Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich: Niemcy – Oberstdorf HS 137 (K-120) konkurs indywidualny nocny

Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich: Niemcy – Oberstdorf HS 137 (K-120) konkurs indywidualny nocny

Szósty konkurs w tegorocznym sezonie Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich rozegrany zostanie w niemieckim Oberstdorfie. Zawodniczki na tej skoczni przywitają Nowy Rok. Postaw swoje typy bukmacherskie na skoki narciarskie kobiet w zakładach bukmacherskich LV BET!

Najważniejsze informacje o Pucharze Świata kobiet w skokach narciarskich

Nocne zmagania w niemieckim Oberstdorfie na skoczni HS137 zaplanowane są 1 stycznia 2024 r. Skoczkinie wystąpią w tym samym miejscu, gdzie skoczkowie walczą w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Najdłuższy skok w historii tego obiektu oddał Austriak Gregor Schlierenzauer, który w ciągu jednej imprezy bił wcześniejszy rekord dwukrotnie, lądując na 144 i 145,5 m. W rywalizacji kobiet takie odległości nie są osiągane, jednak nie można narzekać. Przekonali się o tym fani, którzy śledzili konkursy rozegrane w tym sezonie.

Do tej pory rozegrano 4 rundy. Ich wyniki mogą ułatwić Ci typowanie kolejnych zawodów.

Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich 2023/2024:

2 grudnia 2023 r.

Lillehammer HS 98 (K-90):

1. miejsce: Yuki Ito

2. miejsce: Josephine Pagnier

3: miejsce: Aleexandria Loutitt

2 grudnia 2023 r.

Lillehammer HS 140 (K-123):

1. miejsce: Josephine Pagnier

2. miejsce: Aleexandria Loutitt

3: miejsce: Eirin Maria Kvandal

15 grudnia 2023 r.

Engelberg HS 140 (K-125) nocny

1. miejsce: Josephine Pagnier

2. miejsce: Aleexandria Loutitt

3: miejsce: Ema Klinec

15 grudnia 2023 r.

Engelberg HS 140 (K-125) nocny

1. miejsce: Nika Prevc

2. miejsce: Ema Klinec

3: miejsce: Eirin Maria Kvandal

Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich: Niemcy – Oberstdorf harmonogram

W ubiegłym sezonie zawodniczki nie występowały na skoczni w Oberstdorfie. To kolejny konkurs, dzięki któremu rywalizacja kobiet wchodzi na najwyższy sportowy poziom. W tym kultowym miejscu najpierw wystąpią mężczyźni w ramach Turnieju Czterech Skoczni, a po zakończeniu ich rywalizacji kobiety powalczą o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich w Oberstdorfie – konkurs indywidualny nocny

Niedziela, 31.12.2023
13:30 – Odprawa techniczna
15:00 – Oficjalny trening

Poniedziałek, 01.01.2024
15:00 – Kwalifikacje
16:15 – Pierwsza seria konkursowa

Faworytki Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w Oberstdorfie

Ostatni konkurs Puchary Świata kobiet w skokach narciarskich odbył się w Engelbergu. Do kwalifikacji podeszły 54 skoczkinie, reprezentujące 16 krajów świata (Austrii, Czech, Finlandii, Francji, Japonii, Kanady, Kosowa, Niemiec, Norwegii, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Włoch). W kadrze trenera Polski, którym jest Harald Rodlauer, znalazły się trzy zawodniczki: Pola Bełtowska, Natalia Słowik i Anna Twardosz.

W obecnym sezonie świetną formę zaprezentowały Francuzka Josephine Pagnier, Kanadyjka Alexandria Loutitt i Słowenka Ema Klinec. To one wskazywane są jako faworytki kolejnych konkursów PŚ. Wszystko wskazuje na to, że na większe sukcesy Polki nie mają szans. W Engelbergu Anna Twardosz zajęła ostatnie miejsce, po oddaniu najkrótszego skoku ze wszystkich uczestniczek zmagań.

Z rywalizacji odpadła najprawdopodobniej Anna Odine Stroem. Zawodniczka w ostatniej odsłonie zmagań miała groźny wypadek – po lądowaniu straciła równowagę, a z zeskoku zabrały ją służby medyczne.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w sezonie 2023/2024:

1.     Josephine Pagnier – 280 pkt.

2.     Alexandria Loititt – 220 pkt.

3.     Yuki Ito – 176 pkt.

4.     Ema Klinec – 123 pkt.

5.     Marita Kramer – 114 pkt.

6.     Eirin Maria Kvandal – 111 pkt.

7.     Katharina Schmid – 84 pkt.

8.     Anna Odine Stroem – 80 pkt.

9.     Nika Kriznar – 78 pkt.

9. Jacquelina Seifriedsberger – 78 pkt.

Gdzie można oglądać transmisję Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w Oberstdorfie?

Za transmisję wydarzeń odbywających się w ramach turnieju Pucharu Świata w sezonie 2023/2024 odpowiada grupa Discovery. To właśnie na jej kanałach obejrzysz też zmagania kobiet. Stream online dostępny będzie na platformie Player.pl, zaś telewizyjna transmisja – na kanale Eurosportu.

1 stycznia 2024 r.

godz. 16.05

Player: PŚ Pań w Oberstdorfie – konkurs

1 stycznia 2024 r.

godz. 16.15

Eurosport: PŚ Pań w Oberstdorfie – konkurs

Obstawianie Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w LV BET

Na początku 2023 r. pojawiła się informacja, że w sezonie 2023/2024 rozegrany będzie pierwszy oficjalny Turniej Czterech Skoczni w wydaniu kobiet. Zawodniczki miały wystąpić na dwóch niemieckich skoczniach – Garmisch-Partenkirchen w Oberstdorfie oraz dwóch austriackich. Później okazało się, że zamiast w Innsbrucku i Paul-Ausserleitner-Schanze w Bischofshofen będą skakały na skoczni normalnej Alpenarenie (HS-98) w Villach (3 i 4 stycznia). Pierwszy oficjalny Turniej Czterech Skoczni przełożona na kolejny sezon.

Przed rozpoczęciem obstawiania wyników rywalizacji w Oberstdorfie przeprowadź dokładna analizę bukmacherską. To dzięki niej zminimalizujesz ponoszone ryzyko. Na co zwrócić uwagę? Po pierwsze: na ostatnio osiągnięte wyniki. Pozwolą one określić formę i możliwości zawodniczki. Wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej to dobra motywacja dla dalszej walki o punkty. Poznaj też doświadczenie oraz zwróć uwagę na przebyte kontuzje. Wszystkie te informacje ułatwią Ci wskazanie faworytek rywalizacji.

Typy i zakłady na Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich w LV BET

Wskazanie zwycięzcy – to najpopularniejszy typ bukmacherski, jaki możesz postawić w LV BET! Dokładne możliwości obstawiania poznasz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera. Sprawdzisz tam również kursy, od których zależy wysokość twojej wygranej. Nie zapomnij skorzystać również z promocji i bonusów. Te mogą być przeznaczone na całą ofertę, ale też być dedykowane właśnie na skoki narciarskie.

Legalny bukmacher LV BET oferuje możliwość obstawiania tej dyscypliny sportu zarówno w wydaniu kobiet, jak i mężczyzn. Postawisz swoje kupony na Puchar Świata, ale też Puchar Kontynentalny czy Fis Cup. Wystarczy kilka kliknięć, a przefiltrujesz całą ofertę i postawisz swoje szczęśliwe kupony już dziś! Przyłącz się do rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami skoków narciarskich w LV BET!