Polskie piłkarki z dziką kartą od IHF

Polskie piłkarki z dziką kartą od IHF

O mały włos Polek nie ominął udział w Mistrzostwach Świata 2021 w piłce ręcznej. Mimo regularnego grania nasza reprezentacja nie przeszła kwalifikacji, a udział w turnieju zapewniła im dopiero dzika karta przyznana przez IHF. Początek grudnia zapowiada się bardzo emocjonująco! Kto ma szansę na wygraną? Jak będzie wyglądała rywalizacja? Przygotuj się do obstawiania Mistrzostw Świata kobiet w zakładach bukmacherskich LV BET!

Tegoroczne Mistrzostwa Świata kobiet w piłce ręcznej rozegrane będą w Hiszpanii. Od 2 do 19 grudnia 2021 r. 32 drużyny z całego świata będą walczyły o mistrzowski tytuł. Wśród nich znalazły się również Polki. Otrzymały dziką kartę, którą Rada Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej ma prawo do przyznania podczas każdego wielkiego turnieju. Trzeba przyznać, że naszym rodaczkom sprzyjało szczęście, bo karta miała trafić do drużyny z Oceanii, jednak ze względu na brak zainteresowania otrzymały ją biało-czerwone. Dzika karta trafiła też do Słowaczek.

Polki z dziką kartą: skład reprezentacji

Selekcjoner reprezentacji piłkarek ręcznych Arne Senstad ogłosił już grupę 20 zawodniczek, które będą uczestniczyły w zgrupowaniu przed MŚ w Hiszpanii. To odbędzie się w Szczyrku w dniach 21-25 listopada. Następnie wyłoni 18 zawodniczek, które udadzą się do Madrytu na turniej towarzyski.

W wąskiej kadrze nie ma zaskoczenia. Trener postawił na sprawdzoną drużynę znaną z eliminacji ME 2022.

 • Bramkarki: Weronika Gawlik (MKS FunFloor Perła Lublin), Adrianna Płaczek (Nantes – Francja), Barbara Zima (KPR Kobierzyce).
 • Rozgrywające: Kinga Achruk, Marta Gęga, Romana Roszak (wszystkie Perła), Karolina Kochaniak-Sala (Zagłębie), Monika Kobylińska (Brest Bretagne – Francja), Natalia Nosek, Aleksandra Rosiak (obie Besancon – Francja), Magdalena Więckowska (Suzuki Korona Kielce), Aleksandra Zimny (Eurobud).
 • Skrzydłowe: Magda Balsam (Eurobud), Adrianna Górna, Aneta Łabuda (wszystkie Zagłębie), Dagmara Nocuń (TuS Metzingen – Niemcy), Oktawia Płomińska (Perła).
 • Obrotowe: Sylwia Matuszczyk (Eurobud), Joanna Szarawaga (Perła), Zuzanna Ważna (KPR).
 • Rezerwowe – bramkarka: Monika Maliczkiewicz (Zagłębie); rozgrywająca: Patrycja Świerżewska (Zagłębie); skrzydłowe: Daria Szynkaruk (Perła), Mariola Wiertelak (KPR); obrotowa: Aleksandra Dorsz (Eurobud).

Mistrzostwach Świata 2021 w piłce ręcznej

W grudniu odbędzie się 25. edycja tej imprezy, ale pierwsza, do której przystąpią aż 32 drużyny. Rozgrywki odbędą się w czterech hiszpańskich miastach: Castellon, Granollers, Lliria and Torrevieja.

Podczas turnieju wprowadzonych zostanie kilka nowych zasad. Po meczu uczestnicy muszą mieć dzień wolny. Każda drużyna może składać się aż z trzydziestu pięciu zawodników (kadra szeroka), a na mecz powołanych może być osiemnaście zawodniczek (dotychczas było ich 16). Podczas każdego meczu trener może wprowadzić pięć zmian, a nie jak dotychczas – 3.

Trzydzieści dwie drużyny z całego świata podzielone zostały na cztery koszyki, a następnie na 8 grup. Przed Polkami mecze z reprezentacją Rosji, Serbii i Kamerunu.

 • Grupa A: Francja, Czarnogóra, Angola, Słowenia
 • Grupa B: Rosyjska Federacja Piłki Ręcznej, Serbia, Kamerun, Polska
 • Grupa C: Norwegia, Rumunia, Kazachstan, Iran
 • Grupa D: Holandia, Szwecja, Portoryko, Uzbekistan
 • Grupa E: Niemcy, Węgry, Czechy, Słowacja
 • Grupa F: Dania, Korea Południowa, Tunezja, Kongo
 • Grupa G: Chorwacja, Japonia, Brazylia, Paragwaj
 • Grupa H: Hiszpania, Austria, Argentyna, Chiny

Terminarz

Mistrzostwa Świata rozpoczynają się od walki w grupach, a do drugiej fazy awansują po trzy najlepsze ekipy. W ten sposób powstaną kolejne cztery grupy z sześcioma zespołami każda. Z nich po dwie drużyny awansują do ćwierćfinałów. Cztery mecze rozegrane będą 14 i 15 grudnia 2021 r. Po dziennej przerwie piłkarki wrócą na boisko. Cztery najlepsze zespoły będą rywalizowały 17 grudnia 2021 r. o możliwość występu w finale. Mecz o 3. miejsce i finał przewidziane są na 18 grudnia 2021 r. Wszystkie mecze fazy pucharowej rozegrane będą w Pałacu Sportu Granollers.

Analizy i typy bukmacherskie na World Championships kobiet

Przed rozpoczęciem rozgrywek kobiet w ramach tegorocznych Mistrzostw Świata każdy zawodowy typer przeprowadza dokładną analizę możliwości poszczególnych uczestników drużyn. Pomoże to w postawieniu pewnych typów bukmacherskich. Analitycy LV BET wskazują jedną kadrę, która ma największe szanse na wygraną. To Norweżki, na które otrzymasz kurs 2.5. Wśród silnych przeciwniczek znajdą się kadry Rosji (kurs 5), Francji (kurs 5.5) oraz Holandii (kurs 6.5). Polki niestety nie są typowane na faworytki turnieju, a obstawiając je możesz liczyć na kurs 200.

Zakłady bukmacherskie na World Championships w piłce ręcznej kobiet w LV BET

Zakłady bukmacherskie piłka ręczna możesz postawić zarówno w serwisie internetowym www.lvbet.pl, jak i w aplikacji mobilnej tego bukmachera. Obecnie są to wyłącznie zakłady długoterminowe, ale podczas grudniowych meczów będziesz mógł też skorzystać z zakładów live. Sprawdź możliwości i typuj Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej kobiet!