany dach, a sztuczne oświetlenie będzie miał każdy z paryskich kortów. Zmiany te świadczą o pójściu z duchem czasu French Open, które przez lata nie zmieniało swojego charakteru. To też zupełnie nowe możliwości dla sponsorów i telewizji – w tym trudnym okresie turniej ma szansę na dodatkowe dochody.

Kto wystąpi podczas French Open 2021?

Można spodziewać się, że tegoroczny turniej będzie przede wszystkich spotkaniem Rafaela Nadala i Dominica Thiema. Austriak przyznaje, że strącenie Hiszpana z paryskiego tronu jest jego celem na ten rok. Tenisiści spotkali się na korcie już 15 razy, z czego 6 spotkań wygrał Thiem. Wierzy, że zatriumfuje również w Paryżu. Do tej pory zawodnicy spotkali się na kortach Rolanda Garrosa dwa razy – w 2017 r. w półfinale i w 2019 r. w meczu o mistrzostwo.

Tytułu bronić będzie też Iga Świątek, której forma wciąż zadziwia. W tym roku przegrała tylko jeden mecz i przyznaje, że czeka właśnie na turniej w Paryżu. Warto pamiętać, że w ubiegłorocznym turnieju na Roland Garros Polka nie odpuściła ani jednego seta w całym turnieju. Jest najmłodszą od czasów Moniki Seles kobietą, która wygrała ten turniej.

Zakłady bukmacherskie na LV BET 2021

Jedyne, co kibice mogą obecnie zrobić, to trzymać kciuki za to, aby French Open 2021 się w ogóle odbyło. W najbliższych tygodniach co prawda do sprzedaży trafią nawet pierwsze bilety na korty Rolanda Garossa, więc organizatorzy na pewno przygotowują się do majowego wydarzenia. Od 23 maja do 6 czerwca zapowiada się zacięta walka, w której możesz wziąć udział. Wystarczy, że wytypujesz zwycięzców i postawisz swoje kupony bukmacherskie w serwisie LV BET. Najlepsze możliwości obstawiania będziesz miał na wyciągnięcie ręki – bez wychodzenia z domu możesz brać udział w tej rywalizacji. Oglądaj French Open 2021 i wygrywaj!