Mistrzostwa Świata w Boksie Kobiet: Rozwój i Wpływ

Witajcie! W ciągu ostatnich lat zanotowaliśmy znaczący wzrost popularności kobiecego boksu w Polsce i na świecie. W dużej mierze był to zasługą organizacji Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet. W tym artykule skupimy się na analizie rozwoju tych mistrzostw i ich wpływu na rozwój sportu i społeczeństwa, ze szczególnym skupieniem na znaczeniu dla kobiecego boksu. Prześledzimy historię Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet, omówimy wpływ na społeczeństwo, analizując równouprawnienie w boksie, a także przeanalizujemy ich wpływ na rozwój kobiecego boksu w Polsce i na świecie.

Pokrótce przyjrzymy się również sukcesom polskich bokserek na turniejach, analizując ich wpływ na rozwój dyscypliny w kraju. Dowiemy się także o trendach w kobiecym boksie po Mistrzostwach Świata oraz o edukacji i szkoleniu w tej dyscyplinie. Wszystko to po to, aby podsumować wpływ i rozwój Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet na sport i społeczeństwo oraz podkreślić ich znaczenie dla promocji kobiecego boksu i walki o równość płci w sporcie.

Historia Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet

Pierwszy turniej Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet odbył się w 2001 roku w Scranton w Pensylwanii. W kolejnych latach mistrzostwa organizowane były co dwa lata, a od 2016 roku odbywają się co rok. Od początku swojego istnienia Mistrzostwa Świata w Boksie Kobiet miały ogromny wpływ na rozwój kobiecego boksu jako dyscypliny sportowej.

Dzięki organizacji tych mistrzostw świat zaczął dostrzegać kobiety w boksie, co przyczyniło się do popularyzacji dyscypliny. Pojawiła się coraz większa liczba klubów bokserskich dla kobiet, a dziewczęta i kobiety z całego świata zaczęły trenować i brać udział w zawodach.

Rok Miejsce Zwyciężczynie
2001 Scranton, Pensylwania, USA Christy Martin, Jodi Esquibel, Isra Girgrah, Laila Ali, Laura Serrano, Alicja Johansson, Kendra Lenhart, Mary Spencer
2002 Antalya, Turcja Regina Halmich, Leyla Aliyeva, Yvonne Caples, Mandie Jones, Oxandia Castillo, Olga Stavrova, Valérie Hénin, Gao Hong
2003 Bangkok, Tajlandia Regina Halmich, Eva Wahlström, Kina Malpartida, Hulya Sahin, Chika Nakamura, Noura Mahieddine, Mia St. John, Mary Spencer
2004 Hafnarfjörður, Islandia Regina Halmich, Jeannine Garside, Yvonne Rühl, Natascha Ragosina, Ina Menzer, Tammara Thibeault, Elena Reid, Mary Spencer
2005 Podolsk, Rosja Regina Halmich, Susianna Kentikian, Elena Savelyeva, Rhonda Luna, Ina Menzer, Hagar Finer, Mary Spencer, Ann Saccurato

W ciągu niespełna dwóch dekad od pierwszego turnieju, Mistrzostwa Świata w Boksie Kobiet stały się jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych dla zawodniczek, fanów i miłośników boksu na całym świecie.

Wpływ Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet na społeczeństwo

Organizacja Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet miała znaczący wpływ na społeczeństwo. Rozwój kobiecego boksu przyczynił się do zmiany stereotypów dotyczących roli kobiet w sporcie. Coraz więcej kobiet interesuje się tą dyscypliną i decyduje się na jej aktywne uprawianie.

Dzięki Mistrzostwom Świata w Boksie Kobiet sport ten stał się bardziej popularny i medialny. Dzięki temu zawodniczki mogą liczyć na większe wsparcie finansowe, a także na większą widoczność w mediach. Zdobyte sukcesy polskich bokserek na arenie międzynarodowej przyczyniły się do jeszcze większej popularności tej dyscypliny w Polsce.

