Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej kobiet

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej kobiet

Już wkrótce piłkarki ręczne powalczą o mistrzostwo świata. Po meczach eliminacyjnych poznaliśmy dokładny skład drużyn, które przystąpią do turnieju. Kto wygra te zmagania? Poznaj najważniejsze informacje o rozszerzonej formule zawodów i postaw swoje typy bukmacherskie w LV BET!

Co trzeba wiedzieć o Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej kobiet?

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet są oficjalnym międzynarodowym turniejem piłki ręcznej. Organizatorem rozgrywek jest IHF. Rozgrywane są od 1957 r. Zmagania mają na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej w piłce ręcznej na świecie.

Żeńska kadra Polski wystąpiła już w pierwszej edycji MŚ. Zgodnie z założeniami do rozgrywek kwalifikuje się automatycznie gospodarz turnieju, mistrz świata z poprzednich mistrzostw, medaliści ostatnich mistrzostw Europy, Afryki, Ameryki i Azji oraz mistrz Oceanii. Pozostałe 9 miejsc podlega podziałowi wśród kontynentów. Pod uwagę brane są wyniki osiągnięte na poprzednich mistrzostwach. W ubiegłym roku w rywalizacji triumfowały reprezentacje Hiszpanii, Norwegii, Francji i Danii. Najwięcej zwycięstw do tej pory osiągnęły szczypiornistki z Norwegii, Rosji oraz ZSRR.

W tym roku rozegrane zostaną dwudzieste szóste mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet. Najważniejsze mecze można będzie oglądać w Danii, Norwegii i Szwecji. Zawody potrwają od 29 listopada do 17 grudnia 2023 r.

Wszystkie mecze rozgrywane podczas turnieju będzie można oglądać na platformie streamingowej Viaplay Polska. Spotkania półfinałowe, mecz o trzecie miejsce i finał będą transmitowane również przez Telewizję Polską.

Mistrzowskie mecze będzie można oglądać na żywo na sześciu obiektach:

– Herning – Jyske Bank Boxen

– Frederikshavn – Arena Nord

– Stavanger – DNB Arena

– Trondheim – Trondheim Spektrum

– Helsingborg – Helsingborg Arena

– Göteborg – Scandinavium

Kiedy odbyły się eliminacje?

Drużyny, które wystąpią podczas zbliżającego się turnieju musiały najpierw przejść przez eliminacje. Mecze tej fazy rozegrane zostały jesienią 2022 r. i wiosną 2023 r. Automatycznie do mistrzostw zakwalifikowały się wyłącznie reprezentacje trzech gospodarzy. Po raz pierwszy w rozgrywkach udział wezmą 32, a nie 24 zespoły.

Aby zagrać w turnieju finałowym organizowanym przez IHF pozostałe dwadzieścia dziewięć drużyn zagrało w kontynentalnych kwalifikacjach. Po cztery obowiązkowe miejsca przydzielono czterem kontynentom – Europie, Azji, Afryce i Ameryce (trzy Południowej i jedno Północnej). Jedno miejsce, które w poprzedniej edycji mistrzostw przypadało Oceanii, było przyznane drużynie z tego regionu świata, pod warunkiem, że zajęła przynajmniej piątą lokatę w mistrzostwach Azji. W innym przypadku miejsce to było przyznawane jako dzika karta. Kolejne dwanaście miejsce w turnieju przypadło kontynentom, z których pochodziły zespoły z czołowej dwunastki poprzednich mistrzostw. IHF zastrzegła sobie też przyznawanie dzikiej karty.

Awans w eliminacjach wywalczyły zwyciężczynie dwumeczów.

Eliminacje MŚ 2023 kobiet – pary meczowe:

 • Turcja – Serbia
 • Rumunia – Portugalia
 • Islandia – Węgry
 • POLSKA – Kosowo
 • Włochy – Słowenia
 • Niemcy – Grecja
 • Szwajcaria – Czechy
 • Austria – Hiszpania
 • Macedonia Północna – Ukraina
 • Słowacja – Chorwacja

Polki wygrały dwa mecze ze swoimi rywalkami. Pierwszy rozegrany został w Bielsku-Białej i zakończył się wygraną zaś drugi, który miał miejsce w Prisztinie – 20:32.

