Puchar Świata mężczyzn w skokach narciarskich etap 4: Austria – Bischofshofen HS 142 (K-125) konkurs indywidualny nocny

Puchar Świata mężczyzn w skokach narciarskich etap 4: Austria – Bischofshofen HS 142 (K-125) konkurs indywidualny nocny

Po Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen i Innsbrucku skoczków czeka podróż do Bischofshofen. Na Skoczni im. Paula Ausserleitnera (HS142) rozegrane zostaną treningi i kwalifikacje do finałowego konkursu 72. Turnieju Czterech Skoczni. Kto ma szansę na triumf? Oto najważniejsze informacje o zbliżającym się konkursie, dzięki którym będziesz mógł typować skoki w zakładach bukmacherskich LV BET.

Puchar Świata mężczyzn w skokach narciarskich: Austria – Bischofshofen harmonogram

Skocznia Paul-Ausserleitner-Schanze w Bischofshofen to obiekt K125, HS 142. Najdłuższy skok w tym miejscu oddany został 6 stycznia 2019 r. Wykonał go Dawid Kubacki, który poszybował 145 m i ustanowił rekord skoczni. Szansa na pokonanie tego wyniku najlepsi skoczkowie świata będą mieli 6 stycznia 2024 r. To właśnie tego dnia zaplanowane są skoki konkursowe w austriackim Bischofshofen.

Puchar Świata mężczyzn w skokach narciarskich w Bischofshofen – konkurs indywidualny nocny

Piątek, 05.01.2024
13:00 – Odprawa techniczna
14:15 – Oficjalny trening
16:30 – Kwalifikacje

Sobota, 06.01.2024
15:00 – Seria próbna
16:30 – Pierwsza seria konkursowa

Faworyci Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich w Bischofshofen

Na przełomie lat 2022/2023 rozegrano 71. edycję Turnieju Czterech Skoczni. Na podium stanęło trzech, świetnych zawodników: Halvor Egner Granerud, Dawid Kubacki i Anze Lanisek. 6 stycznia 2023 r. rozegrany został czwarty konkurs z cyklu, tym razem w niemieckim Bischofshofen. Po raz kolejny triumfowali Halvor Egner Granerud, Anze Lanisek i Dawid Kubacki.

W obecnym sezonie ubiegłoroczni zwycięzcy nie osiągają tak dobrych wyników. Po trzech konkursach najlepsze wyniki osiągnął Anze Leninsek, który jest 9. w klasyfikacji generalnej.

Halvor Egner Granerud zaś jest dopiero na 16. miejscu. A jeszcze przed inauguracją skoczek zapowiadał, że jest dobrze przygotowany do Pucharu Świata. Pierwsze konkursy jednak nie poszły po jego myśl – w Lillehammer był na 16. i 10. miejscu, a w Ruce – 15. na normalnej skoczni i 17. na skoczni dużej. Doświadczenie i znajomość obiektu w Bischofshofen mogą pomóc mu w osiągnięciu sukcesu w turnieju. Nienajlepsze występy zaliczyli do tej pory również Polscy skoczkowie. Zajmują odległe miejsca w rywalizacji. Są świadomi swojej słabości. Trwają intensywne działania Związku, trenera i zawodników, aby zmienić tę sytuację.

Na najwyższych miejscach podium Pucharu Świata w skokach narciarskich stoją obecnie Stefan Kraft, Andreas Wellinger i Karl Geiger. Czy to właśnie oni powalczą o wygraną w najbliższym cyklu Turnieju Czterech Skoczni?

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w sezonie 2023/2024:

1.     Stefan Kraft – 509 pkt.

2.     Andreas Wellinger – 380 pkt.

3.     Karl Geiger – 353 pkt.

4.     Pius Paschke – 283 pkt

5.     Jan Hoerl – 236 pkt.

6.     Ryoyu Kobayashi – 223 pkt.

7.     Stephan Leyhe – 202 pkt.

8.     Daniel Tschofenig – 188 pkt.

9.     Anze Lainsek – 178 pkt.

10.  Gregor Deschwanden – 174 pkt.

20. Piotr Żyła – 56 pkt.

24. Dawid Kubacki – 46 pkt.

37. Paweł Wąsek – 8 pkt.

43. Kamil Stoch – 3 pkt.

Gdzie można oglądać transmisję Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich w Bischofshofen?

Za transmisję konkursów Pucharu Świata w sezonie 2023/2024 odpowiada grupa Discovery. Turniej Czterech Skoczni można będzie oglądać w Eurosporcie i w TVN. Stream online zaś udostępniany jest w platformie Player.pl. W tych miejscach zobaczysz również zmagania w Bischofshofen. Poznaj godziny rozpoczęcia zmagań i rozpocznij obstawianie wyników na żywo.

5 stycznia 2024 r.

godz. 16.15

Eurosport: TCS w Bischofshofen – kwalifikacje

godz. 16.20

Player: TCS w Bischofshofen – kwalifikacje

6 stycznia 2024 r.

godz. 16.15

Eurosport, TVN: TCS w Bischofshofen – konkurs indywidualny

godz. 16.20

Player: TCS w Bischofshofen – konkurs indywidualny

To koleje sezon, w którym nie obejrzysz narciarskich zmagań w Telewizji Polskiej. Państwowy operator pokaże jedynie konkursy PŚ rozgrywane w naszym kraju, m.in. w Zakopanem.

Obstawianie Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich w LV BET

Ostatni przystanek w Turnieju Czterech Skoczni w tym sezonie zapowiada się bardzo emocjonująco! Typerzy nie powinni mieć problemu z określeniem możliwości poszczególnych zawodników. Po trzech rozegranych konkursach czwarty wydaje się być formalnością. Ale czy na pewno wygra zwycięzca poprzednich odsłon zmagań? Aby postawić pewne typy bukmacherskie niezbędna jest dokładna analiza. To dzięki niej zminimalizujesz ponoszone ryzyko i postawisz pewne kupony na skoki narciarskie w LV BET!

Typy i zakłady na Puchar Świata mężczyzn w skokach narciarskich w LV BET

Który zawodnik wygra rywalizację w Bischofshofen? Do kogo trafi Złoty Orzeł? Wskazanie zwycięzców to podstawowe możliwości typowania w zakładach bukmacherskich LV BET. Wszystkie dostępne rynki możesz z łatwością sprawdzić w dwóch miejscach – w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilne legalnego bukmachera. Niezależnie od czasu i miejsca będziesz mógł też postawić swoje kupony na Turniej Czterech Skoczni i dać sobie szanse na wygraną! Skorzystaj też z promocji i bonusów, dzięki którym będziesz miał szansę na bardziej emocjonującą zabawę w LV BET. Rywalizacja w tym roku zapowiada się bardzo ciekawie więc warto zostać jej częścią.