Mistrzostwa Świata FIFA 2022 grupa E | Katar 2022

Mistrzostwa Świata FIFA 2022 grupa E | Katar 2022

Grupa E podczas Mistrzostw Świata Katar 2022 to zmagania reprezentacji Hiszpanii, Niemiec i Japonii. Do tego grona dołączyła jeszcze reprezentacja Kostaryki. To grupa, w której znalazło się dwóch gigantów. Kto ma szanse na awans? Poznaj typy bukmachera LV BET! 

 1.  W grupie E Mistrzostw Świata 2022 znalazły się reprezentacje Hiszpanii, Niemiec, Japonii i Kostaryki. 
 2. To jedna z najmocniejszych grup tegorocznego mundialu. Największych emocji dostarczy spotkanie dwóch piłkarskich potęg, Hiszpanii i Niemiec.
 3. Kto awansuje z grupy E? Znasz już nasze typy bukmacherskie! teraz czas, aby postawił swoje w zakładach bukmacherskich w LV BET.

XXII Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 w Katarze zaplanowane są w dniach 21 listopada – 18 grudnia. Po raz pierwszy w historii turniej odbędzie się jesienią, na Bliskim Wschodzie, w państwie islamskim. Nowości będzie więc sporo. Kto sobie z nimi poradzi i wyjdzie z grupy? Typuj mecze fazy grupowej podczas mundialu w zakładach bukmacherskich LV BET! Swoje kupony będziesz mógł postawić na 32 reprezentacje z całego świata, które zostały podzielone na osiem grup. Do dalszej rywalizacji przejdą tylko dwa najlepsze zespoły z każdej z nich.

Mistrzostwa Świata grupa E – najważniejsze informacje dla kibica

1 kwietnia 2022 r. poznaliśmy podział na grupy. W piątek z nich, oznaczonej jako E, pewne miejsce przypadło drużynom z Hiszpanii, Niemiec oraz Japonii. Dołączy do nich również zwycięzca meczu barażowego. O miejsce na mundialu walczyła Kostaryka i Nowa Zelandia, ostatecznie to właśnie reprezentacja Kostaryki zwyciężyła i dołączyła do grupy E.

Drużyna Ranking FIFA Konfederacja FIFA Miejsce w eliminacjach
Hiszpania 7 UEFA Zwycięzcy grupy B
Kostaryka 31 CONCACAF zwycięzca barażu interkontynentalnego
Niemcy 12 UEFA Zwycięzcy grupy J
Japonia 23 AFC Wicemistrz grupy B 3. rundy kwalifikacyjnej

Hiszpania

Hiszpanie chcą wrócić na piłkarski szczyt? Wszystko na to wskazuje! Poprzednie mistrzostwa w ich wykonaniu nie były udane. Najpierw zmiana selekcjonera na dwa dni przed rozpoczęciem turniejowych zmagań, później problemy z wyjściem z grupy. Ostatecznie odpadli w 1/8 finału w meczu z Rosją. W 2010 r. zaś reprezentacja Hiszpanii została mistrzami świata. Obecnie zajmują 7. miejsce w rankingu FIFA i są mocnymi faworytami swojej grupy.

Kostaryka

O awans musieli więc walczyć w barażach. W ich finale spotkali się z reprezentacją Nowej Zelandii. Jedyny gol w meczu padł już w 3. minucie spotkania. Autorem gola był Joel Campbell. Nie przeszkodzili mu w tym nawet trzej rywale, którzy stali na drodze do bramki. To uderzenie zadecydowało o awansie – piątym w historii Kostaryki, w tym trzecim z rzędu.

Niemcy

Kolejny mocny faworyt grupy E! Niemcy nie mają pozwolić sobie na utratę nawet jednego punktu, a tym bardziej zlekceważyć Japończyków. Podczas mundialu w Rosji przekonali się, jak bolesne może być starcie z Azjatami. Cztery lata temu przegrali w grupie z Koreą Południową, co sprawiło, że musieli pożegnać się turniejem. Niemcy są jedną z najbardziej utytułowanych reprezentacji na międzynarodowej scenie – cztery razy sięgali po mistrzostwo (ostatnio w 2014 r.), wielokrotnie stawali też na niższych miejscach podium.