Które zespoły wezmą udział w Mistrzostwach Świata?

W mistrzowskim turnieju udział wezmą 32 reprezentacje krajów z całego świata. Do rywalizacji przystąpią podzielone na grupy. Losowanie odbyło się 6 lipca 2023 r. w Göteborgu.

Podział na grupy

Przed losowaniem uczestnicy turnieju zostali podzieleni na cztery koszyki. Powstało osiem grup liczących po cztery zespoły.

 • Grupa A: Szwecja, Chorwacja, Chiny, Senegal
 • Grupa B: Czarnogóra, Węgry, Kamerun, Paragwaj
 • Grupa C: Norwegia, Korea Południowa, Grenlandia, Austria
 • Grupa D: Francja, Słowenia, Angola, Islandia
 • Grupa E: Dania, Rumunia, Japonia, Chile
 • Grupa F: Niemcy, Polska, Japonia, Iran
 • Grupa G: Brazylia, Hiszpania, Ukraina, Kazachstan
 • Grupa H: Holandia, Czechy, Argentyna, Kongo

Harmonogram rozgrywek na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej kobiet

Faza grupowa rozpocznie się 29 listopada, a zakończy 11 grudnia 2023 r. Najlepsze drużyny przejdą do ćwierćfinałów, które rozegrane będą 12 i 13 grudnia 2023 r. w Trondheim i Herning. Dwa dni później drużyny powalczą o miejsca od 5 do 8 oraz rozegrane zostaną dwa mecze półfinałowe. 17 grudnia zaś zaplanowane są 4 mecze: o 7. miejsce, o 5. miejsce, o 3. miejsce i finał.

Kto ma największą szansę na sukces?

Analitycy legalnego bukmachera LV BET w roli faworytek spotkania wskazują reprezentantki Norwegii. Stawiając kupon na ich zwycięstwo otrzymasz kurs wynoszący 2.1. Spore szanse na podium mają też drużyny z takich krajów jak Francja (kurs 4.35), Dania (kurs 6), Holandia (kurs 7) oraz Szwecja (kurs 11). Biało-czerwone nie są stawiane jako faworytki turniejowych meczów. Kupon na ich zwycięstwo postawisz z kursem wynoszącym aż 100.

Obstawianie Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kobiet w LV BET

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej kobiet Dania, Norwegia, Szwecja, których organizatorem jest Międzynarodowa Federacja piłki ręcznej, to wydarzenie, którego wyniki będziesz mógł obstawiać w LV BET. Przed postawieniem swoich typów przeprowadź dokładną analizę możliwości poszczególnych drużyn. Poznaj zespoły i zawodniczki, sprawdź skład i absencje kluczowych szczypiornistek. Dla ułatwienia możesz ograniczyć się wyłącznie do kilku z nich. W tym roku po raz pierwszy do rywalizacji przystąpią aż 32 reprezentacje, a dokładne poznanie każdej z nich jest bardzo pracochłonne. Poznaj faworytki analityków bukmacherów oraz sportowych ekspertów. Porównaj swoje typy i postaw kupony bukmacherskie w LV BET!

Typy i zakłady na Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej kobiet

Szeroką ofertę zakładów bukmacherskich poznasz w LV BET! Swoje typy postawisz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej legalnego bukmachera. Wystarczy kilka kliknięć, a przefiltrujesz szeroką ofertę wydarzeń, poznasz wydarzenia i kursy. Wśród najpopularniejszych możliwości typowania znajdziesz zakład na zwycięstwo, na dokładny wynik, under / over czy typy na indywidualne osiągnięcia zawodniczek. Postaw swoje typy bukmacherskie na piłkę ręczną i wygraj w zakładach bukmacherskich LV BET!