Mistrzostwa Świata FIFA 2022 grupa H | Katar 2022

Mistrzostwa Świata FIFA 2022 grupa H | Katar 2022

Grupa H podczas Mistrzostw Świata Katar 2022 to rywalizacja Portugalii, Ghany, Urugwaju oraz Korei Południowej. Znamy wszystkich uczestników, teraz czas na dokładną analizę bukmacherską i postawienie pierwszych typów na mundial 2022! Postaw swoje szczęśliwe kupony na piłkę nożną w zakładach bukmacherskich LV BET! 

 1. W grupie H Mistrzostw Świata 2022 znalazły się reprezentacje Portugalii, Ghany, Urugwaju oraz Korei Południowej. Jej faworytami są Europejczycy.
 2. Wielką niewiadomą będzie występ Urugwaju, który po raz pierwszy od wielu lat wystąpi pod wodzą nowego trenera.
 3. Kto ma szansę na awans z grupy? Swoje pierwsze typy bukmacherskie na Mundial 2022 postawisz w zakładach bukmacherskich LV BET już dziś!

XXII Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 to zdecydowanie najważniejsze wydarzenie w tym roku! Rywalizacja w Katarze 21 listopada rozpoczną 32 najlepsze reprezentacje krajów z całego świata. Powalczą o kolejne awanse, a dwie najlepsze zakończą zmagania 18 grudnia. Uczestnicy podzieleni zostali na 8 grup, a awans z każdej z nich zaliczą tylko dwie najlepsze drużyny.

Oczy kibiców przyciąga nie tylko piłkarska rywalizacja, ale też szereg nowości. Turniej po raz pierwszy rozegrany będzie na Bliskim Wschodzie, w islamskim kraju. Ze względu na pogodę odbędzie się później niż zwykle, bo jesienią. Nie można też zapominać, że to ostatnie mistrzostwa, w których zagra tylu uczestników. Od 2026 r. do. fazy grupowej dostanie się bowiem aż 46 zespołów!

Mistrzostwa Świata grupa H – najważniejsze informacje dla kibica

Losowanie grup, które rozpoczną zmagania podczas tegorocznego mundialu, odbyło się 1 kwietnia 2022 r. W grupie H rywalizować będą reprezentacje Portugalii, Ghany, Urugwaju oraz Korei Południowej.

Drużyna Ranking FIFA Konfederacja FIFA Miejsce w eliminacjach
Portugalia 8 UEFA Zwycięzca barażu ścieżki C
Ghana 60 CAF Zwycięzca 2 dwumeczu 3. rundy kwalifikacyjnej
Urugwaj 13 CONMEBOL 3.miejsce w kwalifikacjach
Korea Południowa 29 AFC Wicemistrz grupy A 3. rundy kwalifikacji

Portugalia

To oczywisty faworyt bukmacherów w grupie H. Co prawda Europejczycy dostali się do tej rywalizacji dopiero dzięki barażom, jesienią zapewne zapewne zaprezentują świetną formę. Portugalczycy byli obecnie w ostatnich pięciu edycjach mistrzostw. Największy sukces odnieśli w 2006 r. zajmując 6. miejsce.

Ghana

To jedna z najbardziej utytułowanych drużyn afrykańskich, która wielokrotnie sięgała po mistrzostwo tego kontynentu. Jej największym sukcesem na międzynarodowej arenie było dotarcie do ćwierćfinału mistrzostw. Po przerwie znów wróciła na Mundial. Jaką zaprezentuje formę?

Urugwaj

Drużyna, która od lat prezentuje światowy poziom gry. To, jak zaprezentuje się w fazie grupowej tegorocznego mundialu jest jednak wielką niewiadomą. Po raz pierwszy od 2007 r. piłkarze wystąpią pod wodzą nowego trenera. Selekcjoner Oscar Tabarez został zastąpiony przez Diego Alonso. Czy zmiana ta wyjdzie na plus? Urugwaj to zdecydowanie kraj, który ma duże szanse na zajęcie drugiego miejsca w rywalizacji grupowej.

