87. Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2023

87. Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2023

87. Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2023 organizowane są przez IIHF. Tegoroczna edycja odbędzie się w Finlandii i na Łotwie. Mecze rozgrywane będą w dwóch miastach – Tampere i Ryga. Uczestnicy powalczą o tegoroczny tytuł, ale też o kwalifikacje do następnego turnieju. Ciekawostką jest, że po raz pierwszy w historii w Mistrzostwach Świata w hokeju na lodzie do turnieju dostała się reprezentacja Indonezji, a po 10 latach przerwy znów wystąpi kadra Mongolii. Obstawiaj wyniki tych i innych uczestników podczas mistrzostw świata i postaw swoje typy na zakłady bukmacherskie LV BET.

Mistrzostwa Świata w hokeju- co trzeba wiedzieć?

Turniej Elity będzie rozgrywany w dniach od 12 do 28 maja 2023 r. w Tampere w Finlandii oraz w Rydze na Łotwie. Weźmie w nim udział 16 najlepszych drużyn świata. Będą to: Austria, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Kanada, Kazachstan, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Słowenia, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Węgry. Reprezentacja Finlandii i Łotwy to współorganizatorzy.

Zgodnie z pierwotnymi założeniami zmagania elity miały odbyć się w rosyjskim Petersburgu. Miejsce zmieniono z uwagi na inwazję wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Uczestnicy MŚ zostaną podzieleni na dwie grupy i to właśnie w nich rozpoczną swoje zmagania w dn. 12 – 23 maja 2023 r.:

  • A: Austria, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Szwecja, Stany Zjednoczone, Węgry
  • B: Czechy, Kanada, Kazachstan, Łotwa, Norwegia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria

Po cztery najlepsze zespoły przejdą do ćwierćfinałów. Te rozegrane zostaną 25 maja, zarówno w Rydze, jak i w Tamprere. Półfinały (27 maja 2023 r.) i finały rozegrane zostaną w Finlandii. Najważniejszy mecz zaplanowany jest 28 maja 2023 r. Kto zagra w finale? Czy przejdzie do niego drużyna Finlandii? Obstawiaj uczestników i wynik tego meczu w LV BET!

Klasa Elity to nie koniec emocji w hokeja na mistrzowskim poziomie! Do rywalizacji przystąpią również zespoły grające w niższych klasach. Drugą klasą mistrzowską jest Dywizja I. Dwie najlepsze drużyny z grupy A uzyskują awans do Elity, a ostatni zespół spada do Grupy B. W sumie wyróżnia się IV dywizje i każda z nich będzie prowadziła swój rozgrywki.

Dywizja I:

  • Grupa A: Włochy, Wielka Brytania, Litwa, Korea Południowa, Polska, Rumunia
  • Grupa B: Japonia, Estonia, Chiny, Serbia, Holandia

Dywizja II:

  • Grupa A: Australia, Chorwacja, Hiszpania, Islandia, Izrael, Gruzja
  • Grupa B: Nowa Zelandia, Belgia, Bułgaria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Meksyk, Turcja

Dywizja III:

  • Grupa A: Turkmenistan, Chińskie Tajpej, Południowa Afryka, Luksemburg, Korea Północna, Tajlandia
  • Grupa B: Hongkong, Kirgistan, Bośnia i Hercegowina, Iran, Malezja, Singapur

Dywizja IV:

  • Kuwejt, Filipiny, Mongolia, Indonezja

Harmonogram Mistrzostw Świata w hokeju

Mistrzostwa Świata Dywizji I Grupy A zostaną rozegrane w dniach 29 kwietnia – 5 maja 2023 r. w brytyjskim Nottingham. Drużyny Grupy B rozegrają spotkania w dniach 23 do 29 kwietnia 2023 r. w Tallinie.

Grupa A Dywizji II rywalizować będzie ze sobą od 16 do 22 kwietnia 2023 r. w Madrycie, zaś Grupa B – od 17 do 23 kwietnia 2023 r. w tureckim Stambule.

Szósta klasa mistrzowska, również podzielona została na dwie grupy. Pierwsza z nich rozegra mecze w dniach od 17 do 23 kwietnia 2023 r. w Kapsztadzie. Zespoły Grupy B spotkają się w Sarajewie w dniach od 27 lutego do 5 marca 2023 r.

Najniższa klasa mistrzowska, czyli Dywizja IV, swoje Mistrzostwa Świata rozegra w dniach od 23 do 26 marca 2023 r. w mongolskim Ułan Bator.

Faworyci Mistrzostw Świata w hokeju

Reprezentacje Finlandii, Kanady oraz Szwecji – to faworyci tegorocznych mistrzostw. Kto z nich będzie miał szansę na najwyższe miejsce na podium? Aby odpowiedzieć na to pytanie niezbędna jest dokładna analiza bukmacherska. Swoje typy możesz postawić w LV BET.

W ubiegłorocznych zmaganiach mistrzowskich, które rozegrane były w Tampere i Helsinkach, na podium stanęli: Finlandia, Kanada i Czechy.

Typy i zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata w hokeju w LV BET

Rynki bukmacherskie na hokej na lodzie dostępne w LV BET możesz sprawdzić w serwisie internetowym i w aplikacji mobilnej bukmachera niezależnie od czasu i miejsca. Wśród nich na pewno znajdziesz zakład na zwycięzcę. Będziesz musiał wskazać, do kogo trafi mistrzostwo świata. Pamiętaj, że w hokeju na lodzie nie ma remisów, więc nie dostaniesz takiego wyboru u bukmachera. Ciekawym rozwiązaniem są handicapy czy under/over na liczbę goli. Możesz też pokusić się o wskazanie dokładnego wyniku meczu czy strzelca gola. Wszystkie możliwości poznasz w LV BET! Pamiętaj, że mogą się one zmieniać w zależności od imprezy – jej rangi, uczestników i innych czynników. Trzymaj rękę na pulsie i korzystaj z najlepszych możliwości!

Obstawianie Mistrzostw Świata w hokeju w LV BET

Postawienie pewnych typów na hokej wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Często okazuje się, że nawet zagorzali fani nie są w stanie bez przygotowania postawić pewnych kuponów. Do tego niezbędna jest dokładna analiza bukmacherska. Dzięki niej zminimalizujesz ponoszone ryzyko. Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę? To m.in. osiągane wyniki, zarówno historyczne, jak i w ostatnich spotkaniach, porównanie H2H uczestników meczu, forma, jaką prezentują hokeiści, jak i możliwości całych zespołów. Wyciągnij trafne wnioski i wygrywaj na mistrzostwach świata w hokeju na lodzie mężczyzn w LV BET!