Poznaj Mistrzostwa Świata piłki ręcznej 2023

Poznaj Mistrzostwa Świata piłki ręcznej 2023

W 2023 r. rozegrana zostanie 28. edycja mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn. Będzie to oficjalny turniej organizowany przez IHF (Międzynarodowa Federacja piłki ręcznej), która ma za zadanie wyłonić najlepszą reprezentację w tym sporcie na świecie. Gospodarze mistrzostw świata 2023 to Polska i Szwecja. Mistrzostwa Świata potrwają w dniach 11-29 stycznia 2022 r. Do rozgrywek przystąpią 32 drużyny. Kto okaże się najlepszy? Poznaj najważniejsze informacje o rozgrywkach i postaw swoje typy bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej 2023 w LV BET!

Najważniejsze informacje o wydarzeniu

Do rywalizacji automatycznie dostały się trzy reprezentacje: Dania jako mistrzowie świata 2021 oraz Polska i Szwecja jako gospodarze. Kolejni uczestnicy zmagań musieli przejść kontynentalne eliminacje. Turniej rozegrany zostanie w siedmiu miastach. Będą to cztery miasta w Polsce: Katowice, Kraków, Płock, Gdańsk i trzy w Szwecji: Sztokholm, Goteborg i Malmo. W Polsce szczypiorniści zagrają na Spodek Katowice, Tauron Arenie Kraków, Orlen Arena Płock i Ergo Arena Gdańsk. Ceremonia i mecz otwarcia Mistrzostw Świata odbędą się w Polsce, a finał odbędzie się w Szwecji. Tam też rozegrane będą spotkania finałowe, w tym o złoty i brązowy medal.

Kto weźmie udział?

Do rywalizacji dostały się 32 drużyny narodowe. Pewni udziału jeszcze w 2015 r. byli polscy szczypiorniści i Szwedzi (organizatorzy imprezy). W 2021 r. zaś dostali się Duńczycy jako Mistrzostwie Świata 2021. W ramach Mistrzostw Azji 2022 przeszły drużyny Bahrajnu, Iranu, Korei Południowej, Kataru i Arabii Saudyjskiej. Awans podczas Mistrzostw Europy 2022 zaliczyli Hiszpanie, Francuzi, Norwegowie. W Mistrzostwach Ameryki Południowej i Środkowej 2022 przeszli: Argentyna, Brazylia, Chile, Urugwaj. W europejskich play-offach do rywalizacji dostały się drużyny: Belgii, Chorwacji, Niemiec, Węgier, Islandii, Macedonii Północnej, Czarnogóry, Portugalii i Serbii. Dzika karta IHF trafiła do Holendrów i Słowenii. Podczas Mistrzostw Ameryki Północnej 2022 awansowali Stanów Zjednoczonych, a w podczas Mistrzostw Afryki 2022 – Egipt, Republika Zielonego Przylądka, Maroko, Tunezja i Algieria.

Podział na grupy:

 • A: Hiszpania, Czarnogóra, Chile, Iran
 • B: Francja, Polska, Arabia Saudyjska, Słowenia
 • C: Szwecja, Brazylia, Republika Zielonego Przylądka
 • D: Islandia, Portugalia, Węgry, Korea Południowa
 • E: Niemcy, Katar, Serbia, Algieria
 • F: Norwegia, Macedonia Północna, Argentyna, Holandia
 • G: Egipt, Chorwacja, Maroko, Stany Zjednoczone
 • H: Dania, Belgia, Bahrajn, Tunezja

Polacy rywalizację rozpoczną od fazy zasadniczej. Pierwszy mecz zaplanowany jest 11 stycznia 2023 r. Mecz Francja – Polska rozegrany będzie w katowickim Spodku. Kolejnymi rywalami będą Słoweńcy. To spotkanie odbędzie się 14 stycznia 2023 r. Dwa dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabia Saudyjską. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 20.30.

Skład reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn:

Bramkarze:

 • Mateusz Kornecki, Adam Morawski, Mateusz Zembrzycki

Obrotowi:

 • Dawid Dawydzik, Maciej Gębala, Kamil Syprzak, Patryk Walczak, Mateusz Piechowski

Rozgrywający:

 • Tomasz Gębala, Piotr Chrapkowski, Kacper Adamski, Michał Olejniczak, Arkadiusz Ossowski, Maciej Majdziński, Maciej Pilitowski, Damian Przytuła, Rafał Przybylski, Szymon Sićko, Melwin Beckman, Michał Potoczny, Wiktor Tomczak

Skrzydłowi:

 • Jan Czuwara, Michał Daszek, Przemysław Krajewski, Arkadiusz Moryto, Krzysztof Komarzewski

Kto wyjdzie w pierwszym składzie? Przed rozgrywkami dowiemy się, jaką decyzję podjął trener Patryk Rombel.