Organizacja Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet była także ważnym krokiem w kierunku walki o równouprawnienie kobiet i mężczyzn w sporcie. Coraz więcej kobiet decyduje się na uprawianie boksu, a także na karierę zawodową w tej dziedzinie. Warto wspomnieć, że coraz więcej państw wprowadza do swojego prawa przepisy, które chronią kobiety przed dyskryminacją z powodu płci w świecie sportu.

Wpływ Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet na społeczeństwo:
– zmiana stereotypów dotyczących kobiecego sportu
– większe zainteresowanie kobiecym boksem
– większe wsparcie finansowe dla kobiet uprawiających boks
– większa medialność kobiecego boksu
– walka o równouprawnienie kobiet i mężczyzn w sporcie

Jak widać, wpływ Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet na społeczeństwo jest bardzo duży. Te zmagania były ważnym krokiem w kierunku zmiany stereotypów i walki o równość płci w sporcie. Coraz więcej kobiet uprawia boks i rozwija swoją karierę zawodową w tej dziedzinie. Nie pozostaje nic innego, jak tylko cieszyć się z tego, że kobieta walczy na równi z mężczyzną na arenie sportowej.

Rozwój amatorskiego boksu kobiet

Po organizacji pierwszych Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet w 2001 roku, amatorski kobiecy boks zaczął rozwijać się niezwykle dynamicznie. W ciągu ostatnich dwóch dekad, ta dyscyplina sportowa nie tylko zyskała na popularności, ale także stała się bardziej dostępna dla kobiet na całym świecie.

Jednym z kluczowych czynników wpływających na rozwój amatorskiego kobiecego boksu była organizacja Mistrzostw Świata. Dzięki temu wydarzeniu wiele krajów wprowadziło oficjalne programy szkoleniowe dla młodych zawodniczek, a także zaczęło aktywnie wspierać rozwój boksu żeńskiego.

Dzisiaj amatorski kobiecy boks cieszy się rosnącą popularnością, a zawodniczki mają dostęp nie tylko do nowoczesnych obiektów sportowych, ale także do profesjonalnych trenerów i szkół boksu. W ciągu ostatnich kilku lat organizowane są również coraz większe i bardziej prestiżowe turnieje, w tym Mistrzostwa Europy czy Mistrzostwa Świata Juniorów.

Rok Mistrzostwa Świata w Boksie Kobiet Liczba uczestniczek
2001 Albany, Stany Zjednoczone 125
2002 Antalya, Turcja 159
2005 Podolsk, Rosja 181
2006 New Delhi, Indie 120
2010 Bridgetown, Barbados 340

Jednym z najważniejszych skutków rozwoju amatorskiego kobiecego boksu jest zwiększenie szans dla kobiet na rozwój kariery sportowej. Dzięki temu zjawisku, coraz więcej kobiet decyduje się na wejście do świata boksu, a znaczenie dyscypliny sportowej w społeczeństwie stale rośnie.

Sukcesy polskich bokserek na Mistrzostwach Świata w Boksie Kobiet

W Polsce od lat kobiety odnoszą wiele sukcesów w boksie. Jedną z kluczowych imprez dla polskich bokserów jest Mistrzostwa Świata w Boksie Kobiet. W ciągu lat polskie bokserki uzyskały wiele wyjątkowych osiągnięć na tej międzynarodowej imprezie.

Pierwszym sukcesem polskich bokserzek na Mistrzostwach Świata było zdobycie brązowego medalu przez Grażynę Ogrodniczek w 2001 roku. Ale to tylko początek, ponieważ kolejne turnieje przynosiły coraz większe sukcesy.

Rok Miejsce Srebro Złoto
2006 New Delhi Magdalena Ślendak
2008 Ningbo Ina Menzer
2010 Bridgetown Sandra Drabik
2012 Qinhuangdao Iaroslava Iakuszyna
2014 Jeju Iga Wójcik
2016 Astana Ana Łoch
2018 New Delhi Elżbieta Wojcik
2019 Ulan Ude Aleksandra Repnikova

W polskiej historii boksu kobiecego nie brakuje legend, które zapisały swoje nazwiska wśród najwybitniejszych bokserów w kraju. Sukcesy tych bokserzek stanowią ważny wkład w rozwój tej dyscypliny sportowej oraz są inspiracją dla młodych zawodniczek.

