Puchar Świata mężczyzn w skokach narciarskich etap 4: Austria – Innsbruck HS 128 (K-120) konkurs indywidualny

Puchar Świata mężczyzn w skokach narciarskich etap 4: Austria – Innsbruck HS 128 (K-120) konkurs indywidualny

Austria, Innsbruck, skocznia Bergisel – to właśnie tam rozegrany będzie trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2023/2024. Poznaj najważniejsze informacje o tym wydarzeniu i zawodnikach, a następnie obstawiaj swoich faworytów w zakładach bukmacherskich LV BET.

Puchar Świata mężczyzn w skokach narciarskich: Austria – Innsbruck harmonogram

Skocznia Bergisel w Innsbrucku K120, HS128 znajduje się w kalendarz TCS od początku cyklu. Rekord tego miejsca ustanowił Michael Haybock, który 4 stycznia 2015 r. skoczył na odległość 138 m. Na poprawę tego rezultatu zawodnicy będą mieli okazję 3 stycznia 2024 r. Poznaj harmonogram trzeciego konkursu rozgrywanego w ramach Turnieju Czterech Skoczni 2023/2024 i typuj faworytów w zakładach bukmacherskich LV BET.

Puchar Świata mężczyzn w skokach narciarskich w Innsbrucku – konkurs indywidualny

Wtorek, 02.01.2024
9:00 – Odprawa techniczna
11:15 – Oficjalny trening
13:30 – Kwalifikacje

Środa, 03.01.2024
12:00 – Seria próbna
13:30 – Pierwsza seria konkursowa (KO)

Faworyci Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich w Innsbrucku

71. edycja Turnieju Czterech Skoczni, rozegrana w sezonie 2022/202, przyniosła mocnych faworytów rozgrywek. W konkursach Pucharu Świata zwyciężył Halvor Egner Granerud, a za nim znaleźli się Dawid Kubacki i Anze Lanisek. Tych trzech zawodników było najlepszych podczas rywalizacji iw Innsbrucku. 4 stycznia 2023 r. z triumfu cieszył się Dawid Kubacki, drugi był Norweg Halvor Egner Granerud, a trzeci Słoweniec Anze Lanisek. Piąty w zawodach był Kamil Stoch, dziesiąty Piotr Żyła, zaś dwudziesty Paweł Wąsek.

W tym sezonie wyjątkowo dobrze spisuje się Stefan Kraft, Andreas Wellinger i Karl Geiger. Tych trzech zawodników osiągnęło najlepsze rezultaty w dotychczasowych konkursach.

Wśród najlepszych zawodników zabrakło Polaków. Mimo początkowych nadziei nie sprawdza się taktyka trenera, a zawodnicy nie prezentują pełni formy. O czas poprosił kibiców sam Kamil Stoch. Jest świadomy problemów i uważa, że on i koledzy z kadry są w stanie powalczyć o najwyższe miejsca w kolejnych konkursach. Doświadczeni typerzy zdają sobie zapewne sprawę z faktu, że Kamil Stoch w pierwszych startach zawsze się rozkręcał, a pełnię formy osiągał w kolejnych zawodach. Czy tak będzie i tym razem? Słabe wyniki wykręcili nie tylko Biało-czerwoni, ale też zeszłoroczny triumfator Turnieju Czterech Skoczni, Halvor Egner Granerud. Jeszcze przed inauguracją zapowiadał, że jest dobrze przygotowany do Pucharu Świata i będzie walczył o najdalsze skoki. W pierwszych konkursach nie udało się – w Lillehammer był na 16. i 10. miejscu, a w Ruce, przed własną publicznością, zakończył zmagania na 15. na normalnej skoczni i 17. na skoczni dużej. W klasyfikacji generalnej jest 16.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w sezonie 2023/2024:

1.     Stefan Kraft – 509 pkt.

2.     Andreas Wellinger – 380 pkt.

3.     Karl Geiger – 353 pkt.

4.     Pius Paschke – 283 pkt

5.     Jan Hoerl – 236 pkt.

6.     Ryoyu Kobayashi – 223 pkt.

7.     Stephan Leyhe – 202 pkt.

8.     Daniel Tschofenig – 188 pkt.

9.     Anze Lainsek – 178 pkt.

10.  Gregor Deschwanden – 174 pkt.

20. Piotr Żyła – 56 pkt.

24. Dawid Kubacki – 46 pkt.

37. Paweł Wąsek – 8 pkt.

43. Kamil Stoch – 3 pkt.

Gdzie można oglądać transmisję Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich w Innsbrucku?

2,24 mln – tylu widzów zasiadło w Polsce przed telewizorami i obejrzało dotychczasowe konkursy Pucharu Świata w Eurosporcie i TVN. Kolejne zmagania skoczków, w tym w ramach cyklu Turnieju Czterech Skoczni, również można będzie zobaczyć na tych kanałach. Stream online będzie dostępny w serwisie Player.pl.

Oglądanie transmisji live pozwoli Ci na skorzystanie z wyjątkowej oferty zakładów bukmacherskich na żywo. To też świetne przygotowanie przed typowaniem kolejnych konkursów.

Poznaj harmonogram PCS w Innsbrucku:

2 stycznia 2024 r.

godz. 13.15

Eurosport: TCS w Innsbrucku – kwalifikacje

2 stycznia 2024 r.

godz. 13.20

Player: TCS w Innsbrucku – kwalifikacje

3 stycznia 2024 r.

godz. 13.15

Eurosport, TVN: TCS w Innsbrucku – konkurs indywidualny

godz. 13.20

Player: TCS w Innsbrucku – konkurs indywidualny

Obstawianie Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich w LV BET

Konkursy indywidualne, które zawiera terminarz Pucharu Świata w skokach narciarskich, cieszą się popularnością nie tylko wśród fanów tego sportu, ale też wśród typerów. Turniej Czterech Skoczni jest jedną z możliwości obstawiania tego sportu. Przez postawieniem swoich kuponów warto się przygotować – poznać zawodników, ich ostatnie osiągi, ale też sprawdzić doświadczenie w danym miejscu. Nie bez znaczenia pozostają też opinie sportowych ekspertów, a nawet wysokość oferowanych kursów. Wszystkie te informacje pozwolą Ci zminimalizować ponoszone ryzyko i postawić pewne kupony bukmacherskie na zawody.

Typy i zakłady na Puchar Świata mężczyzn w skokach narciarskich w LV BET

Niezależnie od tego, czy chcesz typować konkurs indywidualny czy konkurs duetów, niezależnie od miejsca rywalizacji – najważniejsze wydarzenia PŚ w skokach będziesz mógł obstawiać w LV BET. Legalny bukmacher udostępnia szeroką ofertę rynków na zawody Raw Air czy w amerykańskim Lake Placid. Polska, Szwajcaria, Niemcy, Japonia, Norwegia – miejsce konkurencji również nie ma znaczenia. W serwisie internetowym legalnego bukmachera znajdziesz szeroki wybór rynków na konkursy w Innsbrucku, ale też Garmisch Partenkirchen czy Zakopane. Wystarczy kilka kliknięć, a przefiltrujesz ofertę, postawisz swoje typy na najciekawsze rynki wygrasz w konkursie TCS w LV BET.