Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2024

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2024

Młodzi sportowcy z całego świata udadzą się w styczniki do Korei, gdzie odbędą się czwarte Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży. Co wiemy o zbliżającej się rywalizacji w sportach zimowych? Poznaj najważniejsze informacje i przygotuj się do typowania wyników w zakładach bukmacherskich LV BET!

Najważniejsze informacje o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży Gangwon 2024

Już wkrótce rozpocznie się czwarta edycja Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży. Turniej zorganizowany będzie w południowokoreańskiej prowincji Gangwon, w której rozegrane były zimowe igrzyska olimpijskiej Pjongczang 2018. Młodzi sportowcy powalczą w dniach 19 stycznia a 2 lutego 2024 r. Oczekuje się, że w zawodach weźmie udział około 1900 sportowców, reprezentujących 81 narodowych komitetów olimpijskich z całego świata.

Co ciekawe MKOI ogłosił, że nie ma nic przeciwko, aby w organizację igrzysk zaangażował się Komitet Olimpijski Korei Północnej. Można spodziewać się więc, że reprezentanci tego kraju również przystąpią do rywalizacji.

Zimowe zmagania młodzieżowych olimpijczyków odbywają się od 2012 r. Pierwszy turniej zorganizowano w Innsbrucku, a druga edycja odbyła się w Lillehammer w Norwegii

Zbliżająca się rywalizacja sportowa odbędzie się na 9 obiektach sportowych:

– Alpensia Sliding Centre

Dyscypliny: Bobsleigh, Szkielet i Saneczkarskie

– Alpensia Biathlon Centre

Dyscypliny: Biathlon, Narciarstwo biegowe i kombinacja nordycka

– Alpensia Ski Jumping Centre

Dyscypliny: Skoki Narciarskie i Kombinacje Nordyckie

– Jeongseon High 1 Ski Resort

Dyscypliny: Narciarstwo alpejskie i Mogul (narciarstwo freestyle)

– Hoengseong Welli Hilli Park Ski Resort

Dyscypliny: Narciarstwo freestyle (Halfpipe, Slopestyle, Big Air and Cross), Snowboarding (Halfpipe, Slopestyle, Big Air i Cross)

– Gangneung Oval

Dyscyplina: Łyżwiarstwo szybkie

– Gangneung Ice Arena

Dyscypliny: Łyżwiarstwo szybkie na krótkim torze i łyżwiarstwo figurowe

– Gangneung Hockey Centre

Dyscyplina: Hokej na lodzie

– Gangneung Curling Centre

Dyscyplina: Curling

Wioski olimpijskie:

–       Youth Olympic Village Gangneung

–        Youth Olympic Village Jeongseon High 1

Dyscypliny sportowe podczas ZIO Młodzieży

Uczestnicy zimowych igrzysk olimpijskich młodzieży w Gangwon przystąpią do rywalizacji w 81 konkurencjach w 15 dyscyplinach sportowych. Będą to:

–       Biathlon

–       Biegi narciarskie

–       Bobsleje

–       Curling

–       Hokej na lodzie

–       Kombinacja norweska

–       Łyżwiarstwo figurowe

–       Łyżwiarstwo szybkie

–       Narciarstwo alpejskie

–       Narciarstwo dowolne

–       Saneczkowo

–       Short track

–       Skeleton

–       Skoki narciarskie

–       Snowboarding.

Do zwycięzców każdej rywalizacji trafią medale „A Sparkling Future”, zaprojektowane przez 27-letniego Brazylijczyka Dantego Akirę Uwai. To właśnie ten artysta wygrał konkurs na projekt medalu Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Gangwon 2024. Konkurencja była duża, bo do tej edycji konkursu zgłoszono rekordową liczbę 3000 propozycji awersów medali. „A Sparkling Future” to geometryczna interpretacja motta Gangwon 2024 „grow together, shine forever”. Na awersie zobaczymy pionowe linie, powstałe w wyniku wycinania i zmian faktur.

Wiemy też, jak wygląda maskotka styczniowych igrzysk.  Nazywa się Moongcho i przedstawia śnieżną kulę, zrodzoną z walki na śnieżki pomiędzy Soohorang i Bandabi, czyli maskotek Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich PyeongChang 2018. Imię Moongcho pochodzi od koreańskiego słowa „Moongchida”, które oznacza łączenie różnych myśli i sił. Projektantką maskotki jest koreańska studentka, Soo-Yeon Park.

Harmonogram Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Gangwon 2024

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2024 rozpoczną się 19 stycznia, a zakończą 1 lutego 2024 r. Przez ten czas w Korei Południowej rywalizować będą ze sobą młodzi sportowcy w zimowych dyscyplinach. Poniższy harmonogram zawiera daty finałowych rund. Pełną rozpiskę rywalizacji można poznać na stronie internetowej organizatora igrzysk.

19 stycznia 2024 r.

Ceremonia otwarcia

20-21 i 23-24 stycznia 2024 r.

Biathlon

20 -21 i 23 stycznia 2024 r.

Saneczkarstwo

20-22 i 24 stycznia 2024 r.

Short track

20-21 stycznia 2024 r.

Skoki narciarskie

20-21, 24-25, 28 stycznia i 1 lutego 2024 r.

Snowboard

21-26 stycznia 2024 r.

Narciarstwo alpejskie

22-23 stycznia 2024 r.

Skeleton

22-23 stycznia 2024 r.

Bobsleje

23-28 stycznia 2024 r.

Narciarstwo dowolne

25 stycznia 2024 r. i 1 lutego 2024 r.

Curling

25 stycznia 2024 r. i 31 stycznia 2024 r.

Hokej

29 i 31 stycznia 2024 r.

Kombinacja norweska

29-30 i 1 lutego 2024 r.

Łyżwiarstwo figurowe

29-30 stycznia i 1 lutego 2024 r.

Biegi narciarskie

1 lutego 2024 r.

Ceremonia zakończenia

Obstawianie Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w LV BET

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2024 pozwalają młodym sportowcom zmierzyć się i powalczyć o medale, a typerom – o wygraną w zakładach bukmacherskich. Przed postawieniem swoich kuponów warto odpowiednio się przygotować. Analiza bukmacherska nie będzie się różnić od tej, którą trzeba przeprowadzić na igrzyska seniorów. Warto ograniczyć się wyłącznie do kilku dyscyplin – poznać zawodników, ich możliwości, wcześniejsze osiągi oraz cele na najbliższe zawody. Zminimalizuj ponoszone ryzyko i wygrywaj w LV BET!

Zakłady na Igrzyska Olimpijskie w LV BET

Szukasz najlepszych możliwości obstawiania zimowych sportów? Znajdziesz je w LV BET! Legalny bukmacher na co dzień umożliwia obstawianie kilkudziesięciu dyscyplin sportowych. Dostępne wydarzenia, jak też rynki i oferowane kursy poznasz w dwóch miejscach: w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET. Skorzystasz również w promocji i bonusów, a na blogu sportowym znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje, które będą stanowiły podstawę analizy bukmacherskiej. Wystarczy kilka kliknięć, a postawisz też swoje szczęśliwe kupony i wygrasz!