Yonex All England Open Badminton Championships 2021

Yonex All England Open Badminton Championships 2021

155 meczów w ciągu 5 dni – tak w skrócie będzie wyglądała tegoroczna edycja najstarszego turnieju badmintona – Yonex All England Open Badminton Championship 2021. Na Utilita Arena Birmingham można będzie zobaczyć najlepszych zawodników z całego świata. Powalczą nie tylko o tytuły, ale też wielkie pieniądze, bo w puli jest aż 850 tys. dolarów. Jeśli chcesz poczuć klimat i wygrywać razem z najlepszymi zawodnikami odwiedź serwis internetowy bukmachera LV BET. Znajdziesz w nim najlepsze zakłady bukmacherskie na Yonex All England Open Badminton Championship 2021.

Niestety, zawodnicy wystąpią za zamkniętymi drzwiami. Z powodu epidemii koronawirusa na Birmingham zabraknie kibiców. Emocje będą jednak sięgały zenitu, bo każdy dzień będzie wypełniony meczami, które fani będą mogli śledzić na żywo. Transmisje udostępni online BBC, a dodatkowo uruchomione zostanie BETV z transmisjami na żywo ze wszystkich pięciu kortów.

Zawodnicy podczas Yonex All England Open Badminton Championship 2021

Tegoroczne rozgrywki będą 111. edycją tego najstarszego i najbardziej prestiżowego turnieju badmintona na świecie. Potrwają od środy 17 marca do niedzieli 21 marca. Przed rozgrywkami odbędzie się losowanie. Kto w nim weźmie udział?

Najliczniej reprezentowanym narodem w singlu męskim będzie Dania. O zwycięstwo powalczy triumfator z 2020 r. – Viktor Axelsen, ale też Andres Antonses i Resmus Gemke. Nie zabraknie też Japończyków, których reprezentować będzie mistrz z 2019 r. Kento Momota, Kanta Tsuneyam i Kenta Nishimoto. Indonezję reprezentować będą zaś Anthony Ginting oraz Jonatan Christie.

Szansę na zagranie podczas Yonex All England ma też zawodnik kraju-gospodarza, a dokładniej Toby Penty. Byłby to jego pierwszy występ w turnieju.

W rywalizacji kobiet sytuacja jest dość klarowna.  Na pewno nie wystąpi zeszłoroczna mistrzyni – T`ai Tzu Ying wycofała się z rywalizacji. Obecnie najlepszą zawodniczką jest Carolina Marin, która zresztą w ubiegłym roku przegrała właśnie z Ying w półfinale. Można się spodziewać, że w tym roku zechce pójść dalej i powalczy o najwyższe miejsce na podium.

W pierwszej dziesiątce kobiet znalazły się aż trzy Japonki: Nozomi Okuhara, Akane Yamaguchi i Sayaka Takahashi. Kto z nich okaże się najlepszy?  Dowiemy się już 21 marca.

Terminarz rozgrywek Yonex All England 2021

Rozgrywki turniejowe przewidziane są na 5 dni. W sumie rozegranych zostanie 155 meczy w ciągu ponad 50 godzin! Tegoroczne rozgrywki nie rozpoczną się tradycyjną rundą kwalifikacyjną, a od razu losowaniem. 17 marca (środa) przewidzianych jest 80 starć w godzinach 9-23. W czwartek zaś zawodnicy wyjdą na boiska o godzinie 10 i do godziny 20 rozegrają 40 meczów. Piątek to czas na ćwierćfinały (20 meczów w godz. 10-20), a sobota na półfinały (10 meczów w godz. 10-20). Niedziela przewidziana jest na mecze finałowe w pięciu kategoriach. Badmintoniści zmaczania rozpoczną o godzinie. 10, a już o 15 będą znani wszyscy mistrzowie.

Zakłady bukmacherskie na Yonex All England 2021

W serwisie internetowym oraz aplikacji mobilnej LV BET możesz typować zwycięzców angielskiego turnieju. Wystarczy kilka kliknięć, aby postawić swój zwycięski kupon. Ten szybki, emocjonujący sport ma swoich fanów na całym świecie. Jeśli jesteś jednym z nich musisz dołączyć do gry! U legalnego bukmachera LV BET masz szansę na wygrywanie razem z najlepszymi zawodnikami na świecie. Przekonaj się, że bukmacherskie na badmintona Yonex All England 2021 są właśnie dla Ciebie.