Ekwador – Senegal | Mistrzostwa Świata FIFA Katar 2022

Ekwador – Senegal | Mistrzostwa Świata FIFA Katar 2022

Mecz Ekwador – Senegal może zadecydować o sytuacji w grupie A podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej Katar 2022. To te dwie drużyny mają największe szanse na zajęcie drugiego miejsca w tabeli. Kto jest faworytem tego spotkania? Poznaj najważniejsze informacje o parach meczowych FIFA World Cup i postaw zakłady bukmacherskie na piłkę nożną w LV BET! 

 • Mecz Ekwador – Senegal odbędzie się 29 listopada 2022 r. o godz. 16. To ostatnie spotkanie w ramach grupy A.
 • Eksperci sportowi uważają, że mecz Ekwador – Senegal może zadecydować o awansach w grupie A. Obie drużyny mają spore szanse na dostanie się do dalszych rozgrywek.
 • Swoje typy bukmacherskie na mecz Ekwador – Senegal możesz postawić już dziś w LV BET!

Mecz Senegal – Holandia odbędzie się 29 listopada 2022 r. o godz. 16 polskiego czasu. Piłkarze spotkają się na Khalifa International Stadium w Doha.

Ekwador

Reprezentacja Ekwadoru w drodze na mundial pokonała reprezentacje takich krajów jak Chile, Kolumbia czy Paragwaj. W eliminacjach zajęła 4. miejsce. Straciła zaledwie dwa punkty do trzeciego w grupie Urugwaju. Co pokaże podczas mundialu 2022? To po części niewiadoma. Nie jest to drużyna na najwyższym poziomie, chociaż pokonała znacznie silniejszych rywali. W ostatnich dniach okazało się też, że FIFA wszczęła postępowanie wobec jednego z zawodników reprezentacji, które może mieć fatalne skutki. Chilijski Związek Piłki Nożnej doniósł, że reprezentant Ekwadoru Byron Castello w meczach eliminacyjnych posługiwał się sfałszowanymi dokumentami. W rzeczywistości jest trzy lata młodszy niż podawał i pochodzi z Kolumbii, a nie w Ekwadoru. Jeśli informacje te się potwierdzą Ekwador może stracić punkty za mecze, w których grał Castillo, a ostatecznie reprezentacja może zostać nawet wykluczona z rozgrywek.

 • Ranking FIFA: 53
 • Trener: Gustavo Alfaro
 • Największe gwiazdy: Piero Hancapie, Felix Torres, Pervis Estupinam
 • Udział na mistrzostwach: 3

Senegal

Lwy Terangi, jak nazywana jest ta drużyna, jest obecnie najlepszą drużyną piłkarską Afryki. Potwierdzili to zdobywając Puchar Narodów Afryki. Podczas eliminacji do mundialu pewnie wygrali swoją grupę, wygrywając 5 meczów i tylko 1 remisując. Zdobyli 16 pkt. i przeszli do 3. rundy eliminacji CAF. Rozegrali dwumecz z Egiptem. W pierwszym spotkaniu przegrali 1:0, w drugim wygrali 3:1, ale dopiero w rzutach karnych. Udało się i Senegalczycy po raz trzeci w historii awansowali na mundial.

W ostatnim czasie Senegalczycy rozegrali dużo meczów na swoim kontynencie. Wygrywali z m.in. Egiptem, Zimbabwe, Gwineą, Malawi czy Wyspami Zielonego Przylądka.

 • Ranking FIFA: 23
 • Trener: Aliou Cisse
 • Największe gwiazdy: Sadio Mane, Sarr
 • Udział na mistrzostwach: 2

Mistrzostwa Świata 2022 grupa A: Ekwador – Senegal

W grupie A XXII Mistrzostw Świata w piłce nożnej Katar 2022 znalazły się reprezentacje Ekwadoru, Senegalu, Holandii i Kataru. Do dalszych rozgrywek przejdą tylko dwie z nich. Bukmacherzy wskazują, że na pierwszym miejscu tabeli grupowej znajdzie się Holandia, zaś na ostatnim Katar. Zacięta rywalizacja będzie toczyła się o zajęcie drugiego miejsca, bo tylko ono będzie przepustką do kolejnej fazy rozgrywek. Mecz Ekwador – Senegal może więc być decydujący!

Grupy Mistrzostw Świata w piłce nożnej Katar 2022:

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Katar 2022 rozpoczną się 21 listopada meczem Senegal – Holandia. Za oficjalną inaugurację mundialu jednak uznany jest drugi z meczów, w którym udział wezmą gospodarze, czyli Katar – Ekwador. Finał MŚ rozegrany będzie 18 grudnia 2022 r. w Lusajl. To właśnie wtedy poznamy tegorocznego mistrza. Tytułu zdobytego podczas mundialu w 2018 r. w Rosji bronić będzie reprezentacja Francji.

W katarskiej rywalizacji udział wezmą 32 reprezentacje krajów z całego świata. W ramach turnieju rozegrane będą 64 mecze. Zawodnicy wystąpią w 5 miastach, na 8 stadionach. Po raz pierwszy w historii mundialu piłkarze udadzą się na Bliski Wschód. Jeszcze nigdy organizatorami mistrzostw nie był islamski kraj. Ciekawostką jest też termin rozgrywek – zawsze odbywały się one znacznie wcześniej, ale wysokie temperatury panujące w Katarze na wakacjach wymusiły przełożenie ich dopiero na późną jesień.

Typy bukmacherów i kursy na mecz Ekwador – Senegal na Mistrzostwach Świata w Katarze

Grupa A to mieszanka kontynentalna. Znalazły się w niej reprezentacje krajów z Europy, Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Wydaje się, że to może znacznie utrudnić typowanie, bo jej uczestnicy na co dzień ze sobą nie grają, a nawet nie mają historii meczowej. Kto więc awansuje do dalszego etapu mundialu 2022? Bukmacherzy typują Holendrów jako faworytów tej grupy, a Katarczyków jako pewniaków do ostatniego miejsca w grupie. Decydująca rozgrywka powinna odbyć się więc między Ekwadorem i Senegalem. Swoje typy bukmacherskie na ten i inne mecze możesz postawić w LV BET!

Zakłady bukmacherskie na mecz Ekwador – Senegal w LV BET

Legalny bukmacher już teraz umożliwia typowanie większości meczów fazy grupowej tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej Katar 2022! W serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej LV BET możesz wybierać z bardzo szerokiej oferty, około 160 rynków na każde spotkanie. Sprawdź je i wybierz te interesujące. Postaw swoje typy bukmacherskie na mecz Ekwador – Senegal w LV BET!