Japonia

Od 1998 r. Japończycy to stali bywalcy mistrzostw. Do tej pory jednak ominęły ich większe sukcesy i swoje zmagania kończyli na fazie grupowej lub 1/8 finału. W tegorocznym losowaniu znów nie mieli szczęścia, bo trafili na dwóch bardzo mocnych rywali. Na pewno wykorzystają każde ich potknięcie.

Stadiony grupy E na mundialu w Katarze

Grupa E rozegra mecze na 4 stadionach: Khalifa International Stadium, Al Thumama  Stadium, Al Bayt Stadium oraz Ahmad Bin Ali Stadium.

Ahmad Bin Ali Stadium

 • Miejscowość: Al-Rajjan
 • Pojemność: 44 740
 • Mecze: mecz otwarcia, 6 meczów grupowych, 1/8 finału

Al Bayt Stadium

 • Miejscowość: Al-Chaur
 • Pojemność: 60 000
 • Mecze: mecz otwarcia, 6 meczów grupowych, 1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał

Al Thumama Stadium

 • Miejscowość: Doha
 • Pojemność: 40 000
 • Mecze: 6 meczów grupowych, 1/8 finału, ćwierćfinał

Khalifa International Stadium

 • Miejscowość: Ar-Rajjan
 • Pojemność: 40 000
 • Mecze: 6 meczów grupowych, 1/8 finału, mecz o 3. miejsce

Terminarz meczów grupy E:

 • Niemcy – Japonia (23 listopada, godz. 14:00, Khalifa International Stadium)
 • Hiszpania – Kostaryka (23 listopada, godz. 17:00, Al Thumama Stadium)
 • Japonia – Kostaryka (27 listopada, godz. 11:00, Ahmad Bin Ali Stadium)
 • Hiszpania – Niemcy (27 listopada, godz. 20:00, Al Bayt Stadium)
 • Japonia – Hiszpania (1 grudnia, godz. 20:00, Khalifa International Stadium)
 • Kostaryka – Niemcy (1 grudnia, godz. 20:00, Al Bayt Stadium)

Typy bukmacherów i kursy na grupę E na Mistrzostwach Świata 2022

To grupa, w których jest dwóch mocnych faworytów nie tylko tej fazy, ale też i wymienianych wśród najsilniejszych reprezentacji tegorocznego mundialu. Już dziś możesz typować ich występy! Jeśli obstawisz, że mistrzostwo trafi do Hiszpanów dostaniesz w LV BET kurs 9, zaś wskazując Niemców – 12.

Niezwykle emocjonujące będzie też spotkanie tych dwóch zespołów na boisku. W fazie grupowej dojdzie do niego 27 listopada. Analitycy bukmachera LV BET nieznaczna przewagę dają zespołowi z Hiszpanii (kurs 2.53) nad reprezentacją Niemiec (kurs 2.75). A to tylko jeden z prawie 200 dostępnych rynków na to spotkanie w serwisie legalnego bukmachera, z których możesz skorzystać już dziś!

Pamiętaj, że w LV BET możesz też obstawiać inne mecze fazy grupowej tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Sytuacja w grupie E jest szczególnie ciekawa – dwóch gigantów, nieprzewidywalni Azjaci i jeszcze nieznany uczestnik. Podejmiesz wyzwanie i postawisz swoje pierwsze kupony?

Zakłady bukmacherskie na faworytów grupy E w LV BET

Grupa E podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze wydaje się być jedną z najsilniejszych. Sprawiło to dwóch jej uczestników – Hiszpania i Niemcy. Czy to właśnie te reprezentacje przejdą do dalszych rozgrywek? Do postawienia pewnych typów przyda się analiza bukmacherska. Przeprowadź ją i obstawiaj Mundial 2022 w LV BET!