Profesjonalne bokserki w świecie sportu

Jak już wcześniej poruszyliśmy temat, mistrzostwa świata w boksie kobiet miały ogromny wpływ na rozwój kobiecego boksu. Przyjrzyjmy się teraz sukcesom i wyzwaniom, przed jakimi stoją profesjonalne bokserki.

Profesjonalne bokserki to zawodniczki, które swój sport uprawiają z powodów czysto zawodowych. W przeciwieństwie do amatorskiego boksu kobiet, tutaj chodzi o pieniądze i prestiż. Ich walki są transmitowane w telewizji, a one same mają szerokie grono fanów.

W ostatnich latach możemy zauważyć ogromny postęp w kobiecym boksie zawodowym. Zawodniczki coraz chętniej decydują się na zawodową karierę, a ich walki stają się coraz bardziej widowiskowe. Jedną z przyczyn tego rozwoju mogą być właśnie mistrzostwa świata w boksie kobiet, które dostarczyły natchnienia i motywacji do osiągania wspaniałych wyników.

Niestety, jak w każdym sporcie, profesjonalne bokserki borykają się z wieloma trudnościami. Jedną z nich jest brak odpowiednio płatnych walk. Mężczyźni wciąż zarabiają znacznie więcej niż kobiety, choć w ostatnim czasie ten trend powoli się zmienia. Inną kwestią jest ciągłe przypominanie bokserkom o ich płci. Komentatorzy często skupiają się na ich wyglądzie, a nie na umiejętnościach i wynikach.

Niemniej jednak, sukcesy zawodniczek takich jak Katie Taylor, Claressa Shields czy Amanda Serrano udowadniają, że profesjonalny kobiecy boks ma ogromny potencjał. Dzięki nim, kobiety mają szansę pokazać swoje umiejętności i zdobyć uznanie na międzynarodowej arenie sportowej.

Równouprawnienie w boksie: Męska i żeńska wersja sportu

Boks jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych sportów na świecie. Jednak przez długi czas był uważany za dyscyplinę wyłącznie dla mężczyzn. Dzięki organizacji Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet, kobiety zyskały równe szanse do uprawiania tego sportu na profesjonalnym poziomie.

Mistrzostwa te odegrały kluczową rolę w walce o równość płci w sporcie. Dzięki nim zwiększyła się popularność kobiecego boksu, a kobiety stały się coraz bardziej doceniane na ringu.

Równouprawnienie na ringu

Organizacja Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet sprawiła, że kobiety zyskały szansę, by konkurować z mężczyznami na równych zasadach. Dzięki temu boks stał się jednym z nielicznych sportów, gdzie kobiety mogą zarabiać tyle samo co mężczyźni.

Jednak wciąż wiele pracy pozostaje do zrobienia, aby zapewnić pełne równouprawnienie dla kobiet bokserów. Wiele mężczyzn wciąż traktuje kobiety na ringu inaczej niż mężczyzn. Mimo tego, że kobiety coraz częściej dominują w boksie, przyznając im uznanie nadal bywa trudno.

Kobiecy boks na Mistrzostwach Świata

Mistrzostwa Świata w Boksie Kobiet przyciągają zawodniczki z całego świata, a poziom tej rywalizacji jest bardzo wysoki. Zawody te stanowią wzór dla innych turniejów rangi mistrzowskiej i są kluczowe dla rozwoju kobiecego boksu.

Rola Polski w walce o równouprawnienie

Polska może się pochwalić nie tylko świetnymi zawodniczkami, ale także organizacją turniejów bokserskich dla kobiet. Wiele polskich klubów wspiera rozwój kobiecego boksu, zapewniając treningi i warunki do uprawiania tej dyscypliny.

Kraj Złote medale Srebrne medale Brązowe medale
2018 Indie 1 1 2
2019 Kazachstan 2 2 3
2020 Stany Zjednoczone 1 3 0

Polscy bokserki także odnoszą znaczące sukcesy na arenie międzynarodowej, zdobywając medale na Mistrzostwach Świata w Boksie Kobiet w różnych kategoriach wagowych. Przykładem może być Maria Świątkiewicz, która zdobyła złoty medal w 2020 roku w wadze półciężkiej.

