Cristiano Ronaldo zmieni klub? Może wrócić do Hiszpanii!

Cristiano Ronaldo zmieni klub? Może wrócić do Hiszpanii!

Cristiano Ronaldo odejdzie z Juventusu? Portugalczyk podobno nie czuje się najlepiej w Turynie i chciałby zmienić otoczenie, a jego agent, Jorge Mendes, kontaktował się już nawet z klubem, do którego mógłby trafić CR7. Chodzi o… Real Madryt!

Cristiano Ronaldo opuścił Real w 2018 roku jako jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii stołecznego klubu. Dlaczego więc odszedł? Oficjalnie mówiło się o poszukiwaniu nowych wyzwań, ale nieoficjalnie chodziły też głosy, że Portugalczyk nie czuł się wystarczająco doceniany zarówno przez władze, jak i kibiców „Królewskich”.

Nie wszyscy mogli sobie pozwolić na sprowadzenie takiego piłkarza, ale z tych ekip, które mogły spełnić finansowe wymagania CR7, najciekawszy projekt – zdaniem samego piłkarza – miał Juventus. „Stara Dama” seryjnie zdobywała tytuły mistrzowskie we Włoszech, ale cały czas brakowało pewnego elementu, by odnieść sukces także na arenie międzynarodowej. Tym brakującym ogniwem miał być właśnie Ronaldo.

Sęk w tym, że odkąd Portugalczyk trafił do Turynu, to Juventus odpadał z Ligi Mistrzów z takimi rywalami jak Ajax Amsterdam (ćwierćfinał sezonu 2018/2019), Olympique Lyon (1/8 finału sezonu 2019/2020) czy FC Porto (1/8 finału sezonu 2020/2021). Ronaldo nie tylko nie pomógł drużynie w osiąganiu sukcesów w Europie, ale wręcz mówi się, że jego charakter i styl gry przeszkadzają reszcie kolegów. Wydaje się też, że klęska z Porto przelała czarę goryczy – zarówno jeśli chodzi o samego piłkarza, który ma dość zrzucania na niego odpowiedzialności za wszelkie niepowodzenia, jak i jeśli chodzi o klub, który płaci grube miliony za utrzymanie gwiazdy, która nie jest w stanie dać zespołowi impulsu.

Co w tej sytuacji? Całkiem niewykluczone, że obie strony będą chciały zakończyć współpracę. W hiszpańskich mediach słychać nawet głosy, że otoczenie CR7 rozpoczęło już poszukiwania nowego klubu. Jego agent, Jorge Mendes, miał się nawet kontaktować z jednym z nich. Chodzi o… Real Madryt!

Mendes rozmawiał z Realem Madryt o sytuacji i powrocie Cristiano. Ton był nieformalny, ale relacje Mendesa z klubem są bardzo dobre, kontakt jest stały i pojawił się temat Ronaldo. Nie było oferty, nie było żadnych negocjacji, ale została podjęta taka kwestia. Może nawet Cristiano o tym nie wie, ale rozmawiano na jego temat – powiedział Josep Pedrerol, dziennikarz „El Chiringuito”.

To jednak nie jest jedyny możliwy kierunek, w jakim mógłby podążyć Ronaldo. Według innych medialnych doniesień Portugalczyka chciałoby też sprowadzić… PSG. Ale tylko w przypadku sprzedaży jednej ze swoich gwiazd – Neymara lub Kyliana Mbappe. Na ten moment bardziej prawdopodobny jest transfer tego drugiego, którego chce… Real.

Jedno jest pewne – najbliższe okienka transferowe mogą być niezwykle interesujące, a jeden ruch może wywołać lawinę kolejnych. Pod tym względem czeka nas najgorętsze lato w historii?