Mistrzostwa świata U20 w piłce nożnej

Mistrzostwa świata U20 w piłce nożnej

Wybuch pandemii koronawirusa skutecznie uniemożliwił rozegranie różnego rodzaju imprez sportowych, również piłkarskich. Nie ominęło to planowanych na 2021 r. Mistrzostw Świata U-20 i U-17. Dwa turnieje organizowane przez FIFA zostały przełożone na przełom maja i czerwca 2023 r. oraz na październik 2023 r. Zawodnicy zagrają w Indonezji oraz w Peru. Co musisz wiedzieć, aby postawić pewne typy bukmacherskie? Poznaj najważniejsze informacje i postaw swoje szczęśliwe kupony w LV BET!

Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Nożnej 2023- co trzeba wiedzieć?

Międzynarodowy piłkarski turniej dla reprezentacji do lat 20. organizuje FIFA. Po raz pierwszy rozegrano go w 1977 r. w Tunezji. Wcześniej znany był jako Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Najwięcej triumfów ma na koncie Argentyna, która sześć razy sięgała po mistrzowski tytuł. Po pięć razy wygrywała Brazylia, a po dwa Niemcy, Hiszpania oraz Serbia. Polscy piłkarze młodzieżowi zakwalifikowała się do pięciu turniejów (1979 r., 1981 r., 1983 r., 2007 r. i 2019 r.) W ostatniej z tych edycji była gospodarzem. Tylko raz udało się Biało-czerwonym wywalczyć medal – w 1983 r. sięgnęli po brąz. Podczas rozgrywek przyznawane są też dwa inne odznaczenia – Złota Piłka dla najlepszego zawodnika i Nagroda Fair-Play dla drużyny.

Czym są Mistrzostwa Świata U-20?

Mistrzostwa Świata do lat 20 w Piłce Nożnej 2023 to dwudziesty turniej, w którym udział biorą piłkarze do 20 roku życia. W tej edycji mogą wystąpić zawodnicy urodzeni po 1 stycznia 2003 r. to obrony mistrzowskiego tytułu nie podejdzie reprezentacja Ukrainy, która nie zakwalifikowała się do turnieju finałowego. Po raz pierwszy w historii mistrzostwa odbędą się w Indonezji.

Po raz ostatni Mistrzostwa Świata U-20 rozegrane zostały w 2019 r. Dwudziesty drugi turniej rozegrany był w Polsce. Do rywalizacji przystąpiły 24 reprezentacje. Do fazy pucharowej przeszły: Kolumbia, Nowa Zelandia, Ukraina, Panama, Włochy, Polska, Argentyna, Mali, Francja, Stany Zjednoczone, Urugwaj, Ekwador, Japonia, Korea Południowa, Senegal ii Nigeria. Po kolejnych eliminacjach w półfinale zagrała Ukraina z Włochami i Ekwador z Koreą Południową. Skład finałowego meczu był zaskakujący – Ukraińcy pokonali Koreańczyków 3:1. Polacy zajęli 3. Miejsce w swojej grupie, dzięki czemu przeszli do 1/8 finału. Na tym etapie gry wyeliminowali ich Włosi (1:0). W tym roku Biało-czerwoni nie dostali się do głównego turnieju.

Zakwalifikowane drużyny

W turnieju oprócz drużyny gospodarzy, wystąpią 23 reprezentacje, które uzyskały kwalifikacje w następujących turniejach kontynentalnych. Są to:

  • AFC (Azja) – Irak, Uzbekistan, Korea Południowa, Japonia
  • CAF (Afryka) – Nigeria, Senegal, Gambia, Tunezja
  • CONCACAF (Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby) – Honduras, Dominikana, Gwatemala, Stany Zjednoczone
  • CONMEBOL (Ameryka Południowa) – Ekwador, Brazylia, Kolumbia, Urugwaj
  • OFC (Oceania) – Fidżi, Nowa Zelandia
  • UEFA (Europa) – Izrael, Anglia, Francja, Włochy, Słowacja

Do gry dołączą też reprezentanci Indonezji, którzy dostali awans jako organizatorzy.

24 drużyny zostaną rozlosowane do sześciu grup. Losowanie odbędzie się 31 marca 2023 r., po zakończeniu wszystkich turniejów eliminacyjnych. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy i cztery najlepsze z trzecich miejsc awansują do rundy pucharowej 1/8 finału.

Która drużyna ma największą szansę na Mistrzostwo Świata U-20?

Eksperci rozpoczynają typowanie drużyn, które mają szansę na walkę o mistrzostwo. Znacznie łatwiej odpowiedzieć na pytanie, kto szans na to nie ma. Po pierwsze: Indonezja. Gospodarz turnieju wystąpi na mistrzostwach świata do lat 20. po raz pierwszy od 44 lat. W grupie nie ma żadnego mocnego zespołu. Trudno przypuszczać, że Korea Południowa w tym roku powtórzy swój sukces z Polski z 2019 r., gdy zajęli drugie miejsce. Słaba grupa pochodzi również z Afryki. Gambia wystąpi w turnieju po raz drugi w historii, a Tunezja wraca do gry po 38 latach. Wydaje się, że główna rywalizacja będzie toczyła się między drużynami z Ameryki Południowej i Europy.

Zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata U-20 w LV BET

Obstawianie piłki nożnej jeszcze nigdy nie było tak łatwe! Wystarczy, że skorzystasz z serwisu internetowego lub aplikacji mobilnej. Dostęp do oferty masz więc non stop, niezależnie od czasu i miejsca. Wystarczy kilka kliknięć, a przefiltrujesz ofertę do tej interesującej. Poznasz dostępne wydarzenia, ale też rynki i oferowane kursy. Z łatwością postawisz swoje szczęśliwe kupony i przyłączysz się do mistrzowskiej rywalizacji. Nie zapomnij też skorzystać z promocji i bonusów, dzięki którym typowanie piłki nożnej w LV BET będzie jeszcze bardziej emocjonujące!

Obstawianie piłki nożnej w LV BET

Typowanie rozgrywek młodych piłkarzy jest specyficzne. W niektórych drużynach grają zawodnicy prezentujący światowy poziom. Pojedynczy sportowcy jednak nie są w stanie pociągnąć całych drużyn do zwycięstwa i warto o tym pamiętać typując wyniki mistrzowskiej rywalizacji. Trudność może też sprawić dokładna analiza, a szczególnie obejrzenie spotkań i wyciągnięcie z nich wniosków. Przydatne mogą być więc wskazania ekspertów. Pamiętaj, że im większą ilość danych przeanalizujesz, tym pewniejsze typy postawisz. Jesteś gotowy na to wyzwanie? Podejmij je w LV BET i obstawiaj piłkę nożną!