Women’s British Open 

Women’s British Open 

Turniej AIG Women’s Open po raz pierwszy odbędzie się w angielskim klubie golfowym Walton Heath. To jedno z najlepszych pól golfowych Heathland w Wielkiej Brytanii, które gościło British Masters i Senior Open. Tegoroczne zawody organizowane są przez The R&A, który jest także organizatorem Open Championship, w tym 151. Open Championship w Royal Liverpool Golf Club. Zapowiada się więc rywalizacja na najwyższym poziomie! Obstawiaj jej wyniki w zakładach bukmacherskich w LV BET!

Co warto wiedzieć o Women’s British Open?

Women’s Open, wcześniej znany jako Women’s British Open, to najważniejsze mistrzostwa w profesjonalnym golfie kobiet, uznawane zarówno przze LPGA Tour, jak i Ladies European Tour. Aktualną mistrzynią jest Ashleigh Buhai, która wygrała w Muirfield w 2022 r.

Zazwyczaj turniej rozgrywany jest pod koniec lipca lub na początku sierpnia. Wyjątkowo przełożone były dwie edycje – w 2012 r. zawody odbyły się w połowie września ze względu na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie, zaś dwa lata później w połowie lipca, tydzień przed mistrzostwami.

Najwięcej zwycięstw w Women’s British Open do tej pory odniosły: Karrie Webb z Australii i Sherri Steinhauer ze Stanów Zjednoczonych. Triumfowały po trzy razy. Do dwa zwycięstwa zaś odniosły Yani Tseng z Tajwanu i Jiyai Shin z Korei Południowej.

Historia Women’s British Open

Pierwszy turniej golfowy kobiet rozegrany był w 1976 r. To właśnie wtedy mistrzostwa kobiet British Open Amateur Stroke Play został rozszerzony o zawodowców. Początkowo zawody organizowane były przez Ladie’s Golf Union. Pula nagród wyniosła 200 funtów, później wzrosła do 500 funtów. W historii zapisały się najlepsze golfistki, m.in. amatorka Jenny Lee Smith, która wygrała turniej z Sauders, zwyciężczynią z 1977 r. czy Janet Melville, która triumfowała rok później.

Kiedy i gdzie odbędzie się turniej?

Turniej golfowy AIG Women’s Open odbędzie się w dniach 10-13 sierpnia 2023 r. Jest on uznawany za najbardziej prestiżowy turniej golfowy kobiet. 51. otwarte mistrzostwa w golfa rozegrane będą w Royal Liverpool Golf Club w Hoylake, Merseyside w Anglii. Będą to 13. zawody zorganizowane w Liverpoolu.

Pula nagród wyniesie rekordowe 10 milionów dolarów – po podwyżce z 4,5 miliona w 2021 r. Tradycyjnie najwyżej klasyfikowana zawodniczka amatorka otrzymuje trofeum – Salver Trophy.

Faworyci Women’s British Open

Kwalifikacje wstępne do głównego turnieju będą rozegrane na 18 dołkach w The Buckinghamshire w Denham. Odbędą się w poniedziałek 17 lipca 2023 r. Końcowa rywalizacja w ramach kwalifikacji zaś zaplanowana jest na 7 sierpnia 2023 r. w Hankley Common w Surrey. Co najmniej trzy golfistki wywalczą miejsca w turnieju AIG Women’s Open. Na pełną listę zawodniczek musimy więc jeszcze poczekać. Dopiero wtedy można będzie też typować zwyciężczynie zbliżającej się rywalizacji.

Wśród faworytek na pewno znajdą się triumfatorki ostatnich edycji turnieju. Kto wstawał na podium we wcześniejszych latach?

2022 r.  

1. miejsce: Ashleigh Buhai

2. miejsce: Chun In-gee

2021 r. 

1. miejsce: Anny Nordqvist

2. miejsce: Georgia Hall, Madelene Sagstrom, Lizette Salas

2020 r. 

1. miejsce: Zofia Popow

2. miejsce: Thidapa Suwannapura

Typy i zakłady na Women’s British Open

Serwis internetowy oraz aplikacja mobilna LV BET – to właśnie tam możesz postawić swoje typy bukmacherskie na golfa! Legalny bukmacher pozwala na typowanie wydarzeń sportowych i zawieranie zakładów zgodnych z polskim prawem. Poznasz tam szeroki wybór rynków i wysokość oferowanych kursów. Jakie typy na golfa możesz postawić w LV BET? To przede wszystkim zakład na zwycięzcę i zakłady H2h, polegające na porównaniu wyników dwóch wskazanych zawodników. Sprawdź dokładne możliwości obstawiania i postaw swoje kupony już dziś!

Obstawianie golfa w LV BET

Odpowiednie przygotowanie to podstawa pewnego i trafnego typowania nie tylko golfa, ale też innych sportów w zakładach bukmacherskich LV BET. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim – poznaj zawodniczki. Wiedza o graczach to podstawa. Osiągane przez nie wyniki w poprzednich turniejach, forma oraz cele, ale też informacje o przygotowaniach pozwolą Ci określić możliwości. Ważna jest też sympatia golfistek do danego pola – jego położenia, ilości pagórków czy zbiorników wodnych. Sprawdź też prognozę pogody, bo ta może pokrzyżować plany nawet najlepszych golfistów.

Im wyższa ranga turnieju, a co za tym idzie oferowana pula nagród, tym większa motywacja uczestników do wygranej. Przeanalizuj też statystyki poprzednich turniejów, sprawdź oferowane kursy wyłapując pomyłki analityków bukmachera, a nawet media społecznościowe. Te wszystkie informacje pozwolą Ci na postawienie pewnych typów bukmacherskich na golfa w LV BET!