Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich: Niemcy – Garmisch-Partenkirchen HS 142 (K-125) konkurs indywidualny nocny

Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich: Niemcy – Garmisch-Partenkirchen HS 142 (K-125) konkurs indywidualny nocny

Po raz pierwszy w historii Pucharu Świata kobiet zawodniczki udadzą się do Garmisch-Partenkirchen, gdzie dwa dni przed Turniejem Czterech Skoczni będą rywalizowały o punkty w klasyfikacji generalnej cyklu. Poznaj najważniejsze informacje o zbliżającym się wydarzeniu, dzięki którym postawisz pewne typy na skoki narciarskie w zakładach bukmacherskich LV BET.

Najważniejsze informacje o Pucharze Świata kobiet w skokach narciarskich

30 grudnia 2023 r., Garmisch-Partenkirchen HS142, Niemcy – to najważniejsze informacje o kolejnej odsłonie zmagań w ramach Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich. Piąty konkurs w sezonie 2023/2024 będzie Turniejem 2 nocy.

Zawodniczki powalczą na skoczni olimpijskiej w Garmisch-Partenkirchen. To jeden z najnowocześniejszych obiektów na świecie. Regularnie występują tam najlepsi skoczkowie świata, a teraz czas również na panie. Warto pamiętać, że ich konkurs rozegrany będzie dwa dni przed rywalizacją mężczyzn w Turnieju Czterech Skoczni.

Oficjalny rekord skoczni wynosi 143,5 m i należy do Simona Ammanna. Szwajcar ustanowił go 1 stycznia 2010 r. podczas Turnieju Czterech Skoczni, a 10 lat późnej identyczny wynik osiągnął Norweg Marius Lindvik. W rywalizacji kobiet rekordowe odległości nie padają.

Konkurs w Garmisch-Partenkirchen będzie piątą odsłoną zmagań Pucharu Świata w sezonie 2023/2024. Wyniki wcześniejszych konkursów:

2 grudnia 2023 r.

Lillehammer HS 98 (K-90):

1. miejsce: Yuki Ito

2. miejsce: Josephine Pagnier

3: miejsce: Aleexandria Loutitt

2 grudnia 2023 r.

Lillehammer HS 140 (K-123):

1. miejsce: Josephine Pagnier

2. miejsce: Aleexandria Loutitt

3: miejsce: Eirin Maria Kvandal

15 grudnia 2023 r.

Engelberg HS 140 (K-125) nocny

1. miejsce: Josephine Pagnier

2. miejsce: Aleexandria Loutitt

3: miejsce: Ema Klinec

15 grudnia 2023 r.

Engelberg HS 140 (K-125) nocny

1. miejsce: Nika Prevc

2. miejsce: Ema Klinec

3: miejsce: Eirin Maria Kvandal

Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich: Niemcy – Garmisch-Partenkirchen harmonogram

W poprzednich sezonach zawodniczki nie występowały na tej niemieckiej skoczni, a to oznacza, że zadebiutują na obiekcie. Żadna z uczestniczek zmagań nie będzie więc miała doświadczenia w tym miejscu, które może być zaletą.

Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich w Garmisch-Partenkirchen – konkurs indywidualny nocny

Piątek, 29.12.2023
20:00 – Odprawa techniczna

Sobota, 30.12.2023
10:00 – Oficjalny trening
16:15 – Kwalifikacje
17:45 – Pierwsza seria konkursowa

Faworytki Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w Garmisch-Partenkirchen

Do ostatniego konkursu w Engelbergu przystąpiły 54 skoczkinie z 16 krajów (Austrii, Czech, Finlandii, Francji, Japonii, Kanady, Kosowa, Niemiec, Norwegii, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Włoch). Trener Harald Rodlauer stawiał do tej pory na trzy zawodniczki. Były to: Pola Bełtowska, Natalia Słowik i Anna Twardosz.

Świetną formę dotychczas zaprezentowały Francuzka Josephine Pagnier. Kanadyjka Alexandria Loutitt i Słowenka Ema Klinec. W ostatniej odsłonie zmagań Anna Twardosz wykonała skok na odległość 98 m, najkrótszy w konkursie. Zajęła też ostatnie, 40. miejsce. W kolejnych konkursach nie zobaczymy zapewne Anny Odine Stroem, która podczas konkursu w Engelbergu po lądowaniu straciła równowagę i miała groźnie wyglądający upadek. Leżała nieruchomo na zeskoku, skąd zabrały ją służby medyczne.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w sezonie 2023/2024:

1.     Josephine Pagnier – 280 pkt.

2.     Alexandria Loititt – 220 pkt.

3.     Yuki Ito – 176 pkt.

4.     Ema Klinec – 123 pkt.

5.     Marita Kramer – 114 pkt.

6.     Eirin Maria Kvandal – 111 pkt.

7.     Katharina Schmid – 84 pkt.

8.     Anna Odine Stroem – 80 pkt.

9.     Nika Kriznar – 78 pkt.

9. Jacquelina Seifriedsberger – 78 pkt.

Gdzie można oglądać transmisję Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w Garmisch-Partenkirchen?

Fani skoków narciarskich w sezonie 2023/2024 nie mają problemu z obejrzeniem zmagań skoczków w ramach Pucharu Świata. Rywalizację mężczyzn można śledzić w telewizji i internecie dzięki transmisjom, zarówno skoków konkursowych, jak i poprzedzających je kwalifikacji. Zmagania kobiet zaś ograniczają się do transmisji głównych konkursów. Kiedy i gdzie możesz oglądać PŚ kkobiet w Garmisch-Partenkirchen?

30 grudnia 2023 r.

godz. 17.30

Eurosport: PŚ Pań w Garmisch-Partenkirchen – konkurs indywidualny

30 grudnia 2023 r.

godz. 17.35

Player: PŚ Pań w Garmisch-Partenkirchen – konkurs indywidualny

Obstawianie Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w LV BET

Konkurs w Garmisch-Partenkirchen i późniejszy w Oberstdorfie miały wejdź w skład Turnieju Czterech Skoczni kobiet w sezonie 2023/2024. Później jednak zamiast zawodów na Bergisel (HS-128) w Innsbrucku i Paul-Ausserleitner-Schanze (HS-142) w Bischofshofen, czyli podobnie jak w TCS mężczyzn, rozegrane będą dwa konkursy na normalnej Alpenarenie (HS-98) w austriackim Villach (3 i 4 stycznia). Organizatorzy przełożyli więc pierwszy oficjalny turniej rozgrywany na czterech niemieckich i austriackich skoczniach w wydaniu pań na kolejny sezon.

Przed postawieniem pierwszych typów na zbliżające się wydarzenia warto odpowiednio się przygotować. Poznanie zawodniczek, ich formy, możliwości i ostatnich wyników pozwoli Ci na zminimalizowanie ryzyka i postawienie tylko pewnych typów bukmacherskich w LV BET!

Typy i zakłady na Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich w LV BET

Swoje szczęśliwe kupony na skoki narciarskie w wykonaniu kobiet możesz postawić w LV BET! Legalny bukmacher udostępnia atrakcyjny wybór rynków i kursów w swoim serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, a obstawisz swoje faworytki i wygrasz!