Rajd Śląska

Rajd Śląska

We wrześniu rozegrany zostanie przedostatni rajd w ramach Mistrzostw Polski. Zmagania odbędą się na asfaltowych trasach Śląska. Co roku zmagania te przyciągają najlepszych kierowców, ale też wielu kibiców szybkiej jazdy. W zakładach bukmacherskich LV BET będziesz mógł obstawiać wynik też rywalizacji! Obstawiaj rajdy samochodowe i wygrywaj!

Rajd Śląska- co trzeba wiedzieć?

Największa impreza prowadząca drogami Śląska jak co roku będzie częścią trzech krajowych rajdowych cykli: Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowych Mistrzostw Południa. Po raz pierwszy udział wezmą też uczestnicy międzynarodowych zawodów FIA European Rally Trophy, czyli cyklu rozgrywanego w 15 krajach na Starym Kontynencie.

Polski rajd samochodowy po drogach Śląska rozgrywany jest od 2012 r. Od początku istnienia stanowił kontynuację Rajdu Mikołowskiego i Rajdu Mikołowsko-Żorskiego, które rozgrywane były w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Gdzie odbędzie się rajd?

8-9 września 2023 r. – to właśnie w tych dniach zaplanowane są zmagania kierowców. Bazą rajdu, podobnie jak w poprzednich latach, będzie Stadion Śląski w Chorzowie. To właśnie tam przewidziany jest start rajdu. Organizatorzy imprezy zapowiedzieli, że w tym roku zmianie ulegnie długość trasy. W planach mają ponad 150 km trudnych odcinków specjalnych.

Wcześniejsze edycje Rajdu Śląska

Aby postawić pewne typy bukmacherskie na Rajd Śląska warto poznać zwycięzców wcześniejszych edycji. Sprawdź, kto stawał na podium!

Rajd Śląska 2017 – 13 os (112 km)

 •  Tomasz Kasperczyk/Damian Syty (Ford Fiesta R5)
 • Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk (Subaru Impreza STI)
 • Łukasz Kotarba/Tomasz Kotarba (Mitsibishi Lancer Evo IX)

Rajd Śląska 2018 – 9 os (112 km)

 • Tomasz Kasperczyk/Damian Syty (Ford Fiesta R5)
 • Jakub Brzeziński/Kamil Kozdroń (Skoda Fabia R5)
 • Zbigniew Gabryś/Artur Natkaniec (Ford Fiesta R5)

Rajd Śląska 2019 r. – 12 os (107 km)

 • Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5)
 • Tomasz Kasperczyk/Damian Syty (Ford Fiesta R5)
 • Sylwester Płachytka/Jacek Nowaczewski (Skoda Fabia R5)

Rajd Śląska 2020 – 7 os (101 km)

 • Jari Huttunen/Mikko Lukka (Hyundai i20 R5)
 • Grzegorz Grzyb/Michał Poradzisz (Skoda Fabia R5 Evo)
 • Tomasz Kasperczyk/Damian Syty (Volkswagen Polo R5

Rajd Śląska 2021 – 9 os (101 km), ale przerwany po 4 os

 •  Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo)
 • Kacper Wróblewski/Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 Evo)
 • Grzegorz Grzyb/Michał Poradzisz (Skoda Fabia Rally2 Evo)

Rajd Śląska 2022 – 12 os (104 km)

 • Grzegorz Grzyb/Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 Evo)
 • Tom Kristensson/Andreas Johansson (Hyundai i20 R5)
 • Kacper Wróblewski/Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 Evo)

Harmonogram Rajdu Śląska

Rajd Śląska po raz pierwszy w historii będzie międzynarodową rywalizacją. Z tego też powodu wzrośnie łączna długość odcinków specjalnych do ok. 150 km. Dokładna trasa ani harmonogram wydarzenia nie są jeszcze znane.

Uczestnicy Rajdu Śląska

Pełna listę startową Rajdu Śląskiego będzie opublikowana w późniejszym terminie. Można spodziewać się, że w rywalizacji udział wezmą najlepsi polscy rajdowych. Nie zabraknie też zagranicznych kierowców, którzy pojadą zarówno nowoczesnymi samochodami, jak i historycznymi pojazdami.

W obecnym sezonie rozegrane zostały trzy rajdy w ramach Samochodowych Rajdowych Mistrzostw Polski. Na podium dwukrotnie stał Grzegorz Grzyb z pilotem Adamem Biniędą. Triumfowali w 51. Rajdzie Świdnickim oraz w 42. Rajdzie Podlaskim. ORLEN 79. Rajd Polski w Mikołajkach wygrał zaś Martins Sesks, Jeśli teamy tych kierowców myślą o wygranej w sezonie 2023 nie może ich zabraknąć podczas Rajdu Śląska!

Obstawianie Rajdu Śląska w LV BET

Jak poradzą sobie kierowcy i ich samochody na tegorocznej trasie rajdu? Kto zakończy zawody na najwyższym miejscu podium? Przeprowadź analizę bukmacherską, a odpowiedzi na te pytania nie będą problemem! Co wziąć pod uwagę podczas typowania rajdów samochodowych? Przede wszystkim skup się na zawodnikach. Poznaj ich możliwości i wcześniejsze osiągnięcia. Analiza wcześniejszych edycji rajdu pozwoli na określenie sympatii i możliwości kierowcy w danym miejscu. Wyniki osiągnięte w ostatnich startach zaś pozwolą określić aktualną formę. Poznaj typ trasy i dopasowanie do preferencji uczestników zmagań. Wielbiciel szutrów może gorzej poradzić sobie na asfalcie i na odwrót. Przed typowaniem sprawdź też prognozę pogody. To ona może pokrzyżować plany organizatorów i sportowców. Zawody organizowane na szutrze szczególnie są narażone na zmianę warunków i trudność obstawiania wyników. Rajd Śląska co prawda jest rajdem asfaltowym, jednak górska trasa również może dostarczyć nie mało problemów podczas ulewy czy burzy. Jesteś gotowy na start rywalizacji typerów? Obstawiaj Rajd Śląska już dziś!

Typy i zakłady bukmacherskie na Rajd Śląska w LV BET

Zakłady bukmacherskie na wyścigi samochodowe dają wiele możliwości wyboru. Oczywiście podstawowym typem jest ten na zwycięzcę wyścigu. W zależności od wydarzenia możesz też obstawiać najszybszy team odcinka czy dnia wyścigowego, miejsce na podium czy skorzystać z zakładów Head to Head, wskazujących, który z zawodników zajmie wyższe miejsce w rywalizacji. Bukmacher może też udostępnić zakłady specjalne, np. na miejsce w klasyfikacji końcowej, czy zawodnik znajdzie się w TOP 5 czy TOP 10, czy ukończy rywalizację i in.

Dokładne możliwości typowania, które oferuje LV BET na Rajd Śląska, poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera. Wystarczy kilka kliknięć, z ograniczysz dostępną ofertę do tej interesującej, poznasz dostępne rynki i kursy, a następnie zawrzesz swój szczęśliwy kupon. Podejmij nowe wyzwanie i obstawiaj Rajd Śląska w LV BET!