Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej 2022

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej 2022

O ile w ostatnim czasie kibice żyją rywalizacją piłkarek ręcznych, o tyle typerzy przygotowują się już do obstawiania meczów reprezentacji Polski mężczyzn podczas zbliżających się Mistrzostw Europy. Pierwsze emocje już w styczniu 2022 r. Rywalami biało-czerwonych będą Austriacy (14 stycznia), Białorusini (16 stycznia) i Niemcy (18 stycznia). Jakie typy bukmacherskie na piłkę ręczną postawić? LV BET szykuje wyjątkową ofertę zakładów bukmacherskich na piłkę ręczną, którą musisz poznać!

Rywali, z którymi zmierzą się Polacy w ramach grupy D podczas Mistrzostw Europy 2022 w piłce ręcznej poznaliśmy już w maju br.  Podopieczni Patryka Rombla zmierzą się z Niemcami, Austriakami oraz Białorusinami. Eksperci wskazywali, że losowanie było szczęśliwe i biało-czerwoni nie trafili na potęgi w tej dyscyplinie. Do dalszych rozgrywek z grupy awansują dwie najlepsze drużyny.

Skład reprezentacji Polski na ME 2022

W ramach przygotowań do styczniowych Mistrzostw Europy Polacy rozegrają w sumie siedem meczów kontrolnych, m.in. ze Szwecją, Rosją, Portugalią i Hiszpanią. Wystąpiło w nich trzech debiutantów: Mateusz Zembrzycki (Azoty Puławy), Wiktor Tomczak (Torus Wybrzeże Gdańsk) oraz Melwin Beckman (HK Aranaes). Wśród zawodników powołanych przez selekcjonera zabrakło Tomasza Gębali. Zawodnik najprawdopodobniej nie wystąpi w ME z powodu kontuzji kolana.

Kto ma szanse na występ podczas mistrzostw? Wydaje się, że na odpowiedź na to pytanie jest jeszcze za wcześnie, bo przed Polakami jeszcze kilka meczów towarzyskich. Nie będzie się ona zapewne zbytnio różniła od tej powoływanej na mecze kontrolne. Oto zawodnicy, którzy do tej pory pojawili się na boisku:

 • Bramkarze: Mateusz Kornecki (Łomża Vive Kielce), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Mateusz Zembrzycki (Azoty Puławy)
 • Lewoskrzydłowi: Jan Czuwara (Vardar Skopje), Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock)
 • Lewi rozgrywający: Melwin Beckman (Aranaas HK), Piotr Chrapkowski (S.C. Magdeburg), Damian Przytuła (Górnik Zabrze, Szymon Sićko (Łomża Vive Kielce)
 • Środkowi rozgrywający: Michał Olejniczak (Łomża Vive Kielce), Arkadiusz Ossowski (MMTS Kwidzyn), Michał Potoczny (Kristiansand)
 • Prawi rozgrywający: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Rafał Przybylski (Azoty Puławy), Wiktor Tomczak (Torus Wybrzeże Gdańsk)
 • Prawoskrzydłowi: Krzysztof Komarzewski (Orlen Wisła Płock), Arkadiusz Moryto (Łomża Vive Kielce)
 • Obrotowi: Kamil Syprzak (Paris Saint-Germain), Patryk Walczak (Vardar Skopje)

Warto jednak na bieżąco sprawdzać informacje o zawodnikach, nie tylko z uwagi na kontuzje i dyspozycję, ale przede wszystkim z uwagi na epidemię koronawirusa. Wszyscy gracze będą co dwa dni poddawani testom PCR Osoby z pozytywnym wynikiem będą trafiały na izolację, a członkowie ich zespołów na obserwację. Poza tym Europejska Federacja Piłki Ręcznej wprowadziła regułę 2G, a to oznacza, że w turnieju udział wezmą wyłącznie zaszczepieni zawodnicy oraz ci, którzy przeszli COVID-19 w ciągu 180 dni.

Piłka ręczna: zakłady bukmacherskie. Grupy Mistrzostw Europy 2022

Gospodarzami Mistrzostw Europy będą Słowacja i Węgry. Rozgrywki rozpoczną się 13 stycznia, a zakończą 30 stycznia 2022 r. Wszystkie mecze Polaków rozegrane będą w Bratysławie. Podczas eliminacji zajęli oni 3.  miejsce w grupie, za reprezentacją Słowenii i Holandii. Kto jeszcze weźmie udział w styczniowych mistrzostwach?

 • Grupa A (Debreczyn): Słowenia, Dania, Macedonia Północna, Czarnogóra
 • Grupa B (Budapeszt): Portugalia, Węgry, Islandia, Holandia
 • Grupa C (Segedyn): Chorwacja, Serbia, Francja, Ukraina
 • Grupa D (Bratysława): Niemcy, Austria, Białoruś, Polska
 • Grupa E (Bratysława): Hiszpania, Szwecja, Czechy, Bośnia i Hercegowina
 • Grupa F (Koszyce): Norwegia, Rosja, Słowacja, Litwa

Typy bukmacherskie na piłkę ręczną w LV BET

Przed obstawieniem wyników styczniowych meczów warto przeprowadzić dokładną analizę bukmacherską. W przypadku piłki ręcznej musi być ona bardzo wnikliwa. Dyscyplina ta zdominowana jest przez europejskie reprezentacje, a poziom rozgrywek o mistrzostwo jest niesamowicie wysoki. I chociaż Polacy uchodzą za jednych z najlepszych na świecie w europejskiej rywalizacji szczęścia nie mają i do tej pory nie byli w stanie zdobyć medalu. Najwyższą pozycją do tej pory była czwarte miejsce zdobyte w 2020 r. w Austrii. Jak biało-czerwoni poradzą sobie w styczniowych meczach z Austrią, Białorusią i Niemcami? Zakłady piłka ręczna w LV BET czekają na Twoje typy!