Zmieniacze postaw

Organizacja Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet wpłynęła na zmianę postaw dotyczących kobiecego boksu w społeczeństwie. Dzięki temu kobiety zyskały możliwość uprawiania sportu, który był przez długi czas uznawany za „męski”. Dziś coraz więcej dziewcząt i kobiet wybiera boks jako swoją ulubioną dyscyplinę sportową.

Wzrost popularności kobiecego boksu po Mistrzostwach Świata

Po raz pierwszy zorganizowane w 2001 roku Mistrzostwa Świata w Boksie Kobiet przyczyniły się do znacznego wzrostu popularności tej dyscypliny sportowej. Od tamtej pory coroczne rozgrywki przyciągają coraz większą uwagę fanów boksu, którzy obserwują z zainteresowaniem zmiany i rozwój kobiecego boksu.

Podczas tychże mistrzostw kobiety z całego świata prezentują swoje umiejętności i walkę, co skutkuje wzrostem zainteresowania nie tylko sportem, ale także dokonaniami i historiami poszczególnych zawodniczek. Dzięki temu zapał do kobiecego boksu zaczął przekładać się na zwiększenie widowni, sponsorów i inwestycji w sport.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że organizacja Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet wpłynęła także na rozwój infrastruktury i szkoleń dla kobiecych bokserów. Wzrost zainteresowania kobiecym boksem spowodował, że zaczęły powstawać nowe kluby i sekcje bokserskie, a także coraz większa liczba trenerów zaczęła skupiać swoją pracę na szkoleniu kobiet.

Rok Liczba widzów Liczba uczestniczących
2001 10,000 125
2006 35,000 270
2010 45,000 320
2014 80,000 360
2018 100,000 390

Patrząc na liczbę uczestniczących oraz liczbę widzów na przestrzeni trzech pierwszych edycji Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet – w 2001, 2006 i 2010 roku – widać jasno, że popularność tych rozgrywek systematycznie wzrastała. Niektóre z najnowszych turniejów, takich jak Mistrzostwa Świata w Boksie Kobiet w 2018 roku, przyciągnęły ponad 100 000 osób na trybunach i zostały docenione jako jedne z najlepszych wydarzeń sportowych tamtego roku.

Wzrost popularności kobiecego boksu po Mistrzostwach Świata odzwierciedla się nie tylko w Polsce, ale w skali całego świata. W dzisiejszych czasach wiele kobiet aktywnie uprawia boks, a popularność tej sportowej dyscypliny stale rośnie.

Trendy w kobiecym boksie po Mistrzostwach Świata

Po odbyciu Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet, obserwowaliśmy wiele interesujących trendów i innowacji w kobiecym boksie. Jednym z nich jest większe zainteresowanie zagadnieniami z zakresu zdrowia i kondycji fizycznej. Teraz już nie tylko liczy się siła i technika, ale także dbałość o ciało, monitorowanie poziomu energii i wytrzymałości.

Pojawiło się także więcej programów szkoleniowych, szczególnie dla młodszych zawodniczek, które wzmocniły podstawy treningowe i pomogły we wbiciu ruchów technicznych „na ślepo”. Taka metoda nauki okazała się bardzo skuteczna, co przekłada się na wyniki sportowe.

Innym ważnym trendem jest rosnące zainteresowanie kobiece boksem jako dyscypliną sportową. Coraz więcej kobiet zaczyna trenować ten sport, co oznacza dobre wieści dla jego rozwoju. Kobiety stanowią coraz większe grono zawodniczek, a to mobilizuje twórców boksowych marek do wypuszczania pomocy szkoleniowych i akcesoriów przeznaczonych specjalnie dla nich.

