Mistrzostwa Świata FIFA 2022 grupa F | Katar 2022

Mistrzostwa Świata FIFA 2022 grupa F | Katar 2022

Grupa F podczas Mistrzostw Świata Katar 2022 – w jej skład weszły Belgia, Kanada, Maroko, Chorwacja. Jak wyglądają szanse uczestników na awans?  Poznaj nasze typy na mecze grupy F i postaw swoje w zakładach bukmacherskich LV BET! 

 1.  W grupie F Mistrzostw Świata 2022 znalazły się reprezentacje Belgii, Kanady, Maroko i Chorwacji.  Na awans do dalszej części turnieju przejdą tylko dwie z nich.
 2. Bukmacherzy wśród faworytów grupy wskazują Belgów i Chorwatów. Czy to właśnie te zespoły awansują z grupy F?
 3. Swoje typy bukmacherskie na mecze grupy F możesz już postawić już dziś! Sprawdź dostępne rynki w serwisie internetowym LV BET.

Od 21 listopada do 18 grudnia – to właśnie wtedy rozegrane zostaną XXII Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 w Katarze. Po raz pierwszy z historii tego turnieju 32 najlepsze drużyny z całego świata zmierzą się ze sobą jesienią na Bliskim Wschodzie. Do dalszej rywalizacji przejdą tylko dwa zespoły z każdej z ośmiu grup. Komu się uda pokonać rywali? Rozpocznij typowanie mundialu w zakładach bukmacherskich LV BET i postaw swoje pierwsze kupony na mistrzowski turniej.

Mistrzostwa Świata grupa F – najważniejsze informacje dla kibica

Katarskie zmagania rozpoczęły się od losowania grup. W tym roku odbyło się ono 1 kwietnia 2022 r. W grupie E od razu poznaliśmy wszystkich uczestników. Zostali nimi: Belgia, Kanada, Maroko oraz Chorwacja.

Drużyna Ranking FIFA Konfederacja FIFA Miejsce w eliminacjach
Belgia 2 UEFA Zwycięzca grupy E
Kanada 38 CONCACAF Zwycięzca rundy finałowej eliminacji
Maroko 24 CAF Zwycięzca 4 dwumeczu 3. rundy kwalifikacyjnej
Chorwacja 16 UEFA Zwycięzca grupy H

Belgia

Faworyt bukmacherów! Belgowie mają najmocniejszy skład i najszersze możliwości. Podczas ostatnich mistrzostw dotarli do półfinałów. w decydującym meczu przegrali jednak z późniejszymi mistrzami, czyli Francuzami. W meczu o 3. miejsce zaś wygrali z Anglikami 2:0. Czy znów dotrą tak wysoko?

Kanada

Będzie to drugi występ Kanadyjczyków na mundialu. Jak sobie poradzą podczas katarskiej rywalizacji? Jest szansa, że okażą się największym zaskoczeniem fazy grupowej. Zespół ten pewnie wygrał eliminacje w swojej strefie, a w składzie ma kilku ciekawych piłkarzy na światowym poziomie.

Maroko

Kolejny zespół w grupie, który ma mocny skład. Zajmuje 24. miejsce w rankingu FIFA. W 2018 r. reprezentacja tego kraju odpadła już w fazie grupowej, a do czterech wcześniejszych edycji nawet się nie dostała. Na zostanie czarnym koniem rozgrywek raczej nie mają szans, ale na zamieszanie w grupie jak najbardziej tak.

Chorwacja

Reprezentacja piłkarska Chorwacji przechodzi w ostatnim czasie zmianę pokoleniową. Wciąż jednak jest bardzo groźna i trudno z nią rywalizować na boisku. Podczas ostatnich mistrzostw świata dotarła aż do finału, ale zatrzymała ich Francja. Nie było to jednak dzieło przypadku! Co pokażą w tym roku?

Stadiony grupy F na mundialu w Katarze

Grupa F rozegra mecze na 4 stadionach: Khalifa International Stadium, Al Thumama Stadium, Al Bayt Stadium oraz Ahmad Bin Ali Stadium.

Ahmad Bin Ali Stadium

 • Miejscowość: Al-Rajjan
 • Pojemność: 44 740
 • Mecze: mecz otwarcia, 6 meczów grupowych, 1/8 finału

Al Bayt Stadium

 • Miejscowość: Al-Chaur
 • Pojemność: 60 000
 • Mecze: mecz otwarcia, 6 meczów grupowych, 1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał

Al Thumama Stadium 

 • Miejscowość: Doha
 • Pojemność: 40 000
 • Mecze: 6 meczów grupowych, 1/8 finału, ćwierćfinał

Khalifa International Stadium

 • Miejscowość: Ar-Rajjan
 • Pojemność: 40 000
 • Mecze: 6 meczów grupowych, 1/8 finału, mecz o 3. miejsce

Terminarz meczów grupy F:

 • Maroko – Chorwacja (23 listopada, godz. 11:00, Al Bayt Stadium)
 • Belgia – Kanada (23 listopada, godz. 20:00, Ahmad Bin Ali Stadium)
 • Belgia – Maroko (27 listopada, godz. 14:00, Al Thumama Stadium)
 • Chorwacja – Kanada (27 listopada, godz. 17:00, Khalifa International Stadium)
 • Chorwacja – Belgia (1 grudnia, godz. 16:00, Ahmad Bin Ali Stadium)
 • Kanada – Maroko (1 grudnia, godz. 16:00, Al Thumama Stadium)

Typy bukmacherów i kursy na grupę F na Mistrzostwach Świata 2022

Belgia – to zdecydowany faworyt grupy. Dużym zaskoczeniem byłoby inne miejsce niż pierwsze. Chorwacja, która również prezentuje niezwykle wysoki poziom, ma dużą szansę na zajęcie drugiego miejsca w grupie, ale na triumf w mistrzostwach już nie. Mimo że do rozgrywek zostało jeszcze sporo czasu w LV BET dostępne są obecnie ciekawe rynki na mundial, w tym na zwycięzcę. Kupon obstawiający Belgów jako mistrzów postawisz z kursem 13, zaś na Chorwatów – aż 51.

A może wolisz skupić się wyłącznie na początkowych meczach? Skorzystaj więc z rynków na poszczególne spotkania fazy grupowej, m.in. Belgia – Maroko czy Chorwacja – Kanada. Oba odbędą się 27 listopada. W pierwszym faworytem jest Belgia (kurs 1.55), zaś w drugim Chorwacja (kurs 1.82). Na każdy mecz dostaniesz prawie 200 rynków bukmacherskich! Sam zdecyduj, które mecze fazy grupowej chcesz typować. Porównaj rynki, kursy i postaw swoje kupony!

Zakłady bukmacherskie na faworytów grupy F w LV BET

Czekasz na duże emocje? Grupa F na pewno Ci je zapewni! Dwóch mocnych faworytów, ale dwa kolejne zespoły mogą zaskoczyć. Który z nich awansuje z fazy grupowej i powalczy w dalszych etapach rozgrywek na mistrzostwach świata w Katarze? Obstawiaj Mundial 2022 w LV BET. Postaw swoje typy bukmacherskie już dziś. Pamiętaj, że zarówno rynki, jak i wysokości kursów będą się zmieniały z czasem. Wykorzystaj najlepsze możliwości i obstawiaj Mistrzostwa Świata w Katarze razem z LV BET!