Walka bokserska: Dillian Whyte vs. Tyson Fury

Walka bokserska: Dillian Whyte vs. Tyson Fury

Dillian Whyte vs Tyson Fury – tą walkę już niedługo będzie mogli zobaczyć w ringu! Stawkę pojedynku wyjątkowych zawodników będzie tytuł mistrza świata WBC w wadze ciężkiej. Kto po niego sięgnie? Na blogu LV BET podpowiemy, jakie są nasze typy bukmacherskiej na to spotkanie! 

Do walki bokserskiej Dillian Whyte vs Tyson Fury dojdzie 23 kwietnia 2022 r. na stadionie Wembley w Londynie. Na ringu zmierzą się tymczasowy mistrz wagi ciężkiej WBC oraz mistrz wagi ciężkiej World Boxing Council i The Ring. Szykuje się starcie tytanów!

Walka bokserska: Dillian Whyte vs Tyson Fury

Tyson Fury dzierży mistrzowski pas wagi ciężkiej WBC i The Ring od 222 lutego 2020 r. W rewanżowym spotkaniu 9 października 2021 r. udowodnił swoją dominację i obronił trofeum w walce z byłym mistrzem WBC Deontayem Wilderem. Łatwo nie było, bo Fury pokonał rywala dopiero w jedenastej rundzie przez nokaut. Wtedy też stało się jasnym, że obowiązkowym przeciwnikiem Brytyjczyka w najbliższym spotkaniu będzie jego rodak Dillian Whyte.

Jego rodak, Dillian Whyte ostatnie swoje starcie miał zaplanowane na 30 października ubiegłego roku. jego przeciwnikiem był Otto Wallinem, który chciał odebrać mu tymczasowy pas. Kilka dni przed planowanym spotkaniem jednak pojedynek odwołano. Powód? Kontuzja barku Whyte’a. Walka ostatecznie nie została przełożona, a jedynie odwołana.

Walka o tytuł mistrza świata WBC

Jeszcze w ostatnich dniach ubiegłego roku prezydent WBC Mauricio Sulaiman nakazał Fury’emu obronę tytułu w walce z Whyte’m, jednak temu pierwszemu nie podobały się zaoferowane warunki. A to sprawiło też, że termin walki był już wielokrotnie przesuwany. Poza tym team Fury’ego zabiegał o walkę o mistrzostwo wagi ciężkiej z mistrzem WBA (Super), IBF i WBO Oleksandrem Usykiem. Do tego starcia jednak w najbliższym czasie nie dojdzie. Co ciekawe, obecnie ukraiński mistrz przebywa w swojej ojczyźnie i broni ją przed agresją Rosji.

Po wielu zawirowaniach pod koniec lutego oficjalnie ogłoszono, że do walki Fury vs. Whyte dojdzie 23 kwietnia 2022 r. na stadionie Wembley w Londynie. Pojedynkowi na żywo będzie przyglądało się ponad 90 tys. fanów. Bokserzy wejdą do ringu około godz. 22. Po tym pojedynku Fury… kończy karierę!

Profesjonalny pojedynek bokserski w wadze ciężkiej: uczestnicy

Tyson Fury to brytyjski pięściarz irlandzkiego pochodzenia. Ma świetne warunki fizyczne. Przy wzroście 206 cm ma zasięg ramion wynoszący aż 216 cm! Po raz pierwszy mistrzem świata kategorii ciężkiej organizacji IBF, WBO, WBA i IBO został w 2015 r. po pokonaniu Wołodymyra Kliczko. Tytuł jednak stracił już dziesięć dni później, po odmowie spotkania z Wiaczeslawem Głazkowem. Początkowo chciał przystąpić do rewanżu z Ukraińcem, jednak nabawił się kontuzji kostki. Później oddał wszystkie pasy bez walki. Miał problem z alkoholem i narkotykami. Na ring wrócił po ponad dwóch latach i znów walczył o mistrzostwo. Po raz pierwszy w 2018 r. spotkał się z Deontayem Wilderem w Los Angeles. Po. dwunastu rundach jednak sędziowie orzekli remis. Do rewanżu doszło 22 lutego 2020 r. w Las Vegas. Fury wygrał w siódmej rundzie przez techniczny nokaut i został mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC. 9 października 2021 r. doszło do trzeciego pojedynku tych bokserów. Fury był liczony dwukrotnie, a jego przeciwnik – trzykrotnie. Ostatecznie jednak obronił pas nokautując rywala w 11. rundzie.

Rywalem Tysona Fury’ego w najbliższej walce będzie Dillian Whyte, brytyjski bokser posiadający pas WBC International oraz były mistrz Wielkiej Brytanii. Swój pierwszy zawodowy pas zdobył 12 września 2015 r. po znokautowaniu w trzeciej rundzie Briana Minto. W grudniu tego samego roku zaś walczył z Anthonym Joshuą, ale został znokautowany w siódmej rundzie. Rok później zaś zmierzył się z Dereckiem Chisorą. Po dwunastu rundach niejednogłośną decyzją sędziów wygrał Whyte. Do rewanżu doszło dopiero w grudniu 2018 r. Przez większość czasu nieznacznie wygrywał Chisora, jednak ostatecznie znów wygrał Brytyjczyk po nokaucie w jedenastej rundzie. 20 lipca 2019 r. Whyte sięgnął po pas WBC Interim w wadze ciężkiej zwyciężając z Oscarem Rivasem, jednak po walce wykryto u niego niedozwolone środki. Kilka miesięcy później w Arabii Saudyjskiej Brytyjczyk spotkał się z Mariuszem Wachem i wygrał z Polakiem. Kolejny rok zaś upłynął pod znakiem starcia z Aleksandrem Powietkinem. W sierpniu 2020 r. bokserzy walczyli o pasy WBC Interim oraz WBC Diamond. W czwartej rundzie Whyte dwa razy powalił rywala na deski, ale w piątej został znokautowany. Do rewanżu doszło 27 marca 2021 r. i losy pojedynku się odwróciły – tym razem w czwartej rundzie do Whyte znokautował Powietkina.

Zakłady bukmacherskie na walkę bokserską Dillian Whyte vs. Tyson Fury w LV BET

Walkę Fury vs. Whyte online będą mogli obejrzeć również polscy kibice. Wszystkie pojedynki wieczoru będą dostępne dzięki Viaplay. W serwisie internetowym i aplikacji mobilnej LV BET już dziś możesz postawić swoje typy na obu zawodników. Faworytem bukmachera jest Tyson Fury. Kupon na jego zwycięstwo postawisz z kursem 1.12, zaś na jego rywala 5.5. Wybieraj spośród 19 rynków i postaw swoje typy bukmacherskie na walkę bokserską Dillian Whyte vs Tyson Fury w LV BET!