Puchar Billie Jean King 2023 (baraże)

Puchar Billie Jean King 2023 (baraże)

Polki wystąpią w jesiennych barażach o puchar Billie Jean King. Mimo wcześniejszych przegranych otrzymały od organizatorów dziką kartę. Kto jeszcze przystąpi do rywalizacji? Poznaj najważniejsze informacje o rozgrywkach i postaw swoje typy na tenis w zakładach bukmacherskich LV BET.

Najważniejsze informacje o Pucharze Billie Jean King 2023

Puchar Billie Jean King, dawniej nazywany Fed Cup lub po prostu Puchar Federacji to drużynowe rozgrywki tenisowe krajowych reprezentacji kobiecych. Zawody są odpowiednikiem męskiego Pucharu Davisa. Rozgrywane są corocznie, a ich organizatorem jest Międzynarodowa Federacja Tenisowa. Ostatnimi triumfatorkami były Szwajcarki, a w latach 2020-2021 wygrywały Rosjanki.

Tegoroczny Puchar Billie Jean King to 60. edycja turnieju, w którym udział biorą żeńskie reprezentacje narodowe. Do rywalizacji podchodzi 12 zespołów podzielonych na 3 grupy. Udział w turnieju mają zapewniony Szwajcarki, które zwyciężyły w poprzedniej edycji. Pozostałych dziewięć zespołów wyłonionych zostało w kwalifikacjach. Te odbyły się w dniach 14–15 kwietnia 2023 r. Są to reprezentacje: Kazachstan, Hiszpania, Czechy, Francja, Kanada, Niemcy, Stany Zjednoczone, Włochy, Słowenia. Dwie drużyny dostały dzikie karty: Australia i Polska.

Billie Jean King 2022- wyniki

Ubiegłoroczny finał Puchar Billie Jean King 2022 był 59. edycją tenisowego Pucharu Federacji. Była to druga edycja rozgrywana według nowego formatu.

Tniej finałowy rozegrany został w dniach 8–13 listopada 2022 r. Do rywalizacji podeszło 12 zespołów podzielonych na 4 grupy. 1 marca 2022 r. Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) zawiesiła Rosyjską Federację Tenisową w swoich strukturach, a tym samym do rywalizacji nie zostały dopuszczone Rosjanki i Białorusinki. Zwyciężczynie z 2021 r. Rosjanki, zastąpiła reprezentacja Australii, a za Białorusinki – reprezentacja Belgii. Bezpośrednio do finałów awansowała także Słowacja, która po kwalifikacji Australii otrzymała dziką kartę.

Kolejnych siedem drużyn zostało wyłonionych w rundzie kwalifikacyjnej, a Wielka Brytania zakwalifikowała się jako gospodarz turnieju.

W półfinałach rozegrano dwa mecze: Szwajcaria – Czechy (2:0) i Wielka Brytania – Australia (1:2). W najważniejszym spotkanie zagrały drużyny Szwajcarii i Australii. Europejki wygrały 2:0.

Podsumowanie rundy kwalifikacyjnej Pucharu Billie Jean King 2023

14–15 kwietnia 2023 r. – to właśnie w tych dniach rozegrane zostały pierwsze mecze tegorocznej edycji Pucharu. Podeszło do nich dziesięć zespołów sklasyfikowanych na miejscach 3–12 podczas turnieju finałowego Pucharu Billie Jean King 2022 oraz osiem zwycięskich zespołów z play-offów.

Rozstawione zespoły: Hiszpania, Czechy, Francja, Kanada, Stany Zjednoczone, Słowacja, Niemcy, Kazachstan, Rumunia

Nierozstawione zespoły: Włochy, Belgia, Wielka Brytania, Polska, Brazylia, Ukraina, Meksyk, Austria, Słowenia

Uczestnicy i wyniki

Jak zakończyły się kwietniowe mecze?