Harmonogram

Rozgrywki rozpoczną się od fazy wstępnej. Drużyny podejdą do rywalizacji w ramach 8 grup. Ich rozgrywki rozpoczną się 12 stycznia 2023 r. a zakończy 17 stycznia 2023 r. Dzień później rywalizację rozpoczną drużyny, które zajmą 4. miejsca w swoich grupach. Trzy pierwsze zaś powalczą w fazie zasadniczej. 25 stycznia 2022 r. zaplanowane są pierwsze mecze ćwierćfinałowe, a dwa dni później – półfinałowe. Najlepsze drużyny powalczą 29 stycznia 2022 r. To właśnie tego dnia zaplanowany jest finał mistrzostw i mecz o 3. miejsce. Polscy kibice w kraju będą mogli obejrzeć jeden z półfinałów. Gdańsk ugości zawodników 27 stycznia 2023 r. o godz. 18 na Ergo Arenie.

Terminarz MŚ 2023:

 • 12 stycznia – 17 stycznia 2023 r. – faza wstępna
 • 18 stycznia – 23 stycznia 2023 r. – President’s Cup
 • 27 stycznia – 29 stycznia 2023 r. – mecze o miejsca 25-32
 • 18 stycznia – 23 stycznia 2023 r. – faza zasadnicza
 • 27-29 stycznia 2023 r. – play offy o 5-8 miejsce
 • 27 stycznia – 29 stycznia 2023 r. – półfinały o 5-8 miejsce
 • 25 stycznia 2023 r. – ćwierćfinały
 • 27 stycznia 2023 r. – półfinały
 • 29 stycznia 2023 r. – mecz o 3. miejsce, finał

Kto ma największą szansę na zwycięstwo?

Wcześniejsze MŚ rozgrywane były w dniach 12-31 stycznia 2021 r. w Kairze. W sumie odbyły się 102 turniejowe mecze. Najlepsi okazali się Duńczycy, a na mistrzowskim podium stanęli też Szwedzi i Hiszpanie. Królem strzelców został zawodnik Kataru Frankis Marzo, a najlepszym zawodnikiem Duńczyk Mikkel Hansen. Zespół ze Skandynawii ma duże szanse na obronę tytułu. Pewne typy na MŚ 2023 będziesz mógł postawić po dokonaniu dokładnej analizy bukmacherskiej. Obstawiaj je w LV BET!

Gdzie można oglądać?

Tego jeszcze nie wiadomo. TVP posiada prawa do transmisji spotkań reprezentacji Polski. Czy zakupić prawa również do pokazania innych meczów? Zapewne nie, bo w poprzednich rozgrywkach państwowy nadawca pokazał wyłącznie mecze fazy zasadniczej z udziałem Polaków. Z transmisji MŚ zrezygnował też Eurosport. Powód? Zbyt wysoka cena za licencję. IHF udostępniła za to polskim kibicom transmisję na Youtube. Czy tym razem również ją zobaczymy? Na decyzję trzeba poczekać.

Obstawianie Mistrzostwa świata piłki ręcznej 2023 w LV BET

Zmagania szczypiornistów na pewno zapiszą się w historii polskiego sportu. Tak ważne wydarzenie możesz nie tylko oglądać, ale też przyłączyć się do rywalizacji! Wystarczy, że postawisz swoje typy bukmacherskie na MŚ w LV BET! Do postawienia pewnych typów warto się przygotować. Analizie poddać można całe drużyny, ale też poszczególnych jej zawodników. Forma, możliwości, cele – to tylko niektóre z czynników. Ważne są też przygotowania oraz wypoczynek. Zapełniony kalendarz szczypiornistów zawsze odbija się na formie piłkarzy ręcznych.

Typy i zakłady na Mistrzostwa świata piłki ręcznej 2023 w LV BET

Jakie typy bukmacherskie na piłkę ręczną możesz postawić? Sport ten pozwala na duży wybór! Piłka ręczna to sport 3-drogowy, a to oznacza, że oprócz zwycięstwa możesz też obstawiać przegraną lub remis. A to tylko podstawowe rynki, które dostaniesz w LV BET! Podwójna szansa, poniżej/powyżej w odniesieniu do liczby goli, zakłady łączone, rynki na pierwszą lub drugą połowę – postaw swoje typy i wygrywaj! Mistrzostwa Świata mężczyzn w piłce raczej 2023 czekaj właśnie na Ciebie!