Korea Południowa

Tygrysy Azji są drugą najbardziej utytułowaną drużyną piłkarską tego kontynentu. Jest też stałym uczestnikiem mundialu. Największy sukces odniosła w 2002 r, gdy była gospodarzem. Zajęła IV miejsce. Teraz jednak wskazywana jest jako najsłabsza drużyna w tej arcyciekawej grupie.

Stadiony grupy H na mundialu w Katarze

Grupa H rozegra mecze na 4 stadionach, w 4 różnych miastach Kataru: Education City Stadium, Stadium 974, Lusail Stadium oraz Al Janoub Stadium.

Education City Stadium

 • Miejscowość: Ar-Rajjan
 • Pojemność: 43 350
 • Mecze: 6 meczów grupowych, 1/8 finału, ćwierćfinał

Lusail Stadium 

 • Miejscowość: Lusajl
 • Pojemność: 80 000
 • Mecze: 6 meczów grupowych, 1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał, finał

Stadium 974 

 • Miejscowość: Doha
 • Pojemność: 40 000
 • Mecze: 6 meczów grupowych, 1/8 finału

Al Janoub Stadium

 • Miejscowość: Al-Wakra
 • Pojemność: 40 000
 • Mecze: 6 meczów grupowych, 1/8 finału

Terminarz meczówgrupy H:

 • Urugwaj – Korea Południowa (24 listopada, godz. 14:00, Education City Stadium)
 • Portugalia – Ghana (24 listopada, godz. 17:00, Stadium 974)
 • Korea Południowa – Ghana (28 listopada, godz. 14:00, Education City Stadium)
 • Portugalia – Urugwaj (28 listopada, godz. 20:00, Lusail Stadium)
 • Korea Południowa – Portugalia (2 grudnia, godz. 16:00, Education City Stadium)
 • Ghana – Urugwaj (2 grudnia, godz. 16:00, Al Janoub Stadium)

Typy bukmacherów i kursy na grupę H na Mistrzostwach Świata 2022

Typowanie tej grupy nie jest łatwe. Na co dzień przecież nie rywalizują ze sobą zespoły z różnych kontynentów, a w grupie H są przedstawiciele aż 4! Wydaje się, że oczywistym jej faworytem są Portugalczycy. To oni również wskazywani są wśród najlepszych drużyn w tegorocznym mundialu. Już dziś możesz obstawiać tę reprezentację jako zwycięzców turnieju (kurs 13).

O tym, jak będzie ostatecznie wyglądał układ po rywalizacji w ramach grupy H zależy znacznie od dyspozycji piłkarzy. Jest jednak wiele czynników, które możesz przewidzieć nawet dziś. Dokładna analiza pozwoli na postawienie pewnych typów bukmacherskich na wszystkie mecze. Jednym z najbardziej atrakcyjnych – i na najwyższym poziomie – rozegrają Portugalczycy i Urugwajczycy. Analitycy LV BET wskazują, że większe szanse na wygraną mają ci pierwsi. Kupon na ich zwycięstwo postawisz z kursem 2.05, zaś na ich przeciwników – 3.75. Obstawiając remis dostaniesz kurs wynoszący 3.45. Sprawdź wszystkie możliwości typowania w serwisie LV BET!

Zakłady bukmacherskie na faworytów grupy G w LV BET

Chcesz rozpocząć piłkarską zabawę? Teraz masz świetną do tego okazję! W serwisie bukmacherskim oraz w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera LV BET pojawiły się zakłady na wszystkie mecze tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej, w tym na grupę H. Sprawdź możliwości, wybierz interesujące Cię rynki i postaw swoje szczęśliwe kupony na Mundial 2022! Już dziś na każde wydarzenie masz do wyboru około 200 różnych rynków, a im bliżej turnieju tym oferta ta będzie się tylko powiększała. Typuj Mistrzostwa Świata w Katarze razem z LV BET!