Mistrzostwa Świata FIFA 2022 grupa G | Katar 2022

Mistrzostwa Świata FIFA 2022 grupa G | Katar 2022

Brazylia, czyli tegoroczni faworyci turnieju znaleźli się w grupie G podczas Mistrzostw Świata Katar 2022. Weszli do niej też Serbia, Kamerun oraz Szwajcaria. Zapowiada się wielki bój o drugie miejsce premiowane awansem. Nasz typ już znasz, a teraz czas na Twój! Postaw go w zakładach bukmacherskich LV BET! 

 1. W grupie G Mistrzostw Świata 2022 znalazły się reprezentacje Brazylii, Serbii, Szwajcarii oraz Kamerunu. Najbardziej utytułowani zawodnicy świata to główni pretendenci do mistrzowskiego tytułu.
 2. Serbia, Szwajcaria czy Kamerun? Te trzy zespoły mają wyrównane szanse na drugie miejsce w grupie i awans do ⅛ finału.
 3. W zakładach bukmacherskich LV BET już dziś dostępny jest szeroki wybór rynków na mecze fazy grupowej Mundialu 2022.

W tym roku rozegrane zostaną XXII Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022. Rywalizacja w Katarze rozpocznie się 21 listopada, a zakończy na 18 grudnia. Zagrają tam 32 reprezentacje krajów, które pomyślnie przeszły kwalifikacje. W drodze losowania uczestnicy zostali podzieleni na 8 grup. Do dalszej rywalizacji, w ⅛ finału, przejdą tylko po dwa zespoły z każdej z nich. Po raz pierwszy w historii mistrzostwa rozegrane zostaną jesienią. Z uwagi na upał, który panuje na Bliskim Wschodzie latem, piłkarze przystąpią do rywalizacji kilka miesięcy później. Niezależnie od terminu czekają nas wielkie emocje, a w zakładach bukmacherskich LV BET – najlepsze możliwości obstawiania międzynarodowej rywalizacji!

Mistrzostwa Świata grupa G – najważniejsze informacje dla kibica

Losowanie grup na tegoroczny mundial odbyło się 1 kwietnia 2022 r. W grupie G od razu poznaliśmy wszystkich uczestników. Zostali nimi: Brazylia, Serbia, Szwajcaria i Kamerun. Komu uda się zająć najlepsze miejsca i przejść dalej? Poznaj nasze typy!

Drużyna Ranking FIFA Konfederacja FIFA Miejsce w eliminacjach
Brazylia 1 CONMEBOL Zwycięzca kwalifikacji
Serbia 25 UEFA Zwycięzca grupy A
Szwajcaria 14 UEFA Zwycięzca grupy C
Kamerun 37 CAF Zwycięzca 3 dwumeczu 3. rundy kwalifikacyjnej

Brazylia

Według bukmacherów to mocny faworyt tegorocznej rywalizacji podczas mundialu. To najbardziej utytułowana drużyna narodowa na świecie. Do tej pory 5 razy wygrywała Mistrzostwa Świata, a kolejne 4 stawała na podium. W jej składzie zobaczymy m.in. Neymara, Thiago Silvę czy Gabriela Jesusa. Do tegorocznego mundialu podchodzą jako główni pretendenci do mistrzowskiego tytułu!

Serbia

To mocny skład, ale do tej pory obył się bez większych sukcesów na mundialu. Na pewno rozegra bój o drugie miejsce, które zapewni awans z fazy grupowej ze Szwajcarią oraz Kamerunem. Ich możliwości będzie widać już w na początku występów. Serbowie do tej pory grali nierówno, miewali problemy z konfliktami wewnątrz drużyny, co odbijało się na ich grze. Czy tym razem się opanują?

Szwajcaria

Szwajcarzy, Serbowie i Brazylijczycy doskonale się znają z boiska. Te trzy kraje rywalizowały ze sobą już podczas poprzednich mistrzostw. Wtedy wywalczyli awans razem z Brazylią. Czy tym razem powtórzy się ta historia? Szwajcarzy mają na to duże szanse! Przez bukmacherów jedynie w meczu grupowym z Brazylią nie są typowani na zwycięzców. Jeśli w pozostałych wygrają przejdą do dalszej gry. W ostatnich edycjach mistrzostw odpadali na 1/8 finału więc ich awans nie będzie zaskoczeniem.

Kamerun

Eksperci wskazują, że reprezentacja tego kraju jest bardzo mocna. Niektórzy nawet uważają, że będzie to nawet czarny koń turnieju. Podobnie jak Serbowie muszą wykazać się wielkim opanowanie. Jeśli te przypuszczenia i typy się sprawdzą Kameruńczycy mają wielkie szanse na zamieszanie w rozgrywkach.

Stadiony grupy G na mundialu w Katarze

Grupa G rozegra mecze na 3 stadionach: Lusail Stadium, Stadium 974, Al Janoub Stadium.

Lusail Stadium 

 • Miejscowość: Lusajl
 • Pojemność: 80 000
 • Mecze: 6 meczów grupowych, 1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał, finał

Stadium 974 

 • Miejscowość: Doha
 • Pojemność: 40 000
 • Mecze: 6 meczów grupowych, 1/8 finału

Al Janoub Stadium

 • Miejscowość: Al-Wakra
 • Pojemność: 40 000
 • Mecze: 6 meczów grupowych, 1/8 finału

Terminarz meczów grupy G: 

 • Szwajcaria – Kamerun (24 listopada, godz. 11:00, Al. Janoub Stadium)
 • Brazylia – Serbia (24 listopada, godz. 20:00, Lusail Stadium)
 • Kamerun – Serbia (28 listopada, godz. 11:00, Al. Janoub Stadium)
 • Brazylia – Szwajcaria (28 listopada, godz. 17:00, Stadium 974)
 • Kamerun – Brazylia (2 grudnia, godz. 20:00, Lusail Stadium)
 • Serbia – Szwajcaria (2 grudnia, godz. 20:00, Stadium 974)

Typy bukmacherów i kursy na grupę G na Mistrzostwach Świata 2022

Bardzo trudna grupa z faworytem tegorocznej rywalizacji (kurs na Brazylię 5.5). Reprezentacja tego kraju jest typowana do zajęcia pierwszego miejsca w grupie, a rywalizacja o drugie nagrodzone awansem miejsce będzie zacięta. Szanse na zwycięstwo ma każdy z trzech uczestników. Serbia i Kamerun muszą po pierwsze podejść do rozgrywki bardzo zdeterminowane. Już dziś możesz postawić swój kupon bukmacherski na mecz tych dwóch drużyn w LV BET! Analitycy bukmachera stawiają na Serbów (kurs 2.25). Typując zwycięstwo Kameruńczyków zaś otrzymasz kurs 3.6. W meczach z udziałem Szwajcarów to oni są faworytami. Rynki bukmacherskie możesz sprawdzić w LV BET!

Zakłady bukmacherskie na faworytów grupy G w LV BET

W serwisie bukmacherskim oraz w aplikacji mobilnej bukmachera LV BET już dziś możesz typować wszystkie mecze grupy G podczas mundialu, ale też pozostałe rozgrywki grupowe tego turnieju. Wydaje się, że właśnie w grupie G będzie rozgrywała się najbardziej zaciekła walka o jedno miejsce gwarantujące awans. Skorzystaj z około 200 różnych rynków i postaw swoje typy na Mundial 2022? Aby postawić kupon online wystarczy Twoje decyzja i dosłownie kilka kliknięć. Rozpocznij zabawę podczas Mistrzostw Świata w Katarze razem z LV BET!