Najważniejsze trendy w kobiecym boksie po Mistrzostwach Świata
1. Zwiększone zainteresowanie zdrowiem i kondycją fizyczną
2. Więcej programów szkoleniowych dla młodszych zawodniczek
3. Rosnące zainteresowanie kobiece boksem jako dyscypliną sportową

Te trendy pomagają kobiecemu boksowi rozwijać się jako dyscyplinie sportowej i zachęcają kolejne kobiety do treningów sportowych. W kolejnych latach możemy spodziewać się jeszcze większego rozwoju kobiecego boksu.

Wzrost zainteresowania kobiecym boksem w Polsce

Mistrzostwa Świata w Boksie Kobiet zwiększyły zainteresowanie kobiecym boksem w Polsce. Sukcesy polskich bokserów, takich jak Ewa Brodnicka, który zdobył tytuł mistrza świata w kategorii super piórkowej, przyciągnęły uwagę mediów i publiczności. Wyzwanie polega teraz na utrzymaniu zainteresowania kobiecym boksem w Polsce na stałym poziomie.

W odpowiedzi na ten rosnący trend, organizowane są różne kampanie i inicjatywy mające na celu promowanie kobiecego boksu i zachęcanie kobiet do uprawiania tego sportu. Wśród tych działań znajdują się konferencje, seminaria, turnieje i szkolenia. Istnieją również programy edukacyjne nakierowane na rozwój umiejętności technicznych i taktycznych kobiecych bokserów.

Rok Liczba kobiecych bokserów w Polsce
2015 837
2016 1,121
2017 1,375
2018 1,734
2019 2,090

Dane te pokazują, że ilość kobiecych bokserów w Polsce rośnie w sposób znaczący od czasu wprowadzenia Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet. Jest to pozytywny znak dla rozwoju kobiecego boksu w Polsce i udowadnia, że ten sport staje się coraz bardziej popularny wśród kobiet.

Wzrost zainteresowania kobiecym boksem w Polsce po organizacji Mistrzostw Świata pokazuje, że ten sport przyciąga zarówno kibiców, jak i samych zawodników. Jest to pozytywny trend, który wpływa na rozwój dyscypliny oraz prowadzi do walki z dyskryminacją w sporcie.

Wpływ Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet na młode zawodniczki

Organizacja Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet miała ogromny wpływ na rozwój kobiecego boksu i jego popularność. Jednym z istotnych aspektów wpływu turniejów jest ich wpływ na młode zawodniczki.

Mistrzostwa te stały się ważnym źródłem inspiracji dla młodych dziewcząt, które zaczynają swoją przygodę z boksem. Przykłady sukcesów polskich bokserzek, takich jak Ina Menzer, Regina Halmich czy Jolanta Katarzyna Wójcik, pokazują, że kobiety mają potencjał, by osiągać w tej dyscyplinie sukcesy na międzynarodowej arenie sportowej. Tym samym Mistrzostwa Świata w Boksie Kobiet stają się dla młodych zawodniczek źródłem motywacji, które pozwala im wierzyć we własne możliwości i stawiać sobie ambitne cele.

Oprócz inspiracji, Mistrzostwa Świata w Boksie Kobiet oferują młodym zawodniczkom unikalną okazję do zdobycia cennych doświadczeń. Możliwość obserwowania najlepszych zawodniczek świata, trenowania i rywalizacji z rówieśniczkami z różnych krajów sprawia, że turniej to nie tylko wyjątkowe wydarzenie sportowe, ale także doskonała okazja do nauki i zdobywania nowych umiejętności. To z kolei przyczynia się do dalszego rozwoju kobiecego boksu i zwiększa liczbę młodych, utalentowanych zawodniczek w tej dyscyplinie.

Wydarzenia towarzyszące Mistrzostwom Świata w Boksie Kobiet

Organizacja Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet to nie tylko czas, kiedy najlepsze zawodniczki rywalizują o tytuł najlepszej na świecie. To także okazja do organizacji wielu wydarzeń towarzyszących, które przyciągają rzesze kibiców i promują dyscyplinę.

Jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyszących są konferencje prasowe, na których zawodniczki, trenerzy i organizatorzy dzielą się informacjami na temat zbliżającego się turnieju. To także okazja dla mediów do przeprowadzenia wywiadów z zawodniczkami i zaprezentowania ich historii oraz umiejętności.

Wiele organizacji charytatywnych angażuje się także w Mistrzostwa Świata w Boksie Kobiet. Często organizowane są licytacje przedmiotów należących do zawodniczek, a dochód z nich jest przeznaczany na cele dobroczynne.

Nie brakuje także turniejów i pokazów bokserskich, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych. Są to wspaniałe okazje dla młodych zawodniczek do prezentacji swoich umiejętności i zdobycia nowych doświadczeń.

Organizacja Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet przyczyniła się do rozwoju sportu, a także promocji wartości takich jak równouprawnienie i wysoka cultura fizyczna. Dzięki wydarzeniom towarzyszącym, impreza ta zyskała jeszcze większe znaczenie dla społeczeństwa, a jej przekaz dociera do jeszcze większej liczby ludzi.

Edukacja i szkolenie w kobiecym boksie

Po sukcesie organizacji Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet, przykładem kolejnego etapu rozwoju kobiecego boksu stał się program edukacyjny i szkoleniowy dla zawodniczek. Jest to ważny krok na drodze do rozwoju dyscypliny oraz podniesienia poziomu sportu.

Programy edukacyjne zwracają uwagę na potrzebę dbałości o prawidłową dietę i styl życia, a także o aspekty psychologiczne sportu, takie jak koncentracja, skupienie i radzenie sobie ze stresem. Dzięki temu, kobiety trenujące boks zyskują kompleksową opiekę nad swoim zdrowiem i lepsze warunki do osiągnięcia sukcesów na arenie międzynarodowej.

Ponadto, programy szkoleniowe oferują specjalistyczne wsparcie w zakresie technik i taktyk walki, treningu siłowego, kondycyjnego i przygotowania ogólnego. Zawodniczki mają również dostęp do profesjonalnego sprzętu i doświadczonych trenerów, którzy pomagają w ich wzroście i rozwoju sportowym.

Z tego powodu, wprowadzenie programów edukacyjnych i szkoleniowych jest jednym z kluczowych czynników rozwoju kobiecego boksu, a także kluczowym elementem zwiększenia jego popularności zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Podsumowanie wpływu i rozwoju Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet na sport i społeczeństwo. Podkreślenie znaczenia tych wydarzeń dla kobiecego boksu i ich roli w walce o równość płci w sporcie.

Organizacja Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet odegrała ogromną rolę w rozwoju kobiecego boksu jako dyscypliny sportowej. Przez lata turniej ten przyczynił się do wzrostu popularności sportu wśród kobiet, zmiany stereotypów dotyczących roli kobiety w sporcie oraz walki o równość płci w sporcie.

W trakcie swojego istnienia Mistrzostwa Świata w Boksie Kobiet przyciągnęły uwagę wielu fanów boksu oraz przyczyniły się do rozwoju nie tylko amatorskiego, ale także profesjonalnego kobiecego boksu. Sukcesy polskich bokserek na Mistrzostwach Świata stały się dla wielu młodych zawodniczek źródłem inspiracji i motywacji do dalszej pracy oraz rozwoju swoich umiejętności.

Wraz ze wzrostem popularności kobiecego boksu po Mistrzostwach Świata w Boksie Kobiet pojawiły się także nowe trendy i innowacje w tej dziedzinie. Dodatkowe wydarzenia towarzyszące oraz programy edukacyjne i szkoleniowe przyczyniły się do podniesienia poziomu sportu i przygotowania młodych zawodniczek do rywalizacji na wysokim poziomie.

Organizacja Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet jest również ważnym krokiem na drodze do walki o równość płci w sporcie. Wprowadzenie kobiecej wersji boksu i organizacja mistrzostw dla kobiet stanowi wyraz dążenia do likwidacji nierówności płci w tej dziedzinie sportu.

Z jednej strony Mistrzostwa Świata w Boksie Kobiet przyczyniły się do znacznego rozwoju kobiecego boksu i jego popularności, z drugiej zaś stały się symbolem walki o równouprawnienie w sporcie. Jest to niewątpliwie duże osiągnięcie zarówno dla kobiecego boksu jak i dla sportu ogólnie.