Maraton berliński 

Maraton berliński 

Jedna z najważniejszych imprez biegowych na świecie. Maraton berliński co roku przyciąga najlepszych zawodników z całego świata, a na niemieckich drogach bite są kolejne rekordy. Jak będzie wyglądała tegoroczna rywalizacja? Poznaj najważniejsze informacje o Maratonie Berlińskim i postaw swoje typy bukmacherskie w zakładach online LV BET. 

Najważniejsze informacje o maratonie w Berlinie

Przed każdą rywalizacją w Berlinie eksperci i typerzy wskazują zawodników, którzy mają szansę na pobicie rekordów. W ostatnim czasie największe nadzieje pokładane są w jednym maratończyku. To Kenijczyk Eliud Kipchoge. Światowa Federacja Lekkiej Atletyki World Athletics zakończyła niedawno proces ratyfikacji rekordu świata wynoszącego 2:01:09, który zawodnik uzyskał 25 września 2022 r. właśnie podczas Maratonu Berlińskiego. To do niego należał również poprzedni najlepszy wynik w tabelach wszech czasów.

Eliud Kipchoge  to dwukrotny mistrz olimpijski. W ubiegłym roku pewnie wygrał BMW Berlin Marathon i poprawił poprzedni rekord świata o 30 sekund. Ustanowił go we wrześniu 2018 r.

W sumie Eliud Kipchoge ustanowił ósmy z rzędu rekord świata, który padł na trasie Maratonu Berlińskiego.

Za swój sukces Kenijczyk otrzymał nagrody finansowe. Dostał łącznie 120 tysięcy euro (40 tysięcy euro za zwycięstwo w maratonie, 50 tysięcy euro za rekord świata i 30 tysięcy euro premii za wynik poniżej 2:03:30). Tegoroczny zwycięzca również może liczyć na podobne gratyfikacje.

Kiedy i gdzie się odbędzie?

Berlin Maraton 2023 odbędzie się 24 września 2023 r. Każdego zawodnika będzie obowiązywał limit czasowy wynoszący 6:15 godzin (po przejściu maty do pomiaru czasu). Jeśli do godz. 16:40 sportowiec nie przebiegnie 38,5 km będzie musiał zejść z oficjalnej trasy i kontynuować jazdę chodnikiem.

Kilka słów o historii maratonie w Berlinie

Maraton Berliński, obecnie BMW Berlin Maraton to bieg uliczny rozgrywany co roku we wrześniu lub październiku. Maratończycy biegną po ulicach Berlina. Po raz pierwszy odbył się 13 października 1974 r. Rywalizacja rozegrana była wyłącznie na ulicach Berlina Zachodniego. Bieg odbył się na dystansie 42,195 km. Udział w nim wzięło 286 osób.

Pierwszymi zwycięzcami biegu zostali Gunter Hallas (uzyskał czas 2:44:53) oraz Jutta von Hasse (czas 3:22:01). Bieg ten rozgrywany jest od lat w tej samej formie. Tradycyjnie już linia startu i mety usytuowane są w pobliżu Bramy Brandenburskiej.

Co ciekawe, Maraton Berliński to pomysł maratończyka, który był… piekarzem, ale też mistrzem świata w sztafecie na 3 tys. metrów, Horsta Milde. Pierwszy zwycięzca zawodów zaś startuje w imprezie do dziś.

Trasa maratonu w Berlinie

Berliński Maraton co roku przebiega po ulicach całego miasta. Zawodnicy muszą pokonać wielką pętlę dookoła miasta. Każdego roku biegaczy wspiera milionowa publiczność ustawiona wzdłuż trasy biegu. Imprezę tą uwielbiają również zawodnicy. Maraton ten jest uważany za jeden z najszybszych na świecie. Trasa nie oferuje przewyższeń, dzięki czemu wielu maratończyków podejmuje próbę pobicia rekordu świata.

Program maratonu w Berlinie

Zawodników można będzie podziwiać na berlińskich drogach w niedzielę 24 września 2023 r. Pierwsi zawodnicy wystartują o godz. 8:50 (Handbiker). Dwie minuty później wyruszą zawodnicy na wózkach inwalidzkich oraz kolarze. Biegacze zaś rozpoczną swoje zmagania z królewskim dystansem o godz. 9.15. Będą wypuszczani na trasę w czterech falach.

Zakłady bukmacherskie na maratony w LV BET

Legalny bukmacher LV BET na co dzień towarzyszy wszystkim najważniejszym rozgrywkom sportowym na świecie. Możesz obstawiać wyniki rywalizacji w kilkudziesięciu dyscyplinach. Do wyboru dostaniesz wiele wydarzeń, a na każde z nich atrakcyjne rynki i kursy. Możesz też obstawiać maratony! Wszystkie możliwości typowania poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a przefiltrujesz ofertę do tej interesującej i zawrzesz swoje szczęśliwe kupony. Możesz też skorzystać z wielu promocji i bonusów, które sprawią, że Twoje typowanie będzie jeszcze bardziej emocjonujące. Podejmij nowe wyzwanie i obstawiaj maratony w LV BET!

Obstawianie maratonów w LV BET

Typowanie maratonów może sprawić problem niedoświadczonemu graczowi, którzy nie zna tej dyscypliny. Wiedza o zawodnikach, ale też trasie, którą muszą pokonać, jest kluczowa podczas obstawiania. Musisz sprawdzić ostatnio osiągane wyniki przez wybranych zawodników. Często wskazują one na formę i możliwości w danym momencie. Nie ma więc sensu sprawdzać ich startów z wielu miesięcy wcześniej. Istotne informacje dotyczą też kontuzji. Każdy uraz może całkowicie zmienić możliwości podczas wyścigu. Typowanie warto więc rozpocząć od ograniczenia ilości zawodników, którzy mają szansę na walkę o ostateczne zwycięstwo. Możesz też przeprowadzić analizę H2H.

Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę podczas analizy bukmacherskiej? Przede wszystkim na pogodę. Ma ona duże znaczenie na wyniki, ponieważ wszystkie biegi maratońskie rozgrywane są w otwartej przestrzeni. Zawodnicy z Afryki znacznie lepiej radzą sobie w wysokich temperaturach niż w chłodnej aurze. Istotna jest też ranga zawodów. Im wyższy prestiż, tym wyższe nagrody, a co za tym idzie – motywacja. Przeanalizuj jak najwięcej informacji i postaw swoje typy bukmacherskie na maratony w LV BET!