  • Hiszpania 3 – 1 Meksyk (Marbella, Club de Tenis Puente Romano – nawierzchnia ceglana)
  • Ukraina 1 – 3 Czechy (Antalya, Megasaray Club Belek – nawierzchnia ceglana)
  • Wielka Brytania 1 – 3 Francja (Coventry, Coventry Building Society Arena – nawierzchnia twarda w hali)
  • Kanada 3 – 2 Belgia (Vancouver, Pacific Coliseum – nawierzchnia twarda w hali)
  • Stany Zjednoczone 4 – 0 Austria (Delray, Beach Delray Beach Tennis Center – nawierzchnia twarda)
  • Słowacja 2 – 3 Włochy (Bratysława, NTC Arena – nawierzchnia twarda w hali)
  • Niemcy 3 – 1 Brazylia (Stuttgart, Porsche-Arena – nawierzchnia ceglana w hali)
  • Kazachstan 3 – 1 Polska (Astana, Daulet National Tennis Centre – nawierzchnia ceglana w hali)
  • Słowenia 3 – 2 Rumunia (Koper, Sport Park Bonifika – nawierzchnia ceglana)

Mecze barażowe Pucharu Billie Jean King 2023- uczestnicy

Najważniejsza informacją dla fanów polskiego tenisa jest informacja o dzikiej karcie dla polskiej reprezentacji na mecze barażowe drużynowego turnieju. Decyzją Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) otrzymała ją reprezentacja Biało-Czerwonych i tenisistki wystąpią w finałach Billie Jean King Cup 2023. Turniej rozegrany zostanie w dniach 7-12 listopada 2023 r. w Sewilli. Wniosek o dopuszczenie do gry naszych zawodniczek, mimo braku awansu w kwalifikacjach (po przegranej z Kazachstanem), złożył w kwietniu Polski Związek Tenisowy. Jak już zapowiedziano – polska drużyna w Sewilli wystąpi w najmocniejszym składzie: z Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch i Alicja Rosolska. To właśnie one powalczą w dniach 11–12 listopada 2023 r. wraz z 9 drużynami z rundy kwalifikacyjnej oraz 7 z Grupy światowej. Play-offy będą składać się z ośmiu meczów rozgrywanych u siebie i na wyjeździe. Wszytkie rozegrane będą w systemie best-of-five.

Pary meczowe baraży:

– Słowacja – Argentyna (NTC Arena, Bratysława, Słowacja)

– Belgia – Węgry (Dome de Charlerio, Charleroi, Belgia

– Wielka Brytania – Szwecja

– Brazylia – Korea (Arena BRB, Brasilia, Brazylia)

– Ukraina – Holandia (SEB Arena, Wilno, Litwa)

– Serbia – Rumunia (Hala sportowa Ibar Kraljevo, Serbia)

– Japonia – Kolumbia (Koloseum Ariake, Tokio, Japonia)

– Austria – Meksyk (Multiversum Schwechat, Schwechat, Austria)

Typy i zakłady bukmacherskie na Puchar Billie Jean King 2023

Kto wywalczy trofeum imienia tenisistki, która zapisała się w historii tego sportu? King Cup 2023 zapowiada się bardzo emocjonująco, a to oznacza, że wydarzenia tego nie może zabraknąć w LV BET. Możesz mieć pewność, że legalny bukmacher udostępni szeroki wybór rynków, a na każdy z nich zaoferuje atrakcyjne kursy. Skorzystaj z tych najwyższych i sięgnij po wysokie wygrane. Nie zapomnij też skorzystać z promocji i bonusów. Dzięki nim masz szansę na grę bez ryzyka i zwiększenie swojej wygranej. Jakie typy bukmacherskie możesz postawić? To co najmniej kilkadziesiąt możliwości, a najpopularniejsze z nich to zakład na zwycięzcę, na dokładny wynik, na set i gemy czy na awans.

Obstawianie Pucharu Billie Jean King 2023 w LV BET

Iga Świątek i Magda Linette doskonale radzą sobie na kortach w tym sezonie. Czy poprowadzą polską drużynę do sukcesu podczas King Cup 2023? Przeanalizuj możliwości Biało-czerwonych, ale też innych reprezentacji. Sprawdź składy, a następnie weź pod uwagę jak najwięcej informacji o formie i możliwościach każdej tenisistki. Ważne są też wskazania innych typerów oraz ekspertów, a kursy bukmacherskie odzwierciedlają wskazania analityków bukmachera. Przejrzyj media społecznościowe, które w ostatnim czasie są skarbnicą wiedzy o zawodnikach. Dzięki temu zminimalizujesz ponoszone ryzyko i postawisz tylko pewne kupony bukmacherskie. A to oznacza jedno – wygraną